Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kolega12

Wyrok zaoczny

Polecane posty

Żona podała mnie o alimenty i sąd wydał wyrok zaoczny. Ukryła to przedemną skutecznie i nic nie wiedziałem aż do otrzymania od niej wyroku sądowego oczywiscie po terminie i wyrok się uprawomocnił. Nie jesteśmy nawet w separacji a żona dysponuje całymi moimi finansami. Czy sąd tu nie złamał prawa? Mieszkam od sądu 2 km. Żyje cały czas w związku z żoną i mieszkamy razem. Taki kaprys żony a sąd jej przyznał elimenty. Jak to mozliwe w panstwie prawa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie dostales zawiadomienia
z sadu?? moze mieszkasz w innym miejscu niz miejsce zamieszkania? Mozesz slozyc Skarge (tak sie to nazywa). I tam napisz co i jak. Ale pamietaj, ze pisma z sadu uwazane sa za doreczone. Jesli masz inny adres zamieszkania niz zameldowania to po ptakach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mieszkam i jestem zameldowany w jednym miejscu. nie jestem w separacji ani nik nie występował o rozwód czy separację. Zona ma moje finanse w całości. a tu taki pech Skazany zaocznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość W takim razie pisz
Skarge. Ze nie dostales powiadomienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość limiot
no właśnie jak to jest z tym uznaniem pisma za doręczone, jeśli mój adres zameldowania jest taki sam jak żony a w tygodniu pracuję w innym mieście,a awiza nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość limiot
czy samo wysłanie zawiadomienia przez sąd (gdy go nie odbiorę) uważa się za doręczone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jjajaa
nie moze cie podac o alimenty bez separacji ani rozwodu tymbardziej musisz byc na rozprawie o alimenty bo musisz ustosunkowac sie do tego co mowi zona. zloz odwolanie od wyroku skarge oraz zazalenie o nieprawodlowe wypelnienie procesu alimentacyjnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość limiot
my jestesmy po rozwodzie to chyba inna sprawa co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak nie odbierzesz to sad uzna
jako doreczone. Ale jesli przyszlo na Twoj adres zameldowania to zapewne odebrala zona. W zwiazku z tym na tym mozesz oprzec Skarge :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakas taka
Do jjajaa Nic podobnego. Obowiązek alimentacyjny nie jest związany z sytuacja rozwodu lub separacji. łożenie na utrzymanie dzieci leży na każdym z rodziców. Nawet, jeśli sa małżeństwem, a ojciec np. nie daje pieniędzy na utrzymanie domu i dziecko, to zona może w każdej chwili złożyć pozew o alimenty. Do autora Powinieneś był dostać z sądu pozew , który złożyła zona. Taka przesyłka jest wysyłana listem poleconym do rąk własnych, z potwierdzeniem odbioru. Jedyne wyjście to iść do sekretariatu sądu, który rozpatruje pozew ( prawdopodobnie rejonowy), i na miejscu sprawdzić kiedy zostało wysłane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alkazeltzer
Do jjajaa ...a co ty pleciesz!? O alimenty można pozwać bez separacji i bez rozwodu- sama podawałam to wiem. Sąd ma prawo wydać wyrok zaoczny jeżeli pozwanego ne ma na rozprawie- też to wiem z autopsji. Żona tego pana troszkę go przerobiła. Myślę, że najlepiej tę skargę złożyć (choć nie wiem jak to działa) bo na apelację też za późno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość manilaja
i co wtedy? co da skarga? skoro awizo nie dotarłpo do adresata to nie mógł wiedziec o sprawie, Sąd czynnosci dochował,wysłał zawiadomienie a pozwany nie odebrał. Co da skarga?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jezeli odebrala zona
to skarga da tyle, ze sad ponownie bedzie rozpatrywal sprawe. Ale tu juz po ptokach, bo wyrok sie uprawomocnil. Na skarge iles tam dni przysluguje, juz nie pamietam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alkazeltzer
no to teraz tylko Twój pozew o zmniejszenie alimentów Cię ratuje i nowa rozprawa... o ile się nie mylę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milusia382
Mam pytanie....okolo 8 m-cy temu wyprowadzilam sie 3,5 letnią córką od męża.Od tej pory nie dał grosza na dziecko.On mieszka pod Warszawą ja w woj. pomorskim.Czy mogę złożyć pozew o alimenty w obecnym miejscu zamieszkania??Czy to coś kosztuje i jakie dokumenty muszę dostarczyć?? Jeszcze jedno...jak uzyskać zaświadczenie o dochodach męża potrzebne do złożenia wniosku o zasiłek rodzinny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milusia dziewczyno
idź do sądu, tam sie wszystkiego dowiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuszek
milusia-Musisz złożyć pozew o przyznanie alimentów w sądzie do którego masz najbliżej / sprawa o alimenty jest bezpłatna / musisz mieć faktury , paragony zakupu przedmiotów i wyżywienia dla dziecka t.j. ubranie ,wózek , zabawki jedzenie i.t.p opłaty przedszkola lub żłobka dosłownie wszystkie wydatki jakie ponosisz na dziecko . W pozwie musisz napisać kto jest ojcem i jakie wysokości alimentów żądasz . Załączniki to odpis małżeństwa oraz metryka urodzenia dziecka . Jeżeli nie pracujesz to zaświadczenie o statusie bezrobotnej z Urzędu Pracy lub zaświadczenie o zarobkach z zakładu pracy. Dokumenty dotyczące Twojego Pana Ciebie nie dotyczą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×