Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość piękna dziewCzyna

niemowle 5 - miesieczne -10kg!

Polecane posty

Gość piękna dziewCzyna

jak mam odchudzic moje dziecko ? Synek ma 5m i 2 dni i wazy 10200 !!!!! nie miesci sie juz w siatce centylowej !!!!!!1 co robic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nic. ile ma wzrostu? niemowlakow sie nie odchudza. zacznie chodzic to zrzuci. Przeciez jak go bedziesz odchudzac? nie dasz mu mleka bedzie plakalo a ty powiesz "nie synku bo za gruby ejstes?"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hybcia
No faktycznie sporo waży, ale jaka jest waga urodzeniowa i czym jest karmiony (natur.czy sztycznie) mój pediatra mówił ze dziecko do pół roku dziecko powinno podwoic swoja wagę urodzen.a do 1 roku potroic jeśli tak jest nie ma czym sie martwic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anizia
Nie bardzo da sie odchudzic niemowlaka moje ma 6,5 mies i wazy 9kg tez duzo jest co w 95 centylu. Moja córka je całkiem nie duzo bo tak około 500-550 mleka zupka ok 150-180ml i deserek z owoców ale tez nie duzo kaszka sporadycznie no i do picia woda a mimi to caly czas 500-600 przybiera mies a wczesniej do 5 mies to 1000g urodziłą sie prawie 4kg. A Twój duzo je? piers czy sztuczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak clotrimazolum
duzo dzieci tak wyglada bo ? Bo mamusie caly czas chca by dzieci jadly i spaly. Osobna sprawa jakies choroby a osobna to taka ze matki na sile usypiaja te dzieci i biedne nie mają tyle ruchu ile by chcialy. Mam kolezanki i kilka z nich ma wlasnie grube dzieci w tym wieku i nie jest to wina chorob a tego wlasnie ze te dzieci ciagle leżą mamy sie z nimi nie bawią bo wygodniej uspac albo polozyc i tyle a moze tak na dywanik rozloz koc i niech dzieckko sie rsza a nie spi caly dzien ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anizia
Dziecko jak sie zaczyna ruszac pełzac raczkowac to zrzuca wszystko moja dopiero zaczyna. A wczesniej jak ma miec ruch jak małe dziecko lezy plackiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przeciez 5 miesieczniak nie siedzi jeszcze wiec moze tylko lezec albo na plecach albo na brzuchu... takie dzieci nie maja duzop ruchu bo niby skad. jak zaczna siadac wstawac chodzic to wtedy zrzucaja kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak clotrimazolum
to ze nie siedzi i nie raczkuje nie znaczy ze nie mozna sie z nim bawic. Macha raczkami nozkami , lapie grzechotki i inne zabawki przekreca sie juz na boki albo probuje chociaz. Jest ruchliwe i to bardzo tylko wam sie wydaje ze to flegmatyki ktore tylka spią .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fiziak150
MaMani zapewniam Cię, że dziecko w tym wieku może miec mnóstwo ruchu:O Mój synek tylko wciąż się wierci, kręci, szaleje, głupieje, a wczoraj skończył pół roku i waży 7160g. Przez ostatnie 3 miesiące przybrał na wadze dokładnie 1200g z czego 320g przez ostatnie 2 tygodnie. Ma apetyt, jest zdrowy więc jak wytłumaczyć fakt, że tak mało przybiera? chyba jedynie tym, że właśnie wciąż się wierci i nie chce spać;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piękna dziewCzyna
ma 75cm i juz prawie siedzi-karmiony jest sztucznie Bebilon 1 az boje sie na 2 przechodzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fiziak moj tez sie kreci i wierci, czasem mysle ze za bardzo...bo mania bylą duzo spokojniejsza, kopie nożkami i macha lapkami.... nie mam pojecia ile wazy ale mysle ze sporo. zjada co 4 godz 180 ml mleka plus 10 godzinna przerwa w nocy na spanie i zamiast jednego mleka jada zupke wiec go nie przekarmiam pozatym duzo ulewa i wymiotuje. a wyglada dosyc okazale i co mam go odchudzac? albo budzic w nocy zeby sie krecil bo ejst za gruby? w dzien mi spi dwa razy po 1-1,5 godz. kurcze ciekawe ile waży. jak wstanie to go zwaze, napewno nie bedzie doklądnie ale tak co zwieksza chociaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
75? moja Maniula miala w 18 miesiacu życia 78 cm... to to wielki chlop jest a nie grubas!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fiziak150
