Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość zalamanaaa30

okrutny katar u niemowlaka

Polecane posty

Gość zalamanaaa30

juz jestem załamana, moje dziecko dostalo bardzo mocnego kataru, tylko, ze on nie siedzi w nosku tylko w gardle, wszystko mu tam splywa i sie bardzo meczy, bo nie moze tego gluta odkaszlnac. Dwa dni temu po jedzeniu b mocno zwymiotowa, jeny ile tam bylo sluzu... Bylismy wczoraj u lekarza,wypisal euphorbium, sól morska i nasivin. Mam fride ale nie mam co nia wyciagac bo te gluty sa nizej. W krytycznych sytuacjach kiedy maly nie moze oddychac, daje go na brzuszek i oklepuje plecki, ale niestety nic sie nie odrywa:( Kiedy to mojemu dziecku przejdzie bo nie moge patrzec jak sie meczy! Synek ma 7 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No skoro lekarz nie zapisał nic innego, to nie eksperymentuj. Oklepuj plecki, żeby infekcja nie zeszła niżej. Zadzwoń, zapytaj, może możesz zrobić takie inhalacje z pary... puścić do wanny gorącą wodę, żeby aż zaparowała łazienkę, a potem wejść z dzieciaczkiem, żeby pooddychał parą. To rozrzedzi wydzielinę. Nie wiem tylko, czy u takiego malucha można...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klara Weritas
oklepuj oklepuj i jeszcze raz oklepuj!!!!to naprawdę pomaga!u mnie było to samo infekcjazeszła nizej i doszło do zapalenia oskrzeli ktore skonczyło sie zastrzykami!obserwuj dziecko i w razie czego idz z now do lekarza!wiesz ze Nasivinmozna podawac tylko przez 3 dni nie wiecej ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem co to znaczy:-o Ja moge doradzic jeszcze, zeby smarowac plecki Pulmexem(albo klatke piersiowa), robic inhalacje z majeranku i soli( do wzracej wody majeranek i lyzke soli) i dac garnek kolo lozeczka.Podwyzszyc materac w lozeczku.Euporbhium dawaj w dzien,zeby wydzielina wychodzila, a navisin( ja polecam Otrivin-super pomogl) na noc. I probuj odciagac nose frida...wkoncu sie uda!I koniecznie-nawilzanie pokoju!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na pewno trzeba oklepywać plecki. Euphorbium powinno pomóc ale na pewno nie po 1 razie. Jeśli katar spływa to kaszel pewny. Ja smarowałam jeszcze na noc kamforą stópki i też zawsze pomagało. Nie wiem czy twój jest na piersi. Jeśli tak, to dziecko szybciej wyzdrowieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zalamanaaa30
bede oklepywac, wiem o navisinie, podaje go malemu tylko na noc, jak juz nie moze oddychac. tak sie martwie o moje dziecko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zalamanaaa30
tak robie, euphorbium w dzien, a na noc nasivin. Lozeczko podniesione, nie wiem co jeszcze moge zrobic. Karmie piersia. Tak b boje sie nocy bo wtedy sie wszystko nasila. Dzisiejsza byla do bani. Jak myslicie kiedy moze to ustapic?? Kiedy ten glut z gardla zniknie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klara Weritas
kochana wiem co przechodzisz ja jestem teraz z synkiem na etapie inhalacji :( ma straszny kaszel w nocy wstaje do niego co 5 min juz padam na ryj!!!alec coz cierpliowsci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie martw się. każda z nas to przechodziła. Ja też umierałam ze strachu za każdym razem i pytałam lekarza kiedy dziecko nauczy się oddychać ustami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamijama
moj tez juz od tygodnia chory,praktycznie dopiero teraz zeszla goraczka,jest przeokropny kaszel,katar i doszla mu grypa zoladkowa(wymioty,biegunka)perawie nic nie je,dzis idziemy 3 dzien pod rzad do lekarza na kontrole!ja tez juz padam,nocy nie przesypiam,a teraz jestem w ciazy,wiec odczuwam to mega zmeczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zalamanaaa30
ta bezradosc jest straszna! Boje sie zeby maluszek nie mial zadnych powiklan, bo ten kaszel jest niepokojacy, ale kaszle dlatego ze mu te gluty splywaj do gardla i sie meczy. Dobrze ze nie ma goraczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zalamanaaa30
