Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kasia2020

Sałatka - dobra?

Polecane posty

Gość kasia2020

Jak sądzicie, dobry ten przepis? Bardzo lubię i chcę pierwszy raz zrobić. Sałatka grecka Składniki: - 2 twarde pomidory, - 1 twardy ogórek, - 1 zielona papryka, - 2 duże cebule, - ser feta, - oliwa, - natka pietruszki, - pieprz, - bazylia, - oregano, - 3 ząbek czosnku, - cytryna, - sos sałatkowy grecki z Knorra. Etapy przygotowania: Pomidory kroimy w grubą kostkę, ogórka tak samo (w skórce – dobrze myjemy w zagotowanej wodzie). Paprykę oczyszczamy i kroimy w plasterki. Natkę drobno siekamy. Cebulę obieramy i kroimy w talarki. Przyprawiamy do smaku pieprzem, bazylią oraz oregano. Kropimy delikatnie cytryną oraz oliwą. W drobną kosteczkę kroimy 1 ząbek czosnku. Wszystko mieszamy i na samą górę dodajemy ser feta pokrojony w kostki. Polewamy sosem z Knorra. SOS: Oliwa z oliwek + sos z Knorra + 2 ząbki zmiażdżonego czosnku. SMACZNEGO !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kolorowa buleczka
A gdzie jakas zielona podstawa? salata czy chocby pekinka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
salatka grecka \'domowa\' nie ma wlasnie salaty. czasem zwana jest blugarska, podstawa to ogorek, pomidor, cebula i feta. inne dodatki ludzie daja to co maja. zamiast sosu z torebki polecam polac salatke oliwa i octem ew. sokiem z cytryny :) wszystko inne moze byc. jeszcze pare oliwek by sie przydalo :) jak by ci sie udalo, to namawiam do kupienia fety owczej i najlepiej blugarskiej, ale nie mowie, ze bedzie latwo dostac ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia2020
Dzięki. Zrobię bez pietruszki i dodam być może oliwki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia2020
sałatka wyszła przepyszna, właśnie siedzę i ją jem i aż żal, bo tak ładnie wygląda :) nie dodałam pietruszki ani oliwek, ale jest cudowna, mogę polecić ten przepis :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×