W życiu masz nie odchudzać:D Chodziło mi tylko o to, że takie maluchy mogą mieć mnóstwo ruchu pomimo, że jeszcze nawet nie siedzą samodzielnie;) Ja swojego karmię cycem i zupki ostatnio zaczęłam dawać, to wreszcie stworzenie przytyło mi jak człowiek:D Bo przez 2 tygodnie aż 320g!!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fiziak150
Racja, to bardzo duży chłopczyk musi być. Mój na pewno jest mniejszy choć ubranka nosi już raczej na 74.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamani tu nie chodzi o to by dziecko budzic i torturowac cwiczeniami i odchudzaniem :D ale faktycznie czesto jest tak ze dzieci sa leniwe bo mamy po prostu sie nie bawią z nimi. Wygodniej dziecko uspac albo polozyc do lozeczka wlączyc karuzele i miec luz. tez znam mamy ktore tak robią a potem dziwią sie ze dzieci ważą wiecej niz powinny. Moj pediatra twierdzi ze niejedna matka za glowe by sie zlapala gdyby zobaczyla co taki maluch potrafi. Ale mamusie twierdza ze dziecko za male i taki jego urok ze grubiutki :o Do tego dochodzą babcie ktore wpychają takim maluchom co chwilke chlebek albo biszkopty bo to na zeby itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boze drogi... "polozyc do łozeczka wlaczyc karuzele i miec luz"... jaka to karuzele trza kupic? ja zainwestuje :D:D Mojego lozeczko parzy w dupcie :D a jeszcze 4 miesiace temu to tylko spał jadla sikal robil kupy spal... :D:D:D teraz łózeczko to tylko w nocy- w dzien spi w spacerowce na pląsko rozlozonej bo w gondolce juz mu nie pasuje bo niewiele widac. kazd sie nosic po calym domu- wsyztsko musi dotknac a najlepiej ugrysc a jak dopadnie Manie to ja ciagnie za wlosy... serio bym zainwestowalą w taka karuzelke :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wszystkie dzieci karuzela kreci ale sa takie ktore leżą jak " susz" w tym lozeczku. Mam kolezanke jej corka konczy rok za dwa dni i uiez mi tak flegmatycznego dziecka nie widzialas. Mala jest zdrowa wiec autyzm czy inne cholerstwo wykluczone ale naprawde jest " inna". Tak jakby brak w niej zycia. Siedzi tylko i siedzi, nie wstaje nie przekreca sie nawet sama. Jak ją posadzą na kocu tak w jednej pozycji bedzie siedziec i ze dwie godz. Ja mysle ze to dlatego ze wlasnie od malego nikt nie poswiecal jej tyle uwagi ile niemowle wymaga. Zawsze jak ją widzialam byla albo kolysana do spania albo spala czasem jadla i tak non stop.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do przybywam z daleka
Kochana jesli dziecko ma rok i tylko siedzi godzinami bez ruchu a nie przekreca sie, nie wstaje itd to nie jest flegmatyczne tylko ma problem z napieciem miesniowym! Lepiej szybko namow rodzicow dziecka na kontrole u lekarza bo nie wierze zeby bylo zdrowe! A wierz mi--znam sie na rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszszyjka
no troche sporo wazy fakt ale przy tym wzroscie powiem tak z obserwacji widze ze wiekszosc dzieci po bebilonie ma problem z waga sa grube !!! może zmien mleko niz tuczyc dzieciaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszszyjka
a co lekarz na to ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj synek jak konczył rok wazył 10 kg teraz ma prwie 18 miesicey i wazy 12 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja córka ma prawie 26 miesięcy, waży 12300, a w rodzinnym mieście ciągle słyszę od sąsiadek, że taka pucusia z niej i taka grubiutka :O. Nawet mi się już tłumaczyć nie chce, że jest przeciętna i w sam raz. Moje dziecko, jak było niemowlakiem, traktowało łóżeczko czy zabawy na leżąco na matach i innych wynalazkach jako zamach na siebie. Tak więc za wiele tego ruchu nie miała, bo była cały dzień noszona na rękach, a i tak płakała co chwilę. Mimo to przybierała na wadze niezbyt wiele, wszystko w normie. W wózku zaczęła jeździć bez darcia się dopiero jak skończyła 1,5 roku, u nas wózek to był rekwizyt. Do dziś nieraz prosi, żeby ją ponosić i polulać, bo ona jest dzidziusiem :O.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mój ma 15 miesięcy
i też waży 10kg, a nie wygląda na szczuplutkiego :) Jest "akuratny" :) Autorko Twój jest duży, a nie grubasek, bo 75cm na 5 miesięcznego to sporo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja zwazylam mojego i wazy 8,800 nie mam pojecia ile ma wzrostu. ciuszki nosi 74/80

