Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jacek65

czy musze placic zalegla zaliczke alimentacyjna przez komornika??

Polecane posty

Gość jacek65

mam do zaplacenia zalegla zaliczke alimentacyjna.Wybralem sie do MOPSu aby dokonac wplaty.Niestety nie moglem tego uczynic gdyz poinformowano mnie ze moge to uczynic tylko za posrednictwem komornika gdyz on prowadzi egzekucje.Bylem tez dluzny synowi i zaplacilem mu nie przez komornika za co wniosl podanie o umorzenie egzekucji.Likwidator funduszu rowniez przyjal pieniadze bezposrednio tak zebym nie placil oplat komornikowi.powiedzcie mi dlaczego nie moge zaplacic bezposrednio w Mopsie?Czyzby Mops byl z innej gliny i jako jedyny nabijal kase komornikom?Bardzo prosze odpowiedzcie mi.licze na powazne odpowiedzi jak to mozna zalatwic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bo mops tylko wypłaca..
na wniosek komornika. to komornik wnioskuje o wypłatę zaliczki po czym sam ją ściąga od dłużnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość henk1
Wiesz,nigdy nie płaciłem alimentów,ale skoro komornik prowadzi egzekucję to tylko tam w kancelarii komorniczej możesz dokonać wszelkich opłat i formalności .Jak uregulujesz wszystko to niezapomnij wziąść decyzji od komornika na piśmie ,że egzekucja została zakończona.Bo komornik z zasady nie rozmawia z dłużnikami,ale w kancelarii muszą ci wszystko powiedzieć.W razie wątpliwości możesz skorzystać z bezpłatnej porady u radcy prawnego przy Urzędzie miasta lub Gminy.Nie bój się masz takie prawo a robienie błędów jest ludzkie.Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JACEK65
czy od zaleglej zaliczki naliczane sa odsetki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie ma odsetek jest tylko 5 procent od kwoty.A zapłacić możesz bezpośrednio do MOPSu na ich konto a oni zgłoszą do komornika,że jest zapłacone tak jak w przypadku ZUSu.Osobiście sprawdzone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×