Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jak smakuje

Jak smakuje szpinak?

Polecane posty

Gość jak smakuje

Można porównać do czegoś smak szpinaku? Jak smakuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przerażonamama
Jak szpinak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak smakuje
:-o Chciałam żeby ktoś mi porównał smak szpinaku do jakiejś innej potrawy lub warzywa? Może ma smak podobny do szczypiorku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie da się porównać do niczego. W sumie też zależy czy je się świeży czy rozmrożony i z jakimi przyprawami. Ja uwielbiam właśnie świeży i ten drugi z czosnkiem, albo serem pleśniowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trudno opisac smak
Najlepiej kup sobie i ugotuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak smakuje
szparagi lubie ale brokuł już nie :-D no chyba będę musiała sama spróbować. A z czym to sie je?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak smakuje
z jajkiem czyli dodaje się tak jak np cebulę czy boczek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość foliowanie
Ja też lubię z jajkiem. Robię normalnie jak jajecznicę. Najpierw dusze trochę szpinak z czosnkiem, później dodaję jajka i przyprawy, trochę natki pietruszki. Na teflonie więc bez tłuszczu, ale można dodać masła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szpinak smakuje rewelacyjnie :) - szpinak, posiekane jajko na twardo, troszke soli i soku z cytryny - szpinak, skwareczki - szpinak z ciecierzyca (cala), troche soku z cytryny i soli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dama szpinakowa
uwielbiam spagetti ze zpinakiem ...w połaczeniu z czosniem , listkami swieżej bazyli i kawałkami świeżego pomidora smakuje wybornie. Ważne:))) do szpinaku koniecznie trzeba dodać masełko .... sam w sobie jest jak liście trawy , dopiero dodatki smakowe czynią go pyszniutkim zielskiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dla mnie szpinak to poezja smaku-jesli ktos go nie cierpi-to znaczy,ze w dzieciństwie jadl źle doprawiony.Uwielbiam sam-jako \"surówka\" na ciepło do obiadu albo do makaronu czy pierogów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość conis
Ja również uwielbiam szpinak, dobrze przygotowany jest rewelacyjny smak i jako farsz czy dodatek do innych potraw. Najczęściej jem z jajkiem śmietanką i czosnkiem. Ostatnio jednak natknęłam się w jednej z krakowskich restauracji Le scandale ,na bardzo ciekawe podanie szpinaku na słodko. Był to szpinak z rodzynkami i orzeszkami pinii serwowany na grzankach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak trawa
i tak wygląda fu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak smakuje
o widze moj stary temat :) już się przekonałam jak smakuje i fuj :p Ohyda! ale co kto lubi, mi nie podszedł i na pewno więcej nie zjem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szpinak (na cieplo) smakuje tak, jak sie go przyprawi :) sam nie ma zadnego smaku, jest trawiasty, a jego jedynym atutem jest to, ze jest bardzo zdrowy. ogolnie tez nie przepadam za szpinakiem, ale dobrze przyrzadzony (przede wszystkim nierozgotowany!) moze byc przepyszny, zas zle przyrzadzony to bodaj najgorsze swintwo na swiecie (czyt. rozgotowany na zgnila papke szpinak z mojego dziecinstwa :P ) jezeli ci nie smakowal, to moglas trafic na zla recepture - niedosolony, niedoprawiony, rozgotowany, bez dodatkow wspomagajacych smak, takich jak czosnek, maslo, smietana, ser. a probowalas surowy mlody szpinak a la listki salaty? ja bardzo lubie, ale wymieszane z innymi salatami, bo sam jest jak dla mnie prawie ze za intensywny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ps. te swieze listki mozna jesc na surowo, jak salate, albo lekko tylko podduszone na patelni, tylko na tyle, zeby zmiekly, a jeszcze nie stracily koloru, mozna je polaczyc z poddy=uszonymi pieczarkami jako dodatek do makakaronu, albo 'podloze' dla rybki, mieska ... fajny jest taki szpinka na szybkiego. z mrozonym gotowanym jest troche babrania i smakowo nie na kazdy gust :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy mozecie cos mi poradzić...
ja tez jeszcze nigdy nie probowalam szpinaku,a mam ochotę.Możecie mi powiedziec jak najlepiej przyrządzić mrożony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja lubie szpinak
swieze liscie siekam, rozgrzewam w rondelku maselko, wrzucam szpinak i dusze szybko mieszjac, sole odrobine , wbijam jajko , mieszam i gotowe. tak samo robie z mrozonym , na goracy tluszcz klade kostke szpinaku lekko rozmrozona..i postepuje jak wyzej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×