Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

barabara12

Alimenty-ktoś wie?

Polecane posty

witam.Pisałam na forum ogólnym,ale szybko się skończył,dlatego przeszłam tutaj.EX zalega z alimentami na kwotę 24.000 zł.Nie płaci ,bo rzekomo nie pracuje.Wczoraj dowiedziałam się,że pracuje na czarno.Znam miejsce gdzie pracuje.I teraz moje pytanie:czy komornik ma obowiązek jechać ze mną w celu udowodnienia mu ,że pracuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karambaczarna
... zglos komornikowi swoje informacje ... on podejmie decyzje ... dodalabym rowniez urzad skarbowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Komornik od 10 lat zajmuje się tą sprawą i nie robi nic.Dzisiaj zawiozłam mu nawet adres gdzie pracuje.Powiedział,że jeżeli pracuje na czarno,to nie jest w stanie nic mu udowodnic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ROZWODKA 2008
BO TO PRAWDA ON NIE MOZE NIC ZROBIC , ALE MASZ PRAWO DO ROZPRAWY SADOWEJ A TAM PRZEDSTAWIC SWIADKOW NA TA OKOLICZNOSC( MOZE ZDJECIA)-ZE PRACUJE. FACET KTORY NIE PLACI NA DZIECI TO KU...S

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brakuje mi już siły,żeby z nim walczyć.Ale nie poddam się .kosztuje mnie to i zdrowie i pieniądze.Zaparłam się i zrobię wszystko,żeby mu umilić życie.Złożyłam doniesienie do prokuratury o popełnieniu przestępstwa,złożyłam też wniosek o odebranie prawa jazdy.Nie wiem co jeszcze mogę zrobić,aby mnie na długo popamiętał.A na samą myśl o mnie dostawał drgawek!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez egzekwujaca
Witam, pozostaje w moim uznaniu: zawiadomienie o popelnieniu przestepstwa niealimentacji z art 209 kk do prokuratury rejonowej - zalaczyc dokumenty od komornika oraz zlozyc pozew o alimenty na dziadkow :) . Alimenciarze szybko zaczynaja splacac zaleglosci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doniesienie do prokuratury już złożyłam,czekam na efekty.Na alimentację od dziadków nie mam co liczyć ,bo nie żyją.Nie ma też żadnej rodziny oprócz konkubiny i kolejnego dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a-aśka
Jeżeli ty pracujesz i twoje dziecko nie żyje w niedostatku, to prokurator nic nie zrobi tatusiowi. Trafiłam kiedyś na parę artykułów na ten temat. Po drugie i komornicy i prokuratorzy trzymają z alimenciarzami. Prawda jest taka, że w naszym kraju kobieta, która stara się o piniądze dla własnego dziecka od jego ojca, jest uważana za wyłudzaczkę, która za alimenty chce sobie urządzić wygodne zycie. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Za alimenty w wys.150zł trudno urządzic sobie wygodne życie.A to,że ja pracuję wcale nie zwalnia ojca dziecka od obowiązku płacenia na niego.Takie jest moje zdanie.I zrobię wszystko żeby zaczął płacic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mozesz isc jeszcze do inspekcji pracy podobno teraz pomaga wlasnie w takich przypadkach gdy alimenciarz pracuje na czarno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bidi bidi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bidi bidi
idź od razu do inspekcji pracy, bo inspektor wszystko spisze i jego dokumenty bedą miały wartosc w razie rozprawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam.Mam zasądzone alimenty w kwocie 400 zl. Od listopada mąz ich nie płaci.Po dokonaniu wszystkich formalnosci zglosiłam sie do FA.mój dochód przekroczył 725 zl poniewąz urząd skarbowy doliczył otrzymywane alimenty w 2009 roku.przeciez alimenty to nie jest dochód opodatkowany wiec czy urząd wystawił dobrze zaświadczenie? i skąd urząd może wiedziec czy ja te alimenty faktycznie dostawałam ????? prosze o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barabara12 przede wszystkim załatwiaj wszystko na papierze czyli informuj wszystkich pisemnie -zapytaj pisemnie komornika co od 10 lat zrobił-poszukaj tematu" komornik leń a my nie możemy..." tam na ostatnich stronach jest przeze mnie wklejony obowiązek komornika-przeczytaj dokładnie-moim zdaniem on juz powinien złożyć do urzędu miasta informację o nie możliwości egzekwowania alimentów i na tej podstawie UM powinien wysłać pismo do MOPS o sprawdzenie w miejscu zamieszkania jego warunków,następnie sprawa kierowana jest do urzędu pracy który ma obowiązek poszukania mu odpowiedniego zatrudnienia łącznie z nakazem jego przekwalifikowania gdyby w jego zawodzie nie było ofert pracy takiej pracy niestety nie może odmówić-otrzymuje 3 oferty i jeśli żadnej z nich nie przyjmie sprawa trafia do sadu który może go skazać również możesz złożyć skargę na czynności komornika o ile uważasz że zaniedbuje swoje obowiązki-wpisz w google skarga na czynności komornika-wyskoczy wiele stronek na których możesz znaleźć wzór pisma nastepnie wnieść o podwyżkę alimentów-podam link na do stronki gdzie znajdziesz arkusze utrzymania dziecka-wypełnij je sobie o podepnij pod pozew o podwyżkę alimentów-150 zł to na waciki nie starcza jesli wiesz gdzie pracuje ojciec twojego dziecka-postaraj się to uwiarygodnić-zrób mu kilka fotek jak wchodzi na teren tego zakładu czy tez jak z niego wychodzi-miej aparat z datownikiem,zgłoś to do PIP możesz również w googlach znaleźć jakąś instytucję która się tym zajmuje-nie wiem jakiś urząd-postaraj się o świadków nie czekaj na komornika-musisz sama działać w prokuraturze tez nie daj się zbyć-wszystko musisz wnioskować-jest art 209 który wyraźnie mówi jaką kare przewiduje za niepłacenie alimentów-nie daj się zbyć-niech dłużnik nie tłumaczy sie ze nie ma pracy-niech wskaże co zrobił aby ja mieć-czy chodzi do urzędu pracy? czy tam szuka jej? czy ma jakieś poświadczenia o szukaniu pracy? myslę,że jak zaczniesz "coś" z tym robić to również spowodujesz że on juz spać spokojnie nie bedzie powodzenia link do stronki arkuszy utrzymania dziecka--aaa jak będziesz wpisywała ceny t nie po kropce a po przecinku link jest do kancelarii prawniczej-są tam również wzory pism,wniosków-może tam znajdziesz wzór skargi na czynności komornika-poszperaj http://www.grzybkowski-guzek.pl/tekst/id/1770

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka prawda.......
moze lepiej z nim pogadaj;) jak gdzie zglosisz to go udoopia i wtedy na pewno nie bedzie mial grosza na alimenty:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zniecierpliwiony
"""" taka prawda....... moze lepiej z nim pogadaj jak gdzie zglosisz to go udoopia i wtedy na pewno nie bedzie mial grosza na alimenty"""" W końcu ktoś się tu rozsądnie wypowiedział. A jak wyglądają kontakty z dzieckiem? Dlaczego sąd przyznał opiekę Tobie?? Byłaś jakimś gwarantem????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×