Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość specjalite ala mezą

jaka jest wasza popisowa potrawa?

Polecane posty

Gość specjalite ala mezą

???????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ajajaj_nie_mam_jaj_łojojoj
potrawka z kurczaka z ryzem i schabowe :D niby pospolite ale nikt ich nei robi tak jak ja! :) jestem zachwycony jak spozywam moje dziela czesto robie im zdjecia tak apetycznie wygladaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bitki wieprzowe
z poledwiczek z cebula ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szackira - hahaha
Nie chwaląc się :P każda moja potrawa jest popisowa :) To pisałam ja - bogini kuchenna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ajajaj_nie_mam_jaj_łojojoj
a w weekend chce zrobic nalesniki :D mniam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ajajaj_nie_mam_jaj_łojojoj
mam jeszcze ekstra salatke ktora sobie robie na dni, kiedy dbam o swoja kondycje na silowni :) niezla jest a juz dawno jej nie jadlem trzeba zakasac rekawy w weekend, nasmazyc schabowych i zrobic salatke! prosze o wsparcie mnie w moim postanowieniu bo po operacji nie bedzie mi sie pewnie chcialo i znow caly dzien spedze brzdakajac na gitarze. a moze w ogole nie bede mogl jesc? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ajajaj_nie_mam_jaj_łojojoj
od samych nazw waszych potraw cieknie mi slinka... mozemy podajemy tez przepisy? ja na schabowe moge podac ale podejrzewam ze znacie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szackira
to ja Wam podam - schab w sosie grzybowo śliwkowym w garnku takim, żeby się porcja schabu zmieściła, gotujemy trochę wody na sos z : kilkoma suszonymi śliwkami (najlepsze nasze polskie) i suszonymi grzybami leśnymi, listkiem laurowym, zielem angielskim, piperzem, solą (potrzebny będzie tymianek, ale on na koniec) Na mocno rozgrzanym tłuszczy pod przykryciem obsmażamy kawałek cały, bez krojenia schabu bez kości, obracając by z każdej strony się przyrumienił do gotującej sie już wody przekąłdamy sztuke mięsa, przykrywamy i dusimy na małym ogniu aż schab zmięknie po tym wyjmujemy schab na deskę , sos zagęszczamy, doprawiamy , ewentualnie miksujemy schab kroimy na plastry, podajemy z sosem ewentualnie wkładamy jeszcze do garnka, jeśli jest jeszcze twardawy i dusimy w sosie. Danie proste a wykwintne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mjki
Napewno zupa dyniowa/ Kürbis Suppe wszyscy ja uwielbiaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sama nie wiem... makaron ze szpinakiem risotto ryz z kurczakiem i brokułami cebulowa ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×