Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość szerek

Jak odnowić drewnianą kuchnię

Polecane posty

Gość szerek

Doradźcie jak odnowić tą kuchnię? [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images48.fotosik.pl/54/efec2c45958e439a.jpg[/IMG][/URL] Dodałam zdjęcia na deccorii ale tam napisali że najlepiej to mam sobie kupić nową i tyle. Będe się przeprowadzać i mam zamiar ją zeszfilować ponieważ fronty są drewniane i pomalować albo lakierem bezbarwnym lub na ciemny kolor blat nowy kupić jasny drewniany i uchwyty wymieniić, kafelki będą białe a ściana beżowa. Napiszcie akim lakierem najlepiej ją pomalować czy może macie jakieś ciekawe pomysły, chciałabym zrobić taki wiejski styl tej kuchni, kupiłam ją za 900zł a nie stać mnie na razie na kupno nowej za tysiące złotych a chciałabym coś zmienić:) Z góry dziękuję za porady:):) Buziaki:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szerek
Myślałam o tym ale stwierdziłam że hciałabym zrobić coś w starym stylu, żeb połączyć starość z nowoczesnością:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak to jaa
ja bym ja pomalowala na kremowo lub bialo,a blaty dala drewniane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szerek
Myślałam również o tym ale niestety mężowi się to nie podoba:( Trzeba niestety na kompromis iść;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fronty szafek - można zeszlifować i później odpowiednim kolorem bejcy do drewna lub lakierem pomalować. A nie kusiło cię , taki zamysł obgadać ze stolarzem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zostAW szafki bo drewno jest
zawsze sklachetne, a nigdy tak super dokladnie nie przemalujesz. Ale zadbaj o detale, one robia najwiecej: Nie dole pod spodem jednolita listwa w kolorze drewna. Zmien pas miedzy szafkami ( kafle i ten nietrafiony zielonkawy kolor,) zostaw tylko kafle Mozesz dac pas jednolity w jednym kontrasytujacycm kolorze , np granat, jesli nie chcesz zmieniac blatów, ew biel. Wymien uchwyty, bo te czarne ni w 5 ni w 9 ( moga pasowac do kafli albo takie same drewniane(. A jak chcesz miec wyobrazenie, jakby to wygladalo, to wrzuc google kuchnie - grafika i zobaczysz cos z takimi samymi szafkami jak twoje, co ci sie spodoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szerek
Mój dziadek jest stolarzem ale nie chce go męczyć bo swoje lata już ma...jeśli chodzi o ściane i kafelki to doskonale wiem że nie pasują, jak już pisałam przeprowadzam sięi kuchnia będzie rozstawiona na 2-óch ścianach uchwyty muszę zmienić i blat bo one są granatowe i ochydne...Może uda mi się męża namówić żeby zeszlifować i pomalować jasnym lub bezbarwnym lakierem:):) Zobaczymy dziękuję za porady:)PS Kafelki będą białe a kolor ścian toffi dodatki mam metalowe(relingi)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cokolwiek będziesz zmieniała w tej kuchni lub następnej to …… okap, pochłaniacz ….. zamontuj niżej :) ...... wydaje mi się ..... (po zdjęciu), że jest za wysoko jak nad płytą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szerek
Okap dlatego jest tak wysoko bo(jak pewnie zauważyliście) wszystkie meble są wyżej niż powinny ponieważ jedna ściana jest z karton gipsu cała a na łączeniach nie wolno nic ciężkiego wieszać więc trzeba było zawiesia wyżej powiesić, dlatego to tak nie ładnie wygląda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szerek
:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szerek
jak kupie nowy to zmienię....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dekoratorka
Jeśli fronty są drewniane, to należy zlikwidować z nich lakier wierzchni, by dotrzeć do samego drewna. Wówczas, by uzyskać rustykalny styl, można drzwiczki pomalować bejcą dającą efekt drewna patynowanego lub bejcą białą. Zmień również blat (np. w IKEI jest piękny, drewniany, patynowany blat w przystępnej cenie) i uchwyty na np. porcelanowe (są w starym stylu). Seledynowy pasek przemaluj, np. efektem przecierki na jasny kolor. Poza tym dodatki: wiklina, pudełka tekturowe w kwiaty. Kuchnia jest ładna, więc efekty na pewno będą zadowalające:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szerek ..... Pisałaś o blacie, co jest na zdjęciu, szlifowanie, lakierowanie i do tego nawiązałem, a kupić możesz zawsze ....... nawet zapasowy. \"zlikwidować\" powłokę lakierniczą z tych drzwiczek nie jest takie proste .......ale możliwe :) Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×