Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Retin

ZOBACZ JAK W POLSCE ZABIJAJĄ PSY-TO SIE DZIEJE NAPRAWDĘ!

Polecane posty

Gość Retin
Gość Alicjaaa.
dlatego jestem za oddawaniem ich w dobre ręce wietnamczyków tudzież do fabryki mydła. Tam chociaż nie cierpią, a i jakiś pożytek z nich jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja jestem za eutanazją
Ja jestem za humanitarną eutanazją, ale polskie prawo tego zabrania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to apel o pomoc
Gość ostrzeżenie
Ostrzeżenie ! Przekazano mi wiadomość by uważać na rodzinę prawdopodobnie Romów mieszkających na południu Polski a dokładniej z TARNOWA. Wyszukuje ona psy na portalach aukcyjnych, w schroniskach i w innych możliwych miejscach gdzie są one oddawane praktycznie za darmo. Stawia na konkretne PSY RASY AMSTAFF I ROTTWEILLER, Ich Cel to WALKI PSOW I SZKOLENIE DO WALK W ZAGROŻENIU MOGA BYC TAKZE INNE BULLOWATE ale tez i BOKSERY Mimo, iż są z południa Polski szukają nawet w Warszawie. Dlatego bardzo ważne jest, by to ostrzeżenie trafiło w każdy zakątek Polski do wszystkich osób, które mogą im przeszkodzić. Jedna z dogomaniaczek (basiagk) trafiła do tej rodziny w celu przeprowadzenia wizyty przedadopcyjnej. Czujna postawa i odpowiednia rozmowa wyjaśniły wszystko. Rodzina przyznała, że jak nie zaadoptują tego psa to na allegro maja upatrzone inne. Członek tejże rodziny podjął temat psich walk wykazując się na ten temat wiedzą. Wiedzą, której nie posiada osoba niemająca styczności z takimi rzeczami. To nie była wiedza czysto teoretyczna wyczytana na Internecie czy zasłyszana w radiu…. Zacytuję teraz osobę, która była na tej wizycie przedadopcyjnej: „Byłam u nich na wizycie przedadopcyjnej. Rodzina tak na oko romska, mieli już 2 nakazy eksmisji. Rotacja psów w ich domu była duża. Mieli dziadka, po którego śmierci zostały dwa kundelki. Chcieli je uśpić ale dozorczyni wybłagała moją sąsiadkę zęby wzięła jedna sunię. Gdy ta tam poszła, dzieciak właśnie kopnął suńkę, a ten niby amstaff psisko miało z 80 kg, o którym ci opowiadano leżał na zanieczyszczonej szmacie, robił pod siebie. Podobno ostatnio był tam jakiś szczeniak ale już zniknął. Te rzeczy wiem od sąsiadki bo ona zna tę rodzinkę. Błagała mnie żeby im żadnego psa nie dawać, bo psy są okropnie traktowane. A moje spostrzeżenia. Chłopak niestety wygadał się na temat kumpli którzy organizują walki psów na działkach. Opowiadał, że niby uratowali sunię amstaffke przed śmiercią ale oddali ją kumplowi na rozmnażanie a gdy opowiadał o tym wielkim amstaffie jak go tresował wspomniał o biciu smyczą. A alarm wszczęłam, bo pokazali mi inne psy które szukają na allegro gdyby ta adopcja nie doszła do skutku. Wyszukałam ludzi i daje wszystkim znać. A o krakowskim schronie mówił szczególnie, że tam dzwoni i pisze ale nikt nie odpowiada. Uwaga! Ci ludzie bardzo dobrze grają!” Końcówka ich numeru telefonu …..225 Nie bądź bierny/-a i przekaż tę wiadomość dalej. Tu chodzi o życie naszych mniejszych braci!!!!!!! Zainteresowanych dokładniejszymi danymi na temat opisanej rodziny udziela Basia pod adresem mailowym: basiagk@gazeta.pl __________________

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to ludzie im zgotowali ten los
