Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość eewaa

wysokie cisnienie

Polecane posty

Gość eewaa

Mam wysokie ciśnienie190/118 puls 80. dostałam leki od lekarza tritace 10 i Oxycardil 60. nic mi nie pomagaja. Prosze o rade. dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ogranicz sól
i słone potrawy: chipsy, paluszki, konserwy, wędliny, pij dużo wody osoby z nadciśnieniem często piją za mało nie pij kawy ani mocnej czarnej herbaty, podwyższają ciśnienie krwi uprawiaj jakąś formę ruchu, spaceruj regularnie to pomaga się odstresować i obniża ciśnienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ogranicz sól
jeśli przyczyną wysokiego ciśnienia jest stres pomyśł o jodze albo jakiś technikach relaksacyjnych jeśłi będziesz brała regularnie leki powinny pomóc mierz ciśnienie dwa razy dziennie, pamiętaj że mierząc ciśnienie nie można rozmawiać, mierz cisnienie gdy jesteś spokojna, nie po wysiłku fizycznym, wtedy wynik nie będzie zafałszowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wróć do lekarza
niech zmieni leki i przede wszystkim zbada przyczynę takiego ciśnienia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ogranicz sól
sprawdz czy masz zdrowe nerki i serce, czasami jakieś choroby wewnętrzne mogą powodować wysokie ciśnienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Noszę od 3 lat
specjalną bransoletkę magnetyczną - na lewej ręce - ciśnienie teraz 145/ 90, przed - 160/105 czasem po większej imprezie podskoczy, ale ogólnie trzyma się. piję 2 filiżanki kawy dziennie, w zasadzie nie solę, lubię jeździć na rowerze, nie palę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wróć do lekarza
co to za bransoletka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Noszę od 3 lat
Made in Japan - TIGER HEALTH pat no 1900239 kupiona w USA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiec czas na psychotropy
a wiec tak!! mam to samo dam ci kilka rad: -sól wyeliminowac lub zastapic sola ziołowa oraz sola z obnizona zawartoscia sodutj mx12%, pamietac o chrupkach chipsach itp gdzie jest mnóstwo soli -przyjmowac magnez i potas obnizaja cisnienie -jesc cidziennie dwa zabki czisnku, regularnie jedzony obniza cisnienie -unikac pokarmów zawierającycch sód, przyprawy, sosy gotowe zupki itp -witamina C oraz rutyna poprawia elkstycznosc naczyń co tez reguluje cisnienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiec czas na psychotropy
aha!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! wyelimonac alkohol!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!oraz fajki kawe i inne uzywki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eewaa
Dziękuję za odzew! Nie pije kawy wogole, nie palę. solę- bo musze mam wyplukiwane elektrolity w organizmu sod, potas magnez wiec je uzupełniam. a to cisnienie dobija mnie. musze wspomagac sie jakimis lekami, te co bore nie pomagają. ale dzięki za rady. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alka000
mój mąż ma to samo nawet raz zostawaili go w szpitalu bo mial 200/100. robione mial echo serca i inne specjalne badania ,nic nie wykryli ,musi do konca zycia brac leki i tyle. ale i tak ma wysokie nadal bo 170 /100 i czuje sie dobrze ,gozej sie czuł jak mu zbili w szpitalu do 140/80 ,spac mu sie chcialo i slaby sie czuł . mnie sie wydaje ze to genetyczne bo jego mama tez ma takie problemy z cisnieniem . ja natomiast mam strasznie slabe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jojojojojjjjj
kurcze 190 na 118 to takie ciśnienie na wylew - zażywaj leki - one działają dopiero po jakimś czasie - magnez i potas też nie zaszkodzą i te rady o soli, kawie i ruchu - choć to tak bardziej na nadciśnienie ale w granicach 160/100 a przy takim wysokim twoim to dobry kardiolog: echo serca, może holter? dobrze dobrane leki powinno obniżyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANDRZEJlodz33
TAK SIĘ SKŁADA ŻE MAM ZBĘDNĄ TAKĄ BRANSOLETKĘ O KTÓREJ MOWA TIGER HEALTH pat no 1900239

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KaskaK9185
Używaliście preparatu o nazwie Oxycardil 60? No bo szukałam danych dotyczących tego leku i nie wiem co myśleć. Możecie cokolwiek powiedzieć mi o tym prepearacie? Warto go kupować, znacie jakieś zamienniki? Tu zanalazłam trochę informacji o Oxycardil 60: http://www.listalekow.pl/oxycardil-60/ - myślicie, że to sprawdzone informacje? Wolałabym się nie naciąć i zmarnować bezsensownie siano, dlatego czekam na Wasze cenne rady. Dzięki za wszelkie porady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dabaa

Jestem zadowolona z zestawu SmartCardio + pulsooksymetr DuoControl to jest pakiet polskiej marki Sanity. Tak się niestety – albo stety – składa. że od jakiegoś czasu muszę bardziej patrzeć na swoje zdrowie, stąd takie bardziej zaawansowane monitorowanie ciśnienia i natlenienia krwi stało się koniecznością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jart
Dnia 13.02.2019 o 15:49, Gość dabaa napisał:

Jestem zadowolona z zestawu SmartCardio + pulsooksymetr DuoControl to jest pakiet polskiej marki Sanity. Tak się niestety – albo stety – składa. że od jakiegoś czasu muszę bardziej patrzeć na swoje zdrowie, stąd takie bardziej zaawansowane monitorowanie ciśnienia i natlenienia krwi stało się koniecznością.

Zamowiłam zestaw SmartCardio + DuoControl niedawno i wszystko jest okej. Ciśnieniomierz został u nas w domu, a ten pulsooksymetr do mierzenia natlenienia krwi dałam w prezencie synowi ktury zawodowo trenuje i musi podczas obozow gorskich kontrolować stan tlenu w hemoglobinie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinga

Polecam Senior z zasilaczem. Mierzy dokładnie szybko i bez dyskomfortu dla ręki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×