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, no to mój jest bardzo tłusty, ma 2,5 miesiąca i waży 7,200 (waga urodzeniowa 3530), ubranka od dziś zakładam na 74 cm... I wcale nie jest jakiś bardzo spokojny, wręcz przeciwnie..... I karmiony tylko piersią...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a moja corka ma 3,5 miesiaca i wazy 7kg. i Rusza sie bardzo duuuzo ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ludzie nie porownujcie ile czyje dziecko wazy bo to nie ma sensu, faktycznie autorka ma problem , ale ma tez duze dzieckos koro ma 75cm :> to nie tragedia ale trzeba sie tym zajac, moj mial kolo 9kg wtym wikeu i lekarze kazali mi go odchudzic! nie dawal sobie rady z rozwojem pzrez otylosc, ale nei byl do swojej wagi taki wysoki:/ odchudzanie polegalo na tym by zamiast dawac mu jesc dawalo sie pic, dawalam soki i to tez byl blad bo tucza, wiec pzreszlam na herbatke i bylo ok, do konca lata niemal utrzymala sie w wadze 9,5 kg potem zaczl przybywac , teraz jest duzy, gruby ale przybywa prawidlowo! ma 13mcy i wazy 13kg, je znacznie wiecej ale wszystko zrzuca raczkowaniem spinaniem sie itp.. gdybym go nie odchudzala pewnei by nawet jeszcze nie umial sam usiasc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 5 miesiecy 75 cm i
ponad 10 kg ????? Toz to kolos jakich malo !!!! Tyle to maja dzieciaki roczne, tragedia :O mysza znam dzieci i to kilkanascie nie tylko kilkoro, ktore byly/sa pyzami, kulkami itd a nie maja zadnych problemow z ruchem; siadaniem, raczkowaniem, chodzeniem itd. Moj syn tez byl paczusiem jakich malo a sam usiadl w 6 miesiacu, wstal w 7 a w 9 juz brykal jak mala kozka, wiec akurat tusza nie ma tu wiele do rzeczy, jesli dziecko nie jest leniwe z natury. Znam tez dzieci chudzinki, ktore pozno wszystko robily, wiele pozniej niz przecietne....Ty mozesz mowic tylko na podstawie doswiadczenia z Twoim dzieckiem, wiec nie uogolniaj .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do przybywam z daleka
ponawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1.mamusia
witam wzystkie mamusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×