Czy ktoś jeszcze wysłał petycję? Pomóżmy im! Wysłanie maila nic nie kosztuje! Straszny jest ten film z youtube...koszmar. Wstyd mi za ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość te klatki 1m x 1 m
Czy wszystkie schroniska u nas tak wyglądają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szkada że nikt nie wysłał
Nikt z was nie może wysłać petycji? To nic nie kosztuje. Dlaczego jesteście tak obojętni? Nie macie własnego zdania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gruchuu
Ludzie to potwory . Takich powinno sie karac stawiajac pod murem i ... Zabijanie dla futer tez jest wstrzasajace bo robi sie to na zywych zwierzetach :( . Podlosc , podlosc i jeszcze raz podlosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikt nie może pomóc
treść listu przykładowa oraz adresy: Małopolski Urząd Wojewódzki Wojewoda Małopolski Jerzy Miller e-mail: wojewoda@malopol ska.uw.gov.pl Wojewódzki Inspektorat Weterynarii w Krakowie Wojewódzki Lekarz Weterynarii Krzysztof Ankiewicz e-mail; wiw@wiw.krakow.pl Szanowny Panie Wojewodo, Pozostając w głębokim szacunku dla sprawowanego przez Pana urzędu i z racji posiadanych przez Pana kompetencji, zwracam się do Pana z gorącym apelem o podjęcie radykalnych i skutecznych kroków w sprawie likwidacji komercyjnego „pseudoschroniska” dla bezdomnych zwierząt, działającego w Olkuszu przy ul. Sikorka 91. Mimo dotychczasowych starań prowadzonych przez organizacje pozarządowe, wolontariuszy oraz media, mimo ujawnienia wielu szokujących dla cywilizowanego świata faktów, ukazujących permanentne bestialstwo i rażące łamanie praw zwierząt przez ww, organy administracji odpowiedzialne za kontrolę i przestrzeganie istniejących w tym zakresie przepisów, pozostają głuche i bierne, tolerując stan rzeczy przekraczający wszelkie normy prawne i elementarne zasady humanitaryzmu. Sprawa gehenny zwierząt w tym „pseudoschronisku”, w Olkuszu, znana jest nie od dziś. Szanowny Panie Wojewodo, biorąc pod uwagę powyższe, nie sposób nie zadać pytania, jak to możliwe, że nieopodal Krakowa, będącego wizytówką naszego państwa i wizytówką naszą, jako obywateli i ludzi, na oczach i za cichym przyzwoleniem lokalnych przedstawicieli prawa, od kilku lat trwa i wręcz kwitnie w Olkuszu i okolicach, okrutny proceder masowego wyłapywania, znęcania się i wykańczania (psy są zagłodzone, nieleczone, bez odpowiedniego schronienia przed zimnem, w błocie, umierają na szybko rozprzestrzeniające się w takich warunkach choroby wirusowe) bezdomnych zwierząt dla zysku? Z danych chociażby za 2007r, podanych przez powiatowego lekarza weterynarii wynika, ze na 811 przyjętych psów, 115 psów padło a ogólne dane nie bilansują się i brakuje ponadto 134 psów. Powstaje wiec pytanie jak służby podległe Panu wywiązują się ze swoich obowiązków, takich jak nadzór nad dobrostanem zwierząt w schronisku, jak przestrzegana jest ustawa o ochronie zwierząt? Schronisko to nie spełnia żadnych norm określonych w rozporządzeniu MRiRW z dnia 23 czerwca 2004r w sprawie szczegółowych wymagań weterynaryjnych dla prowadzenia schronisk dla zwierząt! Jak możliwe jest, ze takie "schronisko" uzyskało zezwolenie na funkcjonowanie od powiatowego lekarza weterynarii, kontrolowanego przez wojewódzkiego lekarza weterynarii? Z wyrazami szacunku (imię i nazwisko, adres) lub: Szanowny Panie Wojewodo, Apeluję do Pana o podjecie kroków administracyjnych i prawnych w celu zamknięcia schroniska