Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość kira777

wysoka krotkowzrocznosc-pomocy!!

Polecane posty

Gość szalona_viola@2.pl
gonia19812001 - jeżeli masz jakieś wątpliwości to najlepiej pójdź do lekarza, osobiście polcam wizyte w klinice na grzybowskie w wawie (chciaż w sumie nie wiem skąd jestes? :/ ) ale jeżeli z wawy to chyba najlepsza poradnia okulistyczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość otri
na stronce kliniki Laser można wiele informacji się dowiedzieć jakie są metody leczenia i jaki mają przebieg, a tak po za tym polecam konsultacje np z prof Szaflikiem, świetny lekarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kretik89
No coś ty głodówka na krótkowzroczność??? Chcesz się wykończyć??? Skąd w ogóle taki pomysł szatański??? Niby jak mogłoby to pomóc. Jeszcze rozumiem jak ludzie jedzą jakieś witaminy no bo to jakiś dobroczynny wpływ na oczy ma (np. witaminka A), ale głodówka??? Zacznij jeść zdrowo i nie przyznawaj się do takich praktyk. Idź do okulisty i sprawdź sobie oczka i jedz, jedz....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szuszka
Głodówka na krótkowzroczność! Pierwsze słyszę. Co prawda można kupić jakieś suplementy na poprawę wzroku ,ale osobiście nie wierzę w ich skuteczność. zawsze też istnieje możliwość usunięcia wady wzroku laserowo, wada musi się tylko zatrzymać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anulla 75r
Hej mam -8,5 na jedno, drugie coś koło -6 35 lat jedno dziecko przez cesarkę , teraz staramy się o drugie mam takie pytanie do osób które mają w obu oczach około -8 Jak wy widzicie , nawet z pomocą soczewek. bo ja jak teraz siedzę przed kompem i zamykam to zdrowsze oko to nie rozczytam co piszę. a lekarze mi mówią że innej recepty mi nie wypiszą bo nie ma możliwości nic z tym okiem się nie zrobi, bo to prawie niedowidzenie. pomóżcie, może ktoś poleci mi jakiegoś lekarza w wawie, bo tu jestem, który mi pomoże. skoro WY widzicie co jest na monitorze;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sirokkona
najlepiej pójść do dobrego lekarza, przcież można coś innego wymyśleć zamiasta "standardowych" soczewek, jest teraz wiele metod leczenie oczu - soczewki fakijne, intaksy czy w końcu korekcja laserowa, w wawie chyba na grzybowskiej to robią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paola4
Jeśli to niedowidzenie to chyba się tego nie da skorygować, ale resztę wady tak. Ale piszę chyba bo nie wiem na 100% lekarzem nie jestem. Wiesz, nawet najlepsza rada z forum nie zastąpi konsultacji ze specjalistą. Wtedy wezmą pod uwagę fakt, że chcesz mieć dzieci, zbadają stan oczu (głównie siatkówkę) i wszystko będziesz wiedziała:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gdybym miala wade -8 czy cos
kolo tego bylabym niezmiernie szczesliwa. Mam o wiele wyzsza krotkowzrocznosc. Jest to wada wrodzona, ktorej nie usunie sie laserem (mam za wysoka wade). Jedynie na co moge liczyc to wstawienie soczewek (na chwile obecna wyleciala mi fachowa nazwa z glowy), jednak nie stac mnie na to. Gdy mieszkalam w Pl takie operacje nie byly jeszcze refundowane (teraz sa, gdyz moj ojciec mial kilka miesiecy temu taka operacje i na chwile obecna ma wade -1), a teraz mieszkam za granica i koszt 3tys euro na jedno oko jest narazie dla mnie nieosiagalny. W Pl jest o wiele taniej, jednak nie moge na dluzszy czas wyjechac. Zreszta kiedys lekarze twierdzili, ze nie podejma sie operacji na tak duzej wadzie wzroku. Nosze soczewki, w sumie nikt nie orientuje sie ze slabo widze. Jednak dla mnie to codzienna walka, jazda komunikacja miejska jest dla mnie katorga - nawet soczewki nie koryguja na tyle mojej wady bym z odpowiednij odleglosci widziala nr nadjezdzajacego autobusu, tramwaju. W sklepach z drobnymi cenami tez nie bardzo sobie radze. No ale trzeba z tym zyc i liczyc na to ze moze kiedys w koncu uda mi sie uzbierac na operacje, ktora moze nie zlikwiduje calkiem mojej wady ale pozwoli mi na lepsze zycie. Dzieci nie mam, ale tez obawialabym sie ciazy gdyz odwarstwia mi sie siatkowka. Napewno rodzilabym przez cc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chodzi ci pewnie o
soczewki fakijne :) wklada sie je do oka podczas zabiegu. ja mam wade ok. - 11D, ale nie znosze jak ktos sie licytuje wadami ;/ Kazda wada jest uposledzeniem i kalectwem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gdybym miala wade -8 czy cos
chodzi ci pewnie o - dokladnie :) ja tez sie nie lubie licytowac wada, dlatego tez w sumie nie podaje jaka mam. Najbardziej mnie wkurzaja komentarze osob: masz taka wade? to ty w ogole jeszcze widzisz? Albo: spisz w okularach/soczewkach? Kiedys nawet okulista wydziwial tak nademna, dlatego podziekowalam mu i nigdy wiecej do niego nie poszlam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chodzi ci pewnie o
Troche jest problemow przy takiej wadzie :( Gdybym nie miala okularow, nie widzialabym praktycznie nic :P No chyba, ze z odleglosci 30 cm ... słabo widze nawet w okularach, ale wyzszych szkiel nie chca mi dac ;/ Samochodem w nocy nie jezdze bo sie boje ... do tego nie moge wykonywac sportow silowych, co odbija sie na mojej malej nadwadze. Soczewek fakijnych nie chce, bo boje sie zacmy, ktora czesto jest nastepstwem "noszenia" tego cuda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gdybym miala wade -8 czy cos
