Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość igorex

storczyk

Polecane posty

Gość igorex

Cześć mam pytanie. Co zrobić z przekwitniętym storczykiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To zalezy czy lodyga uschla. Jezeli uschla - wycinasz cala. Jezeli nie uschla - wycinasz nad 3 oczkiem liczac od dolu. Ta zasada dotyczy phalaenopsisow. U oncidiow wycina sie zawsze lodyge bez wzgledu na to czy uschla czy nie. Na innych sie nie znam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli łodyga nie uschła w całości, to radziłabym przyciąć ją poniżej uschnięcia, a nie powyżej trzeciego oczka moje dwa storczyki po częściowym uschnięciu łodygi wypuściły nowe pędy kwiatowe znacznie wyżej niż na poziomie trzeciego oczka i gdybym obcięła pędy kwiatowe zgodnie ze sztuką, to nie doczekałabym się pewnie nowych kwiatostanów:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość igorex
A storczyki to wypuszczają nowe łodygi czy z tych obciętych póżniej wypuszcza nowe pędy. Czy te obcięte usychają i nowe wypuszczaja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mozart
w ubiegłym roku sdostałam storczyka na urodziny, do tej pory jest w przeźroczystej doniczce. Nie wiem tylko czy nie jest już za mała ponieważ wychodzą z niej korzenie. Kiedy powinnam go przesadzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olka12
a czy mozna po przekwitnięciu obciąć łodygę gdy nie uschła ale jest bardzo wysoka i jak kwitnie następnym razem się wygina wie ktoś może?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość igorex
Najpierw musisz w sklepie ogrodniczym kupić przezroczystą doniczkę. Tylko w takich mogą być storczyki, żeby kontrolować wilgotność. A co do podłożą to można przesadzać je tylko do podłoża do storczyków czyli mieszanjki kory , węgla i mchu wysuszonego. Ale przesadza się jak przekwitnie i tylko do nieco mniejszej doniczki.!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość igorex
olka 12 łodygę po przekwitnięciu obcina się na wykokość 3 oczek. (czyli patrzysz na łodygę i ma ona takie oczka obcinasz nad 3 oczkiem a gdy łodyga jest bardzo uschnięta to pod uschniętym miejscem. Takie obcięte storczyki trzyma się w nieco niższej tem. i w nieco ciecistym miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli łodyga nie uschła w całości, to jest bardzo duża szansa, że na tej łodydze storczyk wypuści nowy pęd kwiatowy, a jeśli łodyga uschła w całości, to trzeba kwiatka pielęgnować i cierpliwie czekać aż wypuści nowy pęd kwiatowy moje storczyki wypuszczają nowe pędy, ale też kwitną ponownie na pędach już istniejących, jeden gagatek nawet na pędzie już istniejącym wypuścił mi szczepkę z listkami i kwiatuszkami i pędami korzeniowymi kwiaty potrafią zaskakiwać:-) poniżej link do kwiatka-kwiatki już opadły, ale szczepka nadal przytwierdzona do starego pędu:-) http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d39cad3028f9fca5.html pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olka12......jeśli łodyga się wygina wtykasz do doniczki długi patyczek i w kilku miejscach przytwierdzasz łodyżkę do tego patyczka i po kłopocie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość igorex
A czy znacie jakieś tajniki tych kwiatków.(takie z własnego doświadczenia.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×