Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość miskaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

zylaki - niebieski zyly na nogach

Polecane posty

Gość miskaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

niebieskie zyly na nogach, pod kolanami - sygnal zblizajacych sie zylakow??? :o zaczynam sie bac, cwicze codziennie (od wczoraj:P) i mocze nogi raz w zminej raz w cieplej wodzie... leze z nogami uniesionymi... ale te zyly nadal sa... czy jestem skazana na zylaki? :( moze je widac poniewaz mam blada skore...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak, t są żylaki, zrób sobie USG Doplera, który określi stan zastawek, układu żylnego, i trzeba zacząć leczenie może gripex, venoruton lub inne leki, o których zadecyduje chirurg naczyniowiec /flebolog/ Im zrobisz najszybciej USG unikniesz przykrych niespodzianek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miskaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
zrobie na pewno... tylko, ja te widoczne zyly mam chyba od zawsze, moze to nie zylaki tylko skutek bardzo bladej skory?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesli nogi Ci puchną po całym dniu chodzenia, to masz stan zapalny żył i trzeba jak najszybcie leczyc Jesli jak piszesz masz żyły wyczuwalne palcem na nogach, to jest poczatek choroby żylnej. Sam widok przy bladej skórze na nogach bez w.w. objawów to nic groznego, ale badanie USG Doplera rozwjeje chorobę żył .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ghjkl
jolantyna-gripex na żylaki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miskaaaaaaaaaaaaaaaaa
nie, nogi mi nie puchna... czasem odczuwam mrowienie, jak caly dzien malo sie ruszam - to tyle. Zyl nie ma "na wierzchu" jak dotykam tych miejsc to tez ich nie czuje... mam tez zyly na piersiach. To pojawilo sie po tabletkach anty. Na razie wstrzymam sie z usg, nie mam kasy, ale zaczne wiecej sie ruszac, kupie zel z kasztanowcem i nie bede zakladac nogi na noge;) jak finanse sie polepsza zrobie usg:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo przepraszam, pomyliłam opakowania tj. DETRALEX gripeks jest na grypę, którą ostatnio przechodziłam. Totalna pomyłka. Jeśli nogi nie puchną nie wyczuwasz palcami żylaków, to się nie masz czym martwić. Możesz sama zrobić próbę tzw. Trandelenburga. Bieżesz opaskę lub szeroką gumę i na udzie powyżej kolana robisz chwilowy zacisk i obserwujesz jak napełniają się krwią, po zdjeciu opaski obserwujesz jak szybko znika siwizna i zmniejszają się żylaki. Niekosztownym sprwdzianem dowiesz się o chorobie żył. Bo jeśli szybko znika siwizna i napełnione żylaki, to nie masz sie czym przejmowac. Jesteś zdrowa, dla profilaktyki kup sobie za parę zł. nalewkę z kasztanowca i krem lub żel lioton 1000 wmasuj ten żel lub krem na całe nogi. Latem opal sobnie nogi zniknie bladość i nie będziesz widzieć żylaków. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miskaaaaaaaaaaaaaa
Dziekuje Jolanto za pomoc:) pozdrawiam cieplo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomocnik1230
leczenie żylaków - oficjal123456@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×