Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Adam20

Zwolnienie lekarskie kto płaci?

Polecane posty

Gość Adam20

Witam. Jak miałem od 1października do 31grudnia 2008 umowe o prace. I tak od 1stycznia jeszcze nie przedłużyłem, ale firma chce i mam do 18stycznia od początku roku zwolnienie lekarskie. Czy jak nie przedłużę umowy od 1stycznia to nie dostanę kasy? Koniecznie muszę by firma mi zapłaciła czy to ZUS jakoś płaci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ksiegowa
Jakbyś nie przedłużył umowy to zwolnienia lekarskie powinienes dostarczyć do ZUSu i starać sie o zasiłek chorobowy tylko ze zasiłek chorobowy dostaniesz jeśli przynajmniej będziesz chorował 30 dni. i wtedy dostałbyś zasiłek chorobowy za okres od 1 stycznia aż do zakończenia choroby. W ZUSie składasz wtedy zwolnienie lekarskie (7 dni od jego wystawienia) kopie świadectwa pracy oraz składasz oświadczenie na specjalnym druku z ZUSu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adam20
Teraz teoretycznie jestem bezrobotny. Czy to nie ZUS powinien mi płacić teraz za okres 1-18stycznia i czy nie iść najlepiej po kolejne przedłużenie zwolnienia? To zakład ma obowiązek wysyłać zwolnienie do ZUSu czy to ja osobiście dostarczyć? Zwolnienie leży w biurze zakładu bezczynnie czy nie zgłosić się po odbiór i sam złozyć do ZUSu? Jak rozwiązać tą sytuację? Po prostu chcę otrzymać jakieś pieniądze w ramach kontynuacji niezdolności do pracy co mam zrobić? Dziękuję za wszelką pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×