Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

love666

jakie paragrafy stosuje sie w swiadectwie pracy?

Polecane posty

zostałam zwolniona w piatek... podpisalam ze wybieram przez te 2 tyg urlop ale w poniedzialek dam zwolnienie lekarskie... w najgorszym przypadku co moga mi w swiadectwie pracy napisac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ilootek22
zgodnie z art. 97 kodeksu pracy w świadectwie pracy należy podać informacje dotyczące okresu i rodzaju wykonywanej pracy, zajmowanych stanowisk pracy, trybu rozwiązania lub okoliczności wygaśnięcia [za wypowiedzeniem pracodawcy w tym przypadku] oraz informacje niezbędne do ustalenia uprawnień pracowniczych i uprawnień z ubezpieczenia społecznego, jeśli nastąpiło zajęcie wynagrodzenia za pracę w myśl przepisów o postępowaniu egzekucyjnym [np. należności alimentacyjne], to również wzmianka o tym fakcie tylko na Pani życzenie zostaną zamieszczone informacje o wysokości i składnikach wynagrodzenia oraz uzyskanych kwalifikacjach pracodawca nie ma prawa zamieszczać żadnych opinii na temat Pani pracy, żadnych stwierdzeń, że Pani praca mu się nie spodobała itp., gdyż nie jest to treścią świadectwa pracy świadectwo pracy jest oświadczeniem wiedzy pracodawcy, może Pani żądać w terminie 7 dni od otrzymania świadectwa jego sprostowania występując w tej sprawie z wnioskiem do pracodawcy nieuwzględnienie wniosku stanowi zaś podstawę do wystąpienia do sądu pracy z żądaniem jego sprostowania w terminie 7 dni od dnia zawiadomienia o odmowie sprostowania (art. 98 k.p.) w przypadku wystąpienie szkody spowodowanej niewydaniem w terminie [czyli niezwłocznie po ustaniu stosunku pracy, przyjmuje się,że najpóźniej następnego dnia] lub wydaniem niewłaściwego świadectwa pracy przysługuje Pani roszczenie o naprawienie szkody (art. 99 k.p.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuje bardzo za odpowiedz :) rozumiem ze nie ma takiej opcji zeby nabrudzili mi w papierach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×