Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Magdulenka

Czy badania immunologiczne i kariotypu matki w czasie ciąży mają sens

Polecane posty

Kobietki pomóżcie czy takie badania jak :ACA, AHA(AMA) EF,APL,BZGPI,ARA.ASA -ELISA-MAR w czasie ciąży mają sens. Mozę któraś z Was miała tego typu badania , czy wiecie coś na ten temat bardzo proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem w czasie ciąży - z punktu widznie dobra matki i dziecka - robienie takich badań nie jest celowe. Bo po co?? Badania takie robi się dla znalezienia przyczyny jakiegoś problemu - iepłodności, poronień nawykowych, ciązy obumarłej, po urodzeniu dziecka z wadami itp. ale nie podczas ciąży! Chyba że chcesz się przyczynić do rozwoju nauk medycznych i i dać badaczom materiał do badania jakiegoś zagadnienia. Mozna się na to zgodzić tylko wtedy gdy badania te są całkowicie bezpieczne dla dziecka i matki. Takie jest moje zdanie. Pozdrawiam! 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Bywalcu za odpowiedź. Znasz te wszystkie badania które wymieniłam? Tez myślę ze sa one bezcelowe . Faktycznie jest tak ze pierwszą ciąze proniłam , druga była ektopowa . Ale teraz jestem w 8 tygodniu ciąży praktycznie wchodze w 9 tydzień . Lekarze poprzez badani stwierdzają ze ciaza rozwija sie prawidłowo . Miałą robione badania USG w 5hbd i 7 hbd i wszytsko było w pozrądku zauważalna akcja serca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja również sądzę, że OOBECNIE są one bezcelowe. Nie znam ich wszystkich szczegółach ale ogólnie są to badania mające na celu wykrycie ew. anomalii enetycznych lub zaburzeń układu immunologicznego. Nie ukrywam, że przeczytałem też co napisałaś dziś natopiku \"Chcę mieć dziecko...\". Nie wypowiadałem się tam bo z zasady nie piszę na topikach dla staraczek i oczekujących mam. Tu jednak dodam - badania te nie mają nic wspólnego z niedorozwojem macicy i jeśli jest on problemem nic nie są w stanie pomóc. Co do samego niedorozwoju: 1. Są różne jego stopnie; Twój wydaje się umiarkowany. 2. Istotny jest nie tylko rozmiar wyjściowy macicy ale przede wszystkim jej zdolność do akomodacji czyli przystosowania się do rozwijającego się w niej dziecka. A zdolność ta jest różna u różnych kobiet. Dlatego zdarza się że kobieta ze stwierdzonym niedorozwojem bez problemu i donosi ciążę. A czasem bywa że potrzebna jest szczególna troska i pomoc medyczna. Dlatego Twoja ciąża powinna być pod staranną obserwacją ale powodu do paniki nie ma. Przy okazji zapraszam na założony przeze mnie topik: http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3726912&start=0 Nie musisz czytać całego; istotne informacje są na 1-ej stronie. Problem jest b. szczegółowy ale warto onim wiedzieć. Mam nadzieję, że robiłaś lub zrobisz w najblizszym czasie vadania na toxo i wynik będzie pomyślny. :) Pozdrawiam i zyczę by wszystko przebiegało pomyślnie! :) 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drogi Bywalcu mój lekarz od razu zlecił mi badania krwi i moczu w tym na toxo mam wynik ujemny wszystko pod tym względem jest w porządku. W żadnym wypadku nie lekceważylabym tego badania gdyby mi nie zlecił lekarz sama i tak bym je zrobiła. Z drugiej strony gdy obecnej Pani doktor powiedziałam , ze stwierdzono u mnie niedorozwój macicy powiedziała mi ze jeżeli kobieta regularnie miesiączkuje nie ma mowy o niedorozwoju. Niedorozwój miałam stwierdzony na podstawie badania USG i dokładnych pomiarów , ale to nie znaczy ze lekarz nie mógł sie mylić , ponadto stwierdził ze ciąża ektopowa to właśnie wynik mojego niedorozwóju macicy , gdyż jajo płodow \"cofnęło: sie do jajowodu czy w ogole taka teoria jest możliwa???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ta teoria wydaje mi się nieprawdopodobna. Nie spotkalem się w literaturze z tym by niedorozwój macicy jako taki był przyczyną ciąży pozamacicznej. Ale pamiętajmy, że moze on być fragmentem większej całosci - nieprawidowosci budowy narządu rodnego. A nieprawidwość ta moze byc jej przyczyną jak najbardziej. Nie zmienia to jednak faktu, że to zupełnie inny problem i badania immunologiczne czy genetyczne podczas obecnej ciąży (mam nadzieję że nadal rozwijajacej sięprawidłowo) nic nie wniosą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×