Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość firma chce mnie zatrudnić ale

chcą mnie zatrudnić ale..

Polecane posty

Gość firma chce mnie zatrudnić ale

Niby znalazłam pracę ale... Wstępnie ustaliliśmy że zarobię 1500 zł ale na umowie będę miec najniższą krajową a reszta do "ręki". Niby nic w tym złego a jednak pracodawca zaproponował dodatkowo że te nadwyżki w wys. 600 zł miesięcznie (Zakładając ze minimalne netto to jakieś 900 zł. )będzie mi wypłacał co 3 m-ce. Czy mogę komuś tak zaufać? W końcu na 3 m-c mojej pracy moja pensja z wyrównaniem powinna wynosić 2700 zl. On twierdzi że to bardzo popularna forma płacenia ale mnie jakoś to nie przekonuje.Spotkaliście się z czymś takim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mnhgf
no j araz tak mialam, ale reszta do reki co miesiac, tylko dlatego sie zgodzilam ze inne osoby pracujace potwierdzily ze nigdy nie byly oszukane, forsa zawsze doc o grosza itd, ale jakbym nie pogadala znimi to bym nie zgodzila sie poza tym jak zarabiasz na umowie mniej to chyba mniejsza skladka emerytalna masz? i w teorii mniejsza emerytura potem? co za chuj ten twoj pracodawca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość osz w m...e jeża
co 3 miechy? a jaka pewnośc że po2 ci nie podziekuje i znajdzie kolejnego taniego wyrobnika. jeśli nie masz wyjścia to bierz tą robote ale miej świadomośc dużego ryzyka. pownno byc co miesiac wyrownanie a nie co 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jijijijijijijijijijijijijijik
"powinno być co miesiąc wyrównanie" No to pojechałeś... Powinno to być 2060,- pln brutto na umowie. Pracodawcy dotąd będą oszczędzać na pracownikach, dokąd oni się na to zgadzają. Konsekwencje? Zapomnij o dodatkowej kasie w czasie urlopu, choroby (możesz złamać rękę, nogę, obojczyk i przeleżeć rok w domu za 900,- - 20% [720,- pln] miesięcznie) a emerytura to Ci nawet na waciki nie wystarczy. A tak naprawdę w każdej chwili (nawet jesli parę razy dostaniesz dodatkową kasę) może przestać ją płacić - i będziesz mogła mu skoczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfnnfdmfd
ja bym na to nie poszla, bedziesz miec nizsze skladki do emerytury placone i nie wiesz czy pracodawca ci wszystko wyplaci, chociaz trudno mi oceniac w jakiej jestes sytuacji i gdzie szukasz pracy, ale ja bym sie napewno na to nie zglodzila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoro pracodawca kreci na podatkach i zusach to widocznie zbytnio uczciwy nie jest. wg mnie masz duza szanse ze tych 600 zl wcale nie zobaczysz i nic wtedy nie bedziesz mogla zrobic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TezKobieta
nie poleca, wchodzic w taki uklad. pajac a nie pracodawca. same problemy moga byc. wiecej stresu niz to warte moim zdaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość salamandraa
nie zgadzaj się!!! ja właśnie odczuwam koonsekwencje czegoś podobnego! na papierku mam 1200zl netto ( na dodatek jest to rozdzielone na podstawe i premię motywacyjną)! umowa (ustna) była taka że co miesiąc moja premia motywacyjna będzie wzrastać tak abym po roku pracy zarabiała prawie 2000zl netto i na tej kwocie mialo sie zatrzymac. od poczatku sie balam ze po kilku miesiacach mnie zwolni bo przestane mu sie oplacac... minelo pol roku i z powodu ciezkiej sytuacji finansowej w firmie dostalam wypowiedzenie, z tym ze za obecny oraz przyszly miesiac dostane sama podstawe czyli okolo 900zl!!!! i nic nie moge zrobic bo tak mam w umowie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bardzo Wam dziękuję
Od początku wydawało mi się to "podejrzane". No ale może człowiek nie zna się na wszystkim. Utwierdziłam się w przekonaniu że nie warto. Bardzo dziękuję. Warto zaciągnąć języka od innych osób. Pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×