Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość noemi122

ojciec dziecka na wychowawczym, wysokość alimentów

Polecane posty

Gość noemi122

Jestem matką 2,5 letniej córki, obecnie ojciec dziecka jest na urlopie wychowawczym (tylko dlatego, że nie podobała mu sie praca w zakładzie w którym wcześniej pracował, teraz pracuje na czarno dodatkowo pobiera 400zł wychowawczego i 48zł rodzinne). Od czterech miesięcy nie jesteśmy razem, ślubu też nie mamy.Ojciec dziecka nie interesuje się córką i nie płaci na nią. Czy mogę założyć mu sprawę o alimenty i czy sąd je przyzna, a jeśli tak na jaką kwotę mogę liczyć. Ja obecnie jestem na zasiłku dla bezrobotnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to dlaczego
Nie rozumiem dlaczego sama nie pójdziesz do pracy. Jeśli ojcie pobiera świadczenia na dziecko to znaczy, że się nim zjmuje. To ty ociągasz się z podjęciem paracy i wychowaniem dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość noemi122
od niedawna nie pracuję, jeszcze miesiąc nie minął. Do tej pory zajmowałam się wyłącznie ja dzieckiem,a gdy byłam w pracy to moja mama pilnowała małej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a oddaje ci te pieniądze chociaż?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość noemi122
właśnie że nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość noemi122
są przelewane na jego konto, a on twierdzi że musi za coś żyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to najpierw idz do ops powiedz ze on ci tych pieniedzy nie oddajee moze a swoją droga idz do sądu złóz pozwe o alimenty i sad ci na pewno przyna potem jesli on nie bedzie spłacał tych zasądzonych alimentów idz do komornika i po 3 miesiącach jesli nadal nie bedzie płacił bedziesz pobierała fundusz alimentacyjny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zależy komu sąd przyzna opiekę nad dzieckiem. Wysokość alimentów jest uzależniona od wielu czynników. Obowiązek pokrycia kosztów utrzymania dziecka spoczywa na obojgu rodzicach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
idz do MOPS czy OPS tam skad ten zasiłek rodiznny jest pobeiorany przedstaw jasne sprawe zasiłek ma byc na cele dla dziecka a nie na zycie dla ojca tak samo zasiłek wychowawczy jest z tyt. sprawowania opieki nad dzieckiem jesli nie sprawuje opieki to tez o tym powiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podejrzewam tak jak w większosci przypadków sad powierzy opieke obojgu rodzicom a zaznaczy ze dziecko bedzie zamieszkiwało z matka a ojcu wyznaczy dni na odwiedziny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość noemi122
dzięki za podpowiedź, na pewno skorzystam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość noemi122
przerażają mnie sprawy sądowe, nigdy nie miałam styczności, ale będę musiała rozwiązać ten problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A Wy mieszkacie razem? W istniejącej sytuacji prawnej- jesteście na równych prawach do zasiłku. Jedno z Was jest do niego uprawnione. Proponuję jak najszybciej wystąpić z pozwem o alimenty do sądu rodzinnego przy sądzie rejonowym właściwym dla miejsca zamieszkania dziecka. Sąd prawdopodobnie określi miejsce dziecka przy matce 9i przyzna alimenty płatne do Twoich rąk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość noemi122
Ja mieszkam u siebie, a on u swojej mamy. Dziś było takie zdarzenie, dałam mu dziecko o13- tej dzwonię o godz 20-stej pytam się co u małej, czy coś jadła, a on mi na to, że nic nie jadła czeka na mamę az przyjdzie to rosół odgrzeje i mu da, ZGROZA nie wiem co robić, puszczać dziecko na tzw. widzenia. Ustalamy między sobą kiedy dziecko u kogo, nie mamy wyznaczonych wizyt przez sąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×