Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość poczatkujaca kucharkaaaa

pulepeciki z miesa mielonego pomocy, bardzo prosze!

Polecane posty

Gość poczatkujaca kucharkaaaa

Witam, przygotowalam mieso na kotlety mielone,ale wcale nie mam na nie ochoty, czy z tego miesa da sie zrobic puleciki w sosie,jesli tak to co mam zrobic,mieso jest doprawione z bulka tarta na kotlety mielone, i prosze jak zrobic sos do tych pulpecikow,dziekuje i pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poczatkujaca kucharkaaaa
wszedzie sa przepisy na pulepciki w sosie pomidorowym,a w takim nie chce:( pomocy, plis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sos pieczarkowy
może albo po prostu śmietanowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poczatkujaca kucharkaaaa
najbardziej by mi pasowal po prostu smietanowy, moglabys mi po kolei napsiac jak to zrobic, mam tylko mieso mielone doprawione, co i jak dalej ? mam je najpierw obsmazyc,czy moze w piekarniku? pomocy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość reni71
Uformuj małe kulki z tego mięsa, następnie obtocz w mące i na patelnię. Smaż aż będą rumiane, następnie podlej wodą i duś pod przykryciem. Zrobi się taki sos. Możesz dodać do niego trochę przecieru pomidorowego i jak będzie trzeba to zagęścić wodą z mąką. Doprawić i gotowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poczatkujaca kucharkaaaa
a gdy do tej wody z uduszonych pulpecikow dodam tylko maki z woda bedzie ok?bo nie chce z przecierem. i jeszcze mam pytanie, czy lepiej zrobic w tym sosie z tego wywaru,czy moze w takim zwyklym,gotowym sosie winary, jasny pieczeniowy? chociaz wole ten sos sama zrobic. dziekuje🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a moze sos smietanowo-koperkow
y? ja gotuje wode w garnku, dodaje lisc laurowy, ziele angielskiei wegete, a potem uformowane kulki miesa obtoczone w mace. Pulpeci sie gotuja na malym ogniu, dodajesz do tego posiekany koperek, albo suszony. Kilka minut jeszcze gotujesz, doprawiasz sola do smakui zageszczasz maka. Na koniec smietana i gotowe! Pycha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poczatkujaca kucharkaaaa
a tej wody chyba malo gotujesz w garnku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a moze sos smietanowo-koperkow
raczej malo, tylko tyle, zeby zakrywala pulpety, albo troche mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poczatkujaca kucharkaaaa
caly czas mam z czyms porblem,wiem, ale ostatnioe pytanie. wybralam sos smietanowo-koperkowy,ale mam problem moj syn nie lubi koperku,gdy zrobie sam smietanowy,bez tego koperku w tym rosolku bedzie oki ?? prosze o odpowiedz,dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a moze sos smietanowo-koperkow
bedzie ok. Ale z koperkiem jest 100 razy lepszy. Moze synkowi odlej troche sosu bez koperku, a wam zostaw bogatsza wersje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poczatkujaca kucharkaaaa
wlasnie tak zrobie,dzieki wielkie 🌼 pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja proponuje
bazylie zamiast kopru!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leszek elektryk
do plupetów nie tylko pomidorowy pasuje. Moje dzieci uwielbiają koperkowy ja z kolei sos jarzynowy z majrankiem . Pulpeciki bardzo smaczne sa też w sosie pieczarkowym :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pulpeciki
Do duszących się pulpecików dodaj kostkę mięsną winiary(mięsko nie powinno być za bardzo słone bo kostka też jest dość słona). Jesli już będą uduszone jakieś 20 min.to rozmieszaj mąkę z odrobiną zimnej wody dodaj trochę wywaru i tym zagęścisz sosik. Ps.najlepsze są pulpety jeśli przed duszeniem na chwilkę się je obsmaży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja babcia robi do pulpecików sos musztardowy , chrzanowy albo w sezonie szczypiorkowy , ten ostatni jest najlepszy zawsze jak poprzednicy pisali mozna zrobic pieczarkowy czy koperkowy , albo bardziej wypasiona wersja grzybowy z suszonych grzybow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×