co do spania w nocy to porazka, dobrze ze maly ma apetyt i nosek jest odetkany bo moze normalnie jesc. Do tego moje dziecko prawie caly czas spi, sle to chyba dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mozesz jeszcze kupic OLBAS olejek eteryczny,ja jak moj mlody ma katar i ciezko mu sie oddycha to na noc kropie mu na pizamke kilka kropelek.....u nas pomaga aha i otrivin wydaje mi sie jest lepszy od nasuvinu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co za babaa
moze tym odciagaczem co sie podlancza do odkurzacza katarek sie nazywa ponoc dobry nie to co frida i inne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaja 24
Frida ponoć najlepsza choć byłam swiadkiem jak znajoma odciągała katar swojemu 7 miesięcznemu synowi i był to istny koszmar bo mały bronił się tak silnie że miała problem żeby trafić końcówką w dziurki nosa a jak się już udało to wrzask był niesamowity podczas odciągania :/ i po całym zabiegu pojawiła się krew z nosa pomimo że siła "ssania";) była niezbyt mocna....druga koleżanka mówi że lepszy ten który "podpina" się do odkurzacza bo działa z jednakową siłą i jest łagodniejszy. Frida jest bardzo skuteczna i może nie każde dziecko w tak drastyczny sposób reaguje ale .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaja 24
Dobry byłby przy okazji jakiś łagodny syrop odkrztuśny w razie gdyby jednak śluz dostał się do oskrzeli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas w domu w zasadzie całą rodzinką prowadzimy inhalacje od paru miesięcy i są efekty. Rzadziej chorujemy a jeśli już ktoś jakąś infekcję złapie to można ognisko bólu szybko zgasić. Inhalator mamy Sanity Simple. Nadaje się do każdej terapii – dolne, górne, czy środkowe drogi oddechowe. Atestowany, cichy, rozpyla aerozol bardzo wydajnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dankasobol
Ja stosuję Nosalek do udrażniania noska u córki. Po pierwsze taki zabieg pozwala dziecku swobodnie oddychać, ale też skraca leczenia i cały stan zapalny szybciej znika. Jednak zalegająca wydzielina ma to do siebie, że podrażnia. Ten aparat co mam jest polskiego producenta, bezpiecznie zaprojektowany, nie ma obaw, żeby podczas odciągania jakąś krzywdę maluchowi zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Odpowiada mi jak generuje aerozol inhalator Simple, nie czeka się długo na mgiełkę, szybko można taką sesje zaliczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam inhalator od paru dni i model nazywa się Simple, polska firma Sanity, raczej z serii tych tańszych ale korzysta mi się dobrze, bez zacinek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja kupilem synowi cały zestaw – inhalator baby sanity z rozgrzewajacym jednorozcem. Wpisz sobie w google – bo cena jest teraz b przystepna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam Simple, akurat nazwę ma bardzo trafioną bo sama konstrukcja i obsługa jest mocno uproszczona tak żeby nawet dziecko sobie poradziło bez większego kłopotu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja w Simple najbardziej cenię że tak samo dobrze jak górne drogi oddechowe inhaluje też te niższe partie. Dużo się naczytałam o inhalatorach z kompresorem przed zakupem i sporo osób narzekało na to, że u nich aerozol inhaluje co najwyżej górne drogi oddechowe a na dół dociera już niewiele leku a więcej samego powietrza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla mnie Simple jest rewelacyjny a miałam wcześniej inny sprzęt gdzie ciągle były jakieś problemy. Tutaj przewód jest długi aerozol ładnie przelatuje przez rurkę nic się nie zatyka itp. Poza tym kompresor mocny i cichy, można w krótkim czasie przyjąć tyle leku ile jest potrzebne .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aspirator Katarek
Jeśli katar jest gęsty i spływa do gardła, to tym ważniejsze jest jego odciąganie, żeby temu zapobiec. Najlepiej wykonać to zgodnie z Metodą 3 kroków, którą polecamy w przypadku używania naszego aspiratora https://katarek.pl/metoda-3-krokow/ Stała siła ssąca, którą zapewnia podłączenie do odkurzacza, sprawia, że naszym aspiratorem można odciągnąć nawet gęsty katar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ten inhalator Simple gdzie mozna kupic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×