Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Karon

Orzo

Polecane posty

Gość Karon

Kupilem dwa op. makaronu orzo celem wyprobowania . No i teraz nie moge znalezc dobrego przepisu . Prosze o pomoc ( zwlaszcza na salatki ) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karon
Nikt mnie nie poratuje , nikt mi nic nie powie .....? Nie macie takich przepisow ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karon
Niestety pan Gogle w tym temacie ma bardzo mala wiedze . Byc moze ja nie potrafie od niego za wiele wyciagnac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość orzoo_o np
Sałatka z orzo, pomidorów suszonych na słońcu i zielonego groszku Sałatka z orzo, pomidorów suszonych na słońcu i zielonego groszku 10 suszonych na słońcu pomidorów (nie z oleju), 25 dag orzo (makaron w kształcie ryżu), 35 dag mrożonego groszku, 3 łyżki posiekanej bazylii, 3 łyżki posiekanej natki pietruszki, 3 łyżki białego octu winnego, 1 łyżka oliwy, 2 łyżki startego żółtego sera, sól, pieprz. Do małego rondla wlać 250 ml wody i wrzucić pomidory. Zagotować, zmniejszyć ogień do minimum i zostawić ok. 10 minut, aż pomidory zmiękną. W razie potrzeby - a taka się zdarza - dolać trochę wody. Wywar będzie potrzebny w ilości kilku łyżek. Miękkie pomidory odcedzić i pokroić w paski. W dużym garnku zagotować 1,5 l osolonej wody. Wrzucić makaron i gotować wg przepisu na opakowaniu. Odcedzić, przelać zimną wodą i dokładnie odsączyć. Przełożyć do dużej miski. Groszę ugotować w osolonej delikatnie wodzie, przez kilka minut. Powinien być miękki ale jędrny. Gotowy przelać zimną wodą i dokładnie odcedzić. Dodać do makaronu razem z pomidorami. Wymieszać wywar z pomidorów, zioła, ocet winny i oliwę. Doprawić solą i pieprzem, po czym wymieszać z sałatką. Całość wyłożyć na duży talerz i posypać startym serem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karon
Dzieki bardzo za odzew . Musze je przestudiowac ( nie mam zbyt duzego doswiadczenia w kuchni )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przepisow co prawda nie mam, ale mozesz uzyc zamiennie z jakimkolwiek innym makaronem, zamiast ryzu, lub pol na pol z ryzem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karon
'Suszone na sloncu pomidory ' - a skad takie wziac . Nie widzialem w sprzedazy . E.... kurcze moglem kupic kolanka lub swiderki !!! Eksperymentowac mi sie zachcialo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karon
Masz racje Konczita - potraktuje go chyba jak zwykle kluski !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×