Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dewaste

umowa szkoleniowa- prosze o pomoc!

Polecane posty

Gość dewaste

witam mam pewien problem. pracuje w firmie jako ksiegowa. w dniu przyjecia do pracy zostala podpisana ze mna tez umowa szkoleniowa na kurs ksiegowosci. jako ze rozpoczynal sie on dopiero po 7 m-cach od zatrudnienia, zapisalam sie na kurs i mial sie rozpoczac 9.03. jednak po 7 m-cach kolezanka ktora jest w tym samym dziale co ja, ktora pracuje dluzej i teorytycznie miala sprawowac nade mna opieke stwierdzila, ze jednak sie do tej pracy nie nadaje i chce mnie przez pare tyg obserwowac, by sprawdzic czy nie doniesc szefowi by rozwiazal stosunek pracy, w zwiazku z czym mam nie isc na kurs.. jednak mnie z kursu nie wypisano ale chodzic nie moge.. pytanie: czy umowa szkoleniowa nie zostala zerwana z winy pracodawcy? pod spodem tresc umowy.. PRACODAWCA kieruje PRACOWNIKA na Kurs Księgowości organizowany przez xxxx w Jeleniej Górze. § 2 PRACODAWCA zobowiązuje się: 1. ułatwić kształcenie przez okres wynikający z programu nauczania. § 3 PRACODAWCA ponadto przyznaje PRACOWNIKOWI dodatkowe świadczenia w postaci pokrycia kosztów kursu w wysokości 1100,00zł (słownie: jeden tysiąc sto złotych 00/100). § 4 1. PRACOWNIK zobowiązuje się do wykonywania obowiązków wynikających z niniejszej umowy: tj. uczęszczania na kurs i ukończenia go okazując stosowne zaświadczenie. 2. Powtarzanie przez PRACOWNIKA nauki na kursie jest równoznaczne z niewykonaniem przez niego obowiązków. 3. W razie zaistnienia sytuacji określonej w § 4 pkt. 2, PRACOWNIK traci prawo do otrzymywania ulg i świadczeń określonych w § 2 pkt. 1 i § 3 na okres powtarzania nauki. 4. Przyznanie świadczeń na okres powtarzania nauki wymaga sporządzenia aneksu do umowy. 5. W przypadku przerwania nauki bez uzasadnionej przyczyny PRACOWNIK zobowiązuje się zwrócić następujące koszty poniesione przez PRACODAWCĘ związane z nauką pracownika: a/ koszty związane z przyznaniem dodatkowych świadczeń, o których mowa w § 3 niniejszej umowy; b/ inne koszty związane z przyznaniem dodatkowych świadczeń, o których mowa w § 2 pkt 1. § 5 1. PRACOWNIK zobowiązuje się do przepracowania 2 lat po ukończeniu nauki na kursie, a w przypadku nie dopełnienia tego zobowiązania z powodu: a/ rozwiązania przez niego umowy o pracę za wypowiedzeniem, b/ rozwiązania przez PRACODAWCĘ umowy o pracę bez wypowiedzenia z winy PRACOWNIKA, c/ rozwiązania umowy o pracę na mocy porozumienia stron do zwrotu poniesionych przez PRACODAWCĘ kosztów związanych z nauką PRACOWNIKA określonych w § 4 pkt.5. 2. W przypadku, o którym mowa w § 5 pkt.1 ppkt. c, PRACODAWCA może na wniosek PRACOWNIKA odstąpić od żądania zwrotu w/w kosztów. 3. Wysokość podlegających zwrotowi kosztów podnoszenia kwalifikacji ulega proporcjonalnemu zmniejszeniu w stosunku do okresu przepracowanego po ukończeniu podnoszenia kwalifikacji. § 6 PRACOWNIK ma prawo do świadczeń określonych w umowie od dnia rozpoczęcia nauki na kursie do dnia jej ukończenia, nie dłużej jednak niż do dnia rozwiązania umowy o pracę. § 7 Umowę sporządzono w 2 egzemplarzach, po 1 dla każdej ze stron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×