chodzi ci pewnie o - moj ojciec mial jeszcze wyzsza wade niz ja, to wlasnie po nim odziedziczylam wade wzroku. Do tego mial jeszcze zacme. Skierowali go na zabieg sciagniecia zacmy, a dodatkowo zaproponowali wszczepienie soczewek fakijnych. On jest teraz bardzo zadowolony, odmienilo mu to zycie. Niestety mi tak czy siak grozi zacma, wiec w sumie zdecydowalabym sie na te soczewki tak czy siak. tylko niestety sa poza moim zasiegiem. Moze kiedys sie uda :) Co do sportow to od dziecka mialam zabronione, nie moge dzwigac, wykonywac naglych sklonow, bo siatkowka moze sie odkleic. Ale zyje i ciesze sie, ze widze. Moze i slabo, ale jednak widze :) I to jest najwazniejssze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po zabiegu
Witam, Ja miałam na jedno i drugie oko -7. 5 lat temu poddałam się zabiegowi usuwania wady laserem w klinice w Katowicach. W chwili obecnej nie mam żadnej wady, okularów nie noszę, jedynie oczy są bardzo wrażliwe, na wiatr, na słońce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość herbatka z cytryną
ja mam krótkowzroczność -8 i -9 i nie stanowi to dla mnie właściwie żadnego problemu. wadę mam od lat ustabilizowaną, urodziłam dwoje dzieci, w tym jedno sn, drugie przez cc, ale nie ze względów okulistycznych. ani ciąże ani poród nie miały żadnego wpływu na wadę wzroku. kiedyś nosiłam soczewki, teraz niestety moje oczy już ich nie tolerują, więc pozostały mi okulary.swego czasu myślałam o laserowej korekcji wzroku, ale trochę się boję, w końcu to operacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość staszek78
nie ma czego się bać, korygowanie wad wzroku za pomocą lasera jest zupełnie bezpieczne, ja też oczywiście miałem jakieś obawy przed podjęciem decyzji, ale po wizycie u lekarza w klinice w Wawie na grzybowskiej moje wątpliwości zostały rozwiane i teraz jestem szczęśliwy z tej decyzji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość opra_wiam
bać się można tylko wtedy jak wybierzesz marnego lekarza który dodatkowo ma słaby sprzęt innym przypadku te zabiegi sa bardzo bezpieczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nono, sam zabieg jest bardzo bezpieczny, czytałam gdzies na ten temat i z tego co pamietam to przy ponad 16mln zabiegów komplikacje były w nielicznym promilu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kretik89
A podobno głód wyostrza zmysły .Jeżeli są problemy przez jakieś złogi w oku to może coś pomóc .Tylko szkoda że tak intensywnie się trzeba starać . No z pewnością wyostrza zmysły:) Już wtedy to wszystko będzie mi pachnieć jedzeniem i wszędzie będę je widzieć:) hehe... Ale te złogi to z nadmiaru cholesterolu chyba nie? więc może lepiej dietka na oczy niż głodówka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kanedaella
ponoć osoby małojedzące żyją dłużej, ale na wzrok to jednak głodówka najlepiej nie wpływa, jeżeli jest problem z oczami to lepiej iść do okulisty niż się głodzić i liczyć na cud :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luccy_od
co to za pomysł z tą głodówka, pierwszy raz słyszę, do lekarza i to najlepiej dobrego się przejść a nie kombinować samemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kreolk_kaa
dobry lekarz, ja np. mogę wskazać na swojego okulistę prof. Szaflik, przyjmuje w wawie w klinice laser na grzybowskiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piruet
w tej klinice przyjmuje również doktor Izdebska, którą również mogę polecić, bo mi bardzo pomogła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arangedo
moja małżonka chodzi do dr Archackiej i jest bardzo zadowolona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koleżanka20
ja mogę całą tą klinikę Laser polecić:), ponieważ mają świetny sprzęt, miłą i doświadczoną kadrę, no i jak widać znakomite rekomendacje od swoich pacjentów;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lilijanka26
Gonia wiesz, że są zabiegi laserowe na wzmacnianie siatkówki laserem. To nawet bezpieczny zabieg dla kobiet w ciąży. Podrzucam Ci link do artykułu o tym http://abcjaskra.pl/uwaga-na-siatkowke-oka-w-srednim-wieku Poza tym jeśli istnieje ryzyko odwarstwienia siatkówki to na pewno nie będziesz rodzić siłami natury tylko cesarka. Także i na to jest sposób:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szlawik
Hej niestety wzyscy nie maie aż takiej wysokiej wady wzroku. Jestem osoba któa na oby dwoje oczu ma -15,5 dioptri a mam dopieor 27 lat!!!Może jest ktoś kto ma może podobną wadę lub wiekszą bo chiałbym sie skontaktować z ta osobą!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamatrojga
hej, a znacie jakiegoś dobrego okulistę we Wrocławiu? Ja mam -10D na oba oczy, jestem po trzech cesarkach i ostatnio coraz gorzej widzę, w dodatku przeszkadzają mi "latające" męty w ciele szklistym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×