Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mayla

Zmiany zwyrodnieniowe w postaci osteofitów na krawedziach trzonu.

Polecane posty

Jesli ktos moglby wytlumaczyc mi co oznacza ta diagnoza.moja mama zrobila zdjecie rtg i tak wyszlo.Z gory dziekuje za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy nikt nie wie nic na ten temat czym to grozi jak sie leczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alalalalalom
na zdjeciu rentgenowskim pojawily sie takie zmiany jak osteofity na trzonie kosci udowej co jest przyczyna zmian zwyrodnieniowych stawu biodrowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alalalalalom
bolem, nie wolno dzwigac zbyt duzych ciezarow. lekarz nic nie powiedzial?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość idź do lekarza zamiast
zadawać durne pytania na kafe:O Zaraz przyjdzie jakieś gimgówno, wrzuci w google, przepisze z błędami wypociny, jakie inne gimmgówno wrzuciło do neta i co? I już będziesz wiedzieć?:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alalalalalom
niech mama idzie do lekarza rodzinnego po skierowanie na zabiegi fizjoterapeutyczne do przychodni rehabilitacyjnej. maja dzialanie przede wszystkim przeciwbolowe (prady itd) ale tez kinezyterapeutyczne - cwiczenie ruchem zeby podtrzymywac sprawnosc fizyczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama dopiero dzis odebrala zdjecie a lekarza ma dopiero w czwartek stad moje zniecierpliwienie.Jeli ktos jest zorientowany to prosze o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alalalalalom
niech mama od razu poprosi o skierowanie na zabiegi, najlepiej najwczesniej i regularnie. wiele osob ma zwyrodnienia, nie masz sie czym martwic, jesli mama nie zaniedba sprawy to ebdzie wszystko dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bax
Osteofity to krotko mowiac narosla kostne w chorobie zwyrodnieniowej.Moga uciskac nerwy wtedy bol odczuwalny jest.Wszystko zalezy w jakim stadium jest choroba,jakiej wielkosci te osteofity,rtg to pokazuje.Mozna pomyslec tez o rezonansie magnetycznym,sam rtg to nie za wiele...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje za pomocne opinie musze zadzwonic do mamy i powiedziec jej otym jesli ktos moglby jeszcze cos wiecej na ten temat napisac bede bardzo wdzieczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to żadna choroba ot starsze
osoby zazwyczaj mają zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa- jakieś wypadające dyski, skrzywienia, osteofity właśnie. To lekarz ma wiedzieć, co robić, pacjent nie może iść i prosić o skierowanie na coś:) Poza tym w takich przypadkach nie dają zazwyczaj żadnych skierowań:O Ludzie sa poważnie chorzy, nie dostają skierowań na tomografie i ważne badania, bo nie ma kasy a myślisz, ze dadzą starszej osobie, bo ma zmiany w kościach?:O Wiesz, ja miałam połamane palce i ledwo ruszałam ręką i nikt mi nie dał żadnej rehabilitacji, ludzie po wypadkach ciężkich muszą za wszystko płacić sami, bo takie cwaniaczki idą do lekarza znajomka i proszą o refundację "rehabilitacji":O W takim przypadku to wystarczy raz w tygodniu isć na basen i spokojnie popływać na plecach i żabką. Za duży wysiłek? Jasne, najlepiej zajmij miejsce kogoś naprawdę chorego. Po znajomości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×