Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zdesperowanaaaa

Jak załatwić sobie cesarkę?

Polecane posty

Gość zdesperowanaaaa

Mam gorącą prośbę do tych dziewczyn, które załatwiły sobie cesarkę bez wskazań. Bardzo proszę powiedźcie mi jak to zrobić? Jestem z Warszawy i rozważam poród w jednej z prywatnych klinik (Damian albo Iatros), ale tam przyjmują tylko zdrowe i donoszone ciąże, a co będzie jak zacznę rodzić np. w 8 miesiącu i będę musiała trafić do normalnego szpitala, jak się zabezpieczyć. Znam doskonale wszystkie pozytywne i negatywne strony takiego porodu, ale mam tak silny lęk przed porodem naturalnym, że tylko cesarka wchodzi w grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dor
Kobieto daj sobie spokoj z ta cesarka!!Nie kochasz swojego dziecka?Nie wiesz jakie zagrozenia niesie cesarka?Wg mnie jestes samolubem!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tego nie przewidzisz, kiedy zacznie sie poród. A z cesarką nie szalej-nie wiem, czy teraz robią na życzenie, kiedyś tak, ale to kosztuje. Zresztą nawet podczas normalnego porodu w wybranej przez Ciebie klinice mogą się zdarzyć sytuacje, kiedy będą musieli Ci zrobić casarkę: -płód będzie za duży, miednica za wąska, -dziecko nie będzie mieć położenia główkowego, -zacznie bardzo spadać tętno płodu. _ogólnie będzie istniało zagrożenie życia dziecka lub matki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorcia33
Co pouczanie!!Jak sie tu pisze trzeba sie z tym liczyc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale ty tak na 100% wiesz co to jest cesarka i jak sie potem czujesz ???Wiesz jakie konsekwencje twojej decyzji ponosi dziecko??? Jeśli tak to powodzenia!!!No i szczerze powiem...PODZIWIAM cię z jednej strony:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość faworkowa
­­­­­­­­­­­ zamknijcie sie pasztety zwlaszcza faceci :O cesarke mozna kupic jak nie wystarczy zwykle zaswiadczenie od okulisty ze nie mozesz rodzic sn i po sprawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chcesz mieć operacje, bez szczególnych wskazań? Przecież to nie jest takie hop-siup, to jest zabieg chirurgiczny... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po cesarce ból jest stokroć większy od tego po porodzie naturalnym!!!! Dochodzisz do siebie ze dwa dni!!!!Oczywiście mam na myśli powstać z barłogu,nie myślę broń Boże o jakimś tam normalnym chodzeniu podnoszeniu maluszka czy nawet przekręceniu się z boku na bok!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kulturalniej nie potarafisz sie wyrażać? Po prostu widzisz, nie potrafię tego zrozumieć jak można z wlasnej woli chcieć udawać się na w sumie (poki co) niepotrzebną operacje. Czy blizna pooperacyjna jest taka fajna? Przykurcze z nią związane? Przecięcie mięśni? Rozłażenie się rany pooperacyjnej? Ból, pomimo którego trzeba ruszać tyłek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yyyiiiii
tez bym chciała wiedzieć. Mysle ze mozna sobie wybrac lekarza, chodzic całą ciąze prywatnie i juz na wstępie porozmawiać ze chce się mieć cesarkę... jak mądry to zrozumie, jak nie zmienic lekarza. dobrze przeprowadzic wywiad jaki lekarz zgodzi się na to. Oczyiwscie za odpowiednia opłata. za darmo to mozna tez - poszukaj były takie tematy na forum. Trzeba miec zaświadczenie od okulisty, lub neurologa. z tego co wiem to tez od ortopedy - ze masz chory kręgosłup i nie mozesz. powodzenia i nie słuchaj tych bab z rozklapiochą miedzy nogami:D Same mają wiadro zamiast cipki i chca by kazda takie miała :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pppatka
Matkom Polkom i cierpiętnicom naturalnym już podziękujemy, gdyż udzielają się nie na temat i bez większego sensu. Utrudnianie sobie życia nie leży w naturze każdego człowieka, więc dajcie sobie (i innym spokój). Co do cesarki- porozmawiaj z lekarzem prowadzącym i opowiedz o swoich obawach. Udaj się do psychiatry lub psychologa, który wystawi zaświadczenie, że panicznie boisz się porodu nat., co jest wskazaniem do cc. W takim przypadku cc nie jest nieuzasadnione. Można też odmówić porodu naturalnego i lekarz zrobi cc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yyyiiiii
czy wskazania od psychologa tez sie liczą? macie moze link do jakiejs strony gdzie są własnie zaświadczenia od psychologa wskazaniem do cesarki? czy honorują to w szpitalach? nie chciałabym sytuacji, ze ide rodzic, mam wskazania a tam zmuszają mnie do porodu naturalnego:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a może mi ktoś powiedzieć
jakie jest zagrożenie dla dziecka przy cc? Bo tak czytam i... naprawdę nie wiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pppatka
