Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość magdalena_m

ryz z kurczakiem i ananasem

Polecane posty

Gość magdalena_m

robilyscie kiedys dziewczyny te potrawe? mam na nia chrapke, ale nie wiem jak sie zabrac. Mam przepis, ale cos mi sie w nim nie widzi... macie swoj sprawdzony przepis aby ta potrawa byla pyszna?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agatona
Robiłam po raz pierwszy wczoraj,jako kolację walentynkową :) Zrobiłam tak: 1.Ugotowałam ryż 2.Podsmażyłam na patelni żółtą paprkę i cebulkę(niewielką ilość) 3.Podsmażyłam mrożoną mieszankę warzyw 4.dodałam kiełki fasoli 5.I zmieszałam warzywa z ryżem 6.Kurczaka pokroiłam w kostkę,wrzuciłam do woreczka obsypałam mąką i curry i równomiernie wymieszałam 7.W misce wymieszałam pokrojonego w kostkę ananasa z miodem i wrzuciłam na patelnię do kurczaka 8.Na koniec zmieszałam z wodą pomysł na kurczaka po chińsku i dolałam na patelnię I wyszło przepyszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalena_m
bardzo bogaty ten przepis i na pewno pyszny :) ale ja chcialam wykorzystac doslownie ryz, ananasa z puszki, curry, sos sojowy... ale bardzo za przepsi dziekuje przyda sie na pewno w innym czasie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no to moz etak
gotujac ryz mozesz dodac do niego wode z ananasow mieso przypraw currry i sosem sojowym-jak masz cytryne proponuje sskropic nia miesko-tzn sokiem z c. ugotuj ryz na sypko do niego mozesz tez dodac currry miesko podsmaz-mozesz dodac sos sojowy do mieska kiedy juz sie zrumienina patelni i wrzuc ananasa ja podaje czikena badz to na ryzu badz tez mieszam ryz z mieksiem na patelce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalena_m
akuratr cytryna jest obecna:D zrobie tak jak piszesz, o taki przepis mi chodzilo... ps. nie znasz czasem proporcji, wszystko trzeba robic no "oko" ? jestem poczatkujaca w kuchni, moge sprobowac tak na wyczucie ale nie chce z czyms przesadzic:D to potrawa dla 2 osob

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no to moz etak
ryz dokladnie lucze-az woda bedzie bezbarwna wlewam do garnka na dno ok 150ml wody kiedy sie zagotuje wrzucam przeplukany ryz-ilosc na oko---szklanka niepelna no:),gotuje min ryz potem zmniejszam ogien i czekam az zacznie dochodzic do siebie,w razie potrzeby dolewam wody. w zaleznosci od tego co dalej z ryzem to albo gotuje na pol miekko albo do miekkosci. pamietaj ze mozesz wykorzystac wode z ananasa co do cytryny-nie przesadz z sokiem:)-miesko w kostke czy tez paski skrop sokiem z cytryny-np jedna piers i polowka cytryny sos sojowy daje na oko currrry daje spooooro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalena_m
dziekuje za pomoc, pozdrawiam:) dzisiaj to zrobie mam nadzieje, ze bedzie smaczne:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ARA196
Zrób dokładnie wg przepisu jest bardzo dobry. Jak będziesz miała za mało sosu dodaj trochę wody. Jest pyszny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ARA196
Tego nie wiem, ale możesz zrobić deser na spróbowanie w miseczce lub bardziej elegancko w jakimś pucharku. Z tego co widzę nie trzeba tam szykować dużej porcji tylko na bieżąco dokładać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalena_m
deser wyszedl ok ale ten kurczak taki sobie... najgorszy nie jest ale szybko go znowu nie zrobie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×