Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość and we dont care about

imie - ALEXANDER ???

Polecane posty

Gość and we dont care about

bardzo podoba nam sie imie Aleksander. ostatnio zaczelismy zastanawiac sie nad pisownia przez "x". czy w ogole w polskiem urzedzie uznaja taka pisownie??? a przy okazji - co myslicie o imieniu???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aleksander - tak, Alexander - nie I tak wymawia się tak samo, a tylko dziecko w przyszłości będzie musiało poprawiać innych (np. przy wypełnianiu dokumentów), że pisze się przez X ale to tylko moje zdanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jedna mmm
Aleksander-Olek.Moja kolezanka tak dala na imie swojemy synkowi.Wnerwia sie strasznie jak ktos na niego mowi Olek...Smieszne, poniewaz To tak jakby jakas mama byla zla bo ktos do jej corki zamiast Katarzyna mowi Kasia.... Aleksander,olek-nie:( ale To Twoja decyzja Pisane przez X zupelnie odpada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dkkdkdk
Pisane przez "x" to szczyt debilizmu i pretensjonalności. Co chcesz w ten sposób osiągnąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ommnix
Moga ci nie uznac pisanego przez X poniewaz w Pl jest takie samo imie, ale z polska pisownia KS. Moj maz ma na imie Alexander. Nie jest z Pl i kiedy pracowal tutaj przez jakis czas to wiecznie mial problemy z doumentami, bo wszedzie odruchowo wpisywano mu polska wersje imienia. Nie ma naprawde po co utrudniac sobie zycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jojojojojojojjjj
hmm mnie się podoba Aleksy - skrót Aleks a aleksander to takie dumne, dostojne i szorstkie a przez x to tylko udziwnienie.. i potem się robią problemy w pisowni, przepisywanie świadect, umów itd tak jak izabela, izabella czy wioletta, violetta.. itd i pomyłki u lekarzy, na wynikach, receptach, listach - itd itp a skracanie aleksandra Olek jest tragiczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość and we dont care about
sens taki, ze mieszkalismy przez kilka lat za granica. wrocilismy do kraju, ale mamy wszystkie dokumenty upowazniajace nas do mieszkania tam. nie mam pewnosci ze kiedys tam jeszcze nie wrocimy... mi wlasnie podoba sie Aleksander, Aleks, Alek, ale nie Olek. a Alek to jakie to jest imie wlasciwie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emilcia79
moj roczny synek ma na imie aleksander :) i nikt nie mowi na niego olek. my mowimy alek, alus i tak juz wszyscy sie przyzwyczaili. co do pisowni alexander z "x" nie zarejestruja ci w urzedzie no chyba ze jedno z rodzicow nie jest polakiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adam0099
Mój syn ma na imię Alexander, pisownia przez ks to świadectwo rusyfikacji umysłów. W języku greckim występowała litera xi - pojedyncza w łacinie x, przed zaborami ( rusyfikacją ), w trakcie i nawet po można było zaobserwować pisownię Alexander Fredro np. na medalu z 1864. Pozdrawiam betonowe i ciasne umysły Rady Języka Zruszczonego. Priwiet!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczyt glupoty
u mnie w rodzinie juz trzy pokolenia tak sa nazywane i podoba mi się, no ale nie przez x, jak ktoś jest człowiekiem to nie musi zwracać na siebie uwagi przez jakieś tam x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja za pare dni będe mamą własnie AleXandra!! Fakt mieszkamy w Niemczech i nie planujemy wrócic do PL, dlatego dla ułatwienia zycia naszemu dziecku damy mu przez X. Rodzina na początku rozpaczała, że to Olek bedzie itp. ale po zrobieniu im prania mózgu juz wszyscy ładne mówią Alexanderek, albo Alex. Ale to dziwne, w polskim alfabecie wysteuje litera x , tylko że nie wpiszą dziecka przez ta litere tylko przez ks . Eh szkoda gadac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Samo Aleks chyba fajniejsze od Aleksander. No i oryginalne. Znam tylko jednego Aleksa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale pieprzysz adaśku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tylko wisniewskiemu wpisuja
dzieci przez X nie wpisza Ci w polsce przez X tu nawet brayan pisza przez J :) moj syn ma na drugie aleksander :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a mnie się akurat podoba