dla bezdomnych zwierząt, które znajduje się w Olkuszu przy ul. Sikorka 91, prowadzonego przez prywatną firmę. Niegodne jest człowieka i niezgodne jest z prawem, aby takie miejsce - masowa wykańczalnia bezdomnych zwierząt, funkcjonowało w kraju cywilizowanym, w UE. Panie Wojewodo, najwyższy czas zakończyć gehennę tych zwierząt, ich cierpienie psychiczne i fizyczne, śmierć z powodu zagłodzenia, ograniczania wody do picia, nieleczenia, kompletnego braku troski o ich życie i los. W tym schronisku nie liczy się dobro zwierząt lecz pieniądze otrzymane za każdego psa czy kota! Psy są masowo przyjmowane z co najmniej 23 gmin z terenu województwa małopolskiego. Schronisko to nie posiada dla tych zwierząt wystarczającej ilości miejsc ani pod żadnym względem odpowiedniego zaplecza, jak i personelu z odpowiednim przygotowaniem do opieki nad zwierzętami, prowadzenia schroniska. Ciche hasło tego schroniska to: "dobry pies, to martwy pies - im mniej wydamy na „opiekę” nad nim, tym więcej zarobimy”! Jak to możliwe jest aby na Pana terenie dochodziło do takich aktów okrucieństwa wobec zwierząt? Pod nadzorem ludzi, których Pan sam powołuje, aby czuwali nad dobrostanem zwierząt i przestrzegali prawo - ustawę o ochronie zwierząt! Z poważaniem, (imię i nazwisko, adres) oraz: Do wiadomości: Wojewódzki Lekarz Weterynarii Najpilniejszy list!!!! Burmistrz Olkusza Pan Dariusz Rzepka burmistrz@umig.olkusz .pl Szanowny Panie Burmistrzu, Apeluję do Pana o podjecie kroków administracyjnych i prawnych w celu zamknięcia schroniska dla bezdomnych zwierząt, które znajduje się w Olkuszu przy ul. Sikorka 91, prowadzonego przez prywatną firmę. Niegodne jest człowieka i niezgodne jest z prawem, aby takie miejsce - masowa wykańczalnia bezdomnych zwierząt, funkcjonowało w kraju cywilizowanym, w UE. Panie Burmistrzu, najwyższy czas zakończyć gehennę tych zwierząt, ich cierpienie psychiczne i fizyczne, śmierć z powodu zagłodzenia, ograniczania wody do picia, nieleczenia, kompletnego braku troski o ich życie i los. W tym schronisku nie liczy się dobro zwierząt lecz pieniądze otrzymane za każdego psa czy kota! Psy są masowo przyjmowane z co najmniej 23 gmin z terenu województwa małopolskiego. Schronisko to nie posiada dla tych zwierząt wystarczającej ilości miejsc ani pod żadnym względem odpowiedniego zaplecza, jak i personelu z odpowiednim przygotowaniem do opieki nad zwierzętami, prowadzenia schroniska. Ciche hasło tego schroniska to: "dobry pies, to martwy pies - im mniej wydamy na „opiekę” nad nim, tym więcej zarobimy”! Jak to jest możliwe aby na Pana terenie dochodziło do takich aktów okrucieństwa wobec zwierząt? To Pan jest stróżem prawa i na Panu spoczywa ustawowy obowiązek opieki nad bezdomnymi zwierzętami a nie dawanie przyzwolenia na znęcania się nad zwierzętami, w tak okrutny sposób; śmierć w męczarniach z powodu zaniedbań zwierząt i panujących tam wielu chorób. Z poważaniem, (imię i nazwisko, adres) Najlepiej wysyłać za potwierdzeniem odbioru. Trzeba się podpisać pełnym imieniem i nazwiskiem oraz adres inaczej list będzie nieważny! Wysyłajcie! Możemy uratować im życie wspólnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cały czas aktualne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilii
straszne :( biedne te zwierzaki :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×