O psychologu wiem, gdyż od 2 miesięcy czytam fora i wiele dziewczyn tak robi. Poszukaj, a znajdziesz. Na szczescie ja mam lekarza na czasie, który mi pomoże załatwić cesarke, bo twierdzi, że takie rozwiązanie jest lepsze. Dodam, że jest to b.wykształcony i ceniony lekarz. Gdyby nie to, załatwiłabym zaświadczenie od psychiatry lub/i okulisty. Nie będę rodzić SN. Co do niebezpieczeństw dla dziecka i matki po cc wiele można znaleźć w Internecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karoolek........
dor Kobieto daj sobie spokoj z ta cesarka!!Nie kochasz swojego dziecka?Ni ------------------------------------------------------------------------------------------- Nie pis z bzdur dzis cesarka to zbieg !! wykonują go na rzyczenie pacjentki - wiec po prostu zglos , ze nie chcesz rodzic normalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cesarka
nawet jak ci lekarz napisze na skierowaniu na cesarke to i tak ordynator cie bada przed i on decyduje czy bedziesz miec ta cesarke a nie lekarz prowadzacy ciaze a pozaty chyba jak chcesz rodzic w prywatnym szpitalu to placisz za to i cesarke ci zrobia napewno.Ja szlam ze skierowaniem na cc a dokonca ordynator niechcial sie zgodzic dopiero jak na usg wyszlo ze dziecko wazy4800 to zapropnowal jednak cesarke poniewaz to moja pierwsza ciaza.ale po cc bylo cieszko szczegolnie jak do domu wrocilam i nie moglam sie wyprostowac i podejsc do luzeczka do dziecka bo tak mnie wszystko bolalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yyyiiiii
pappatka a skąd jesteś? jak zacząć takie rozmowy z lekarzem, ze chcesz miec cc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ledy gaga
wy kretynki umucie tylko krytykowac a dziewczyna nich robi co chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pppatka
jestem z Trójmiasta. Powiedziałam po prostu, że nie zamierzam rodzić normalnie. Poza tym decyduje ordynator, ale większość raczej akceptuje dostarczone zaświadczenia. Poza tym jeśli lekarz prowadzący zna się z ordynatorem, to też problemu nie będzie.Zeby nie było wątpliwości, lepiej pojechać przed porodem do szpitala z zaświadczeniem i porozmawiać z ordynatorem czy nie będzie kwestionował. Przy okazji zobaczyć jakie są warunki. Gdyby wszystko zawiodło postanowiłam, że po prostu nie będę współpracować, to zrobią mi cesarkę, ale w zasadzie tego nie biorę pod uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem bo sama chcialam, nie robia i tyle, masz rodzic naturalnie jak dziecko dobrze ulozone, koniec koncow zjebalam sobie kregoslup i teraz mam uraz kregoslupa po sn. tyle dobrze ze wygladam jak przed porodem, zadnych blizn, zrostow itp. w sumie ne zaluje juz porodu sn, wygladam super no i dziecko zdrowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yiiiin
pappatka - tez jestem z trójmiasta! W jakim szpitalu chcesz rodzic? Ale jak mozna odmówic porodu naturalnego? Nie zmuszają? :O Czytałam ze dziewczyny straszyli kleszczami albo próznociągiem, jesli nie bede współpracować:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaaaaaaaaa
a ja powiem tak. rodziłam sn pierwsza ciaze i bolu po nacieciu krocza nigdy nie zapomne. nie moglam siedziec i za dobrze chodzić. natomiast moja kolezanka co lezala w tym samym czasie ze mna na porodwoce po cc nie miala takich problemow. owszem pierwsze wstanie bylo ciezko, ale pozniej jak sie rozchodzila mowila ze coraz lepiej. a ja nadal cierpialam dopoki szwow mi nie zdjeli :( teraz jestem w drugiej ciazy i powiem tak. cesarke jak bede chciala moge miec bez problemu. a jak? mam poprostu swojego lekarza do ktorego chodze przez cala ciaze i powiedzial mi on ze sposob porodu pozostawia mi. umawiam sie z nim na konkretny dzien i place. i tobie autorko topiku tez tak radze a do tych swietych matek polek. gowno sie znacie i zazdroscicie kobietom ktore decyduja sie na cc. to nie prawde ze jest to metoda niebezpieczna dla dziecka, wg mojego lekarza wprost przeciwnie, dziecko rodzi sie mniej zmeczone i zestresowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pppatka
Odmawiasz i już. Ja nie mam zamiaru rodzić normalnie, nie zmuszą mnie. Poza tym nie mam zamiaru z nikim walczyć. W lutym idę do mojego gina i wszystko ustalę. Jeśli nie, to psychiatra i okulista.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pppatka
A straszyc sobie mogą. Strasza przeciez kobiety, że dziecko się chore urodzi, że karmic nie będą mogły, że dziecko nie będzie miało więzi z matka itp. Na siłę nie ma nic! yyyyiiii podaj jakiegoś maila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kopkaa
"odmawiasz i już?" - no nie w tym kraju. Mam koleżankę z wadą wzroku -14 dioptrii, ma trójkę dzieci, za każdym razem miała zaświadczenie od okulisty, że nie może rodzić naturalnie. I dwa razy odmówiono jej honorowania tego zaświadczenia. Na szczęście był z nią mąż i zadziałał. Tak to w tym kraju niestety czasami wygląda. Najlepiej umów się z lekarzem, 5 tysięcy najczęściej załatwia sprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaaaaaaaaa
5 tysiecy? ja sie z lekarzem umowilam na 2.500 :) i powiem ze to jest ordynator szpitala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×