Olek właśnie! wg mnie jest fajne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mi sie tez bardziej wlasnie
podoba Olek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alexander przez x na nie, jak dla mnie to udziwnienie bez większego sensu bo i tak wymawia się tak samo (już mogę zrozumieć np. w przypadku Xaviera, bo jednak jest troszkę inne niż Ksawery), przez niektórych może być odbierany pretensjonalnie, poza tym na każdym kroku będzie musiał podawać że jest Alekxandrem przez x. Alek to zdrobnienie od Aleksandra lub Aleksego Aleksander to bardziej Olek, chociaż do Aleksa jest tez zdrabniany Aleks to bardziej Aleksy.. ale tak jak mówie teraz to już nie ma większego znaczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nilmo
Aleksander zdrobnienie Alek, a nie Olek czy Łolek jak zwykło się mówić na polskiej wsi. W języku polskim nie piszemy inaczej a inaczej czytamy, więc zmiana w tym przypadku z "A" na "O" jest gramatycznie nieuzasadniona. Olek to wynik gwarowości - Alek, Łalek, Łolek, Olek... Z jednej strony to imię to dobry identyfikator pochodzenia zwracającego się do imiennika. Podobnie jest z imieniem Kasper, od 13 wieku pisało się w Polsce Kasper, Kaspar, Gaspar, zaś na polskiej wsi zaczęto mówić Kacper. I tak zostało, choć i to pierwsze jest nadal uznawane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie tez smiac sie chce jak ktos przez x chce Alekxandra miec,po co? chyba jedynie dla utrudnienia potem i dla szpanu... Mi sie podoba Aleksander,Jakby sie zwracano do chlopca Aleks,Olek,Olus tez mi sie podoba...niektorzy rodzice to chca pokazac niewiadomo co,a ty Adasiu naprawde pierdzielisz trzy po trzy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość perpetuaaa
Jakby twoj partner byl obcokrajowcem i tak dziecko zarejestrowalibyscie mp. w niemieckim urzedzie,to w polskim by dyskusji nie bylo. Ale jesli to czysto polskie dziecko,to zaczej nie przejdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nam syna Aleksandra przez ks.mimo że siedzimy w uk i oboje jesteśmy Polakami.na 2kimię ma Jan.Nikt z ludzi mówiących tylko po angielsku nie ma problemu z wymowa.Ewentualni e skracają sobie na Aleks.My mówimy Olek, Olus BO zwyczajnie tak nam się podoba skrót jego imienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ala:)
Ja mam córkę i ma na imię Alexandra i wcale nie widzę w tym żadnego szpanu czy jak to inni uważają dziwactwa Ot po prostu...czy zawsze trzeba mieć takie orginalne i jak wszyscy?? tak nam się podobało i tak jest.Nazywamy ją Oleńką i już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magnolia niebieska
Po 1 przez X to dla mnie wiocha, albo jakiś kompleks. Po drugie imię nie jest brzydkie ale zauważ jak oklepane. Jest na 4 miejscu najczęściej nadawanych imion w tym roku... Chcesz żeby w przedszkolu było 5 Aleksandrów? Jak dla psa Burek czy Szarik. do ala - jeśli imię jest jak u wszystkich to nie jest oryginalne, sprawdź co to słowo znaczy. A że dałaś przez x świadczy to o Twojej głupocie http://gorny.edu.pl/imiona/index.php?rok=2012 Nigdy nie dałabym imion z pierwszej piątki!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magnolia niebieska
Już lepiej dałbym imie Aleks - jest takie w języku polskim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszłamamuśka
ALEKSANDER po co ten cholerny X ? co za głupi trend, skąd to się wzięło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ala:)
magnolia niebieska z moją głupotą zapewniam Cię ,iż jest ok :) ciekawe jak brzmi Twoje imię skoro kryjesz się za tak głupim nickiem? poza tematem...widzę ,że Masz na każdy temat wiele do powiedzenia i udzielania głupich rad pełno Cię w każdym temacie na kafeterii IMIĘ JAK IMIĘ ,KAŻDY WYBIERA WEDLE WŁASNEGO GUSTU,NAM TAK SIĘ PODOBAŁO I TAK POZOSTAŁO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My z partnerem czekamy teraz na synka i planujemy dać mu na imię alexander tak przez x.Dlatego że partner jest obcokrajowcem.Nie widzę w tym ani nic złego ani głupiego ani szpanu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przez ks jestem na tak. Ale przez x na pewno nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moj synek ma na imie Aleksander,bardzo charakterne dziecko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×