Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie? *

Polecane posty

O kurcze!!! :( Bardzo mi przykro, ze woda wdarla sie do Waszego domu! :( To naprawde straszne... TRZYMAJCIE SIE!!! Jestem myslami z Wami!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widzialam zdjecia... wstrzasajace, zal mi bardzo tych ludzi. z okazji urodzin zycze ci .... jak najmniejszych strat i szybkiego konca tego koszmaru... bedzie dobrze!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kokusiowie, trzymajcie sie! dajcie znac, czy mozna jakos pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokus co slychac? przylepiona do tv. sledze te katastrofe i trzymam za was kciuki. bedzie dobrze, musi byc dobrze!!!..napewno dacie rade, pozdrowienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokusiu z rodzinka :) trzymam kciuki, zeby bylo jak najmniej strat. badzcie dzielni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam nadzieje, ze u was kokus jest juz troche lepiej?? czy woda nadal jest jeszcze wysoka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej wszystkich was serdecznie pozdrawiam i zycze wam wesołych i goracych dni...a wiec długo mnie nie było ale zyje i Grecja nadal istnieje upały sie zaczeły po 35 st Ulka sie opala...pracuje i zyje hahaha bede tu czesciej zagladac jak tylko czas mi pozwoli trzymajcie sie dziewczyny i kokus tez niech sie trzyma miłego poranka wam zycze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokus...w razie czgo wezme ci dziecko na 2 tyg. na wakacje.. no.. jak tam sytuacja wyglada????? "I used to be a Snow White but I drifted"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciao.. co nowego? ja--kupuje nowy samochod..i juz sama nie wiem jaki, wszyscy mi w glowie kreca,, vw polo? opel? totyota? 1. 2 ? 1.4 ?-- --benzyna/gaz? czy tylko benzyna? oczywiscie tylko te sredniej wielkosci i w sredniej cenie wchodza w gre.. poki co..moj obecny samochod, jakby cos przeczuwal i na zlosc mi sie psuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość syn kokusia
cześć wszystkim, dzięki za słowa otuchy. Wczoraj byłem w domu trochę pomóc w porządkach. Woda jest w tej chwili równo z gruntem przy domu (dziś pewnie znów opadła więc podwórko zacznie się wynurzać). termin powrotu dalej nieokreślony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciesze sie, ze juz przeszla ta wielka woda.. pewnie macie duzo sprzatania i problemow. pozdrowienia i czekamy na dalsze wiadomosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka wszystkim nowym i mniej nowym :) Kokus przykro mi. Sama w 97 to przezylam a i teraz moj kozanow tez zalalo. Bylam wtedy w Szwajcarii w gorach ale poki telefony dzialaly - w kontakcie z rodzina. Powodzenia i dobrych mysli calej rodzince!! A sie pochwale, ze wracajac ze Szwajcarii wypilismy kawke z Margolcia :) Tak jakos predzej ostatnio zagladam na FB niz tu. Ale wiem co sie u kogo dzieje mniej wiecej :) Trzymajcie sie dziewczyny i chlopaki (teraz w liczbie 2) pozdrowionka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widze, ze cos frekwencja sie nam skurczyla... kokus- --mam nadzieje, ze dostajesz adekwatna pomoc..(chociaz troche) i, ze powoli wychodzicie na prosta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! 🖐️ Ale pustki tutaj! :o U mnie wszystko po staremu... Chcialabym napisac, ze cos sie zmienilo, ale niestety jak na razie nic. :) kokusiowie - mam nadzieje, ze jest juz lepiej... ze porzadki posuwaja sie do przodu i ze trzymacie sie dzielnie! Zycze Wam duzo sil i powodzenia! :) :) JoAska - dzieki raz jeszcze za spotkanie! Naprawde milusio bylo! Koniecznie musimy to powtorzyc! :) :) 102 - a jak tam twoj urlop? Mam nadzieje, ze powodz nie przeszkodzila Wam w wypoczynku! Milego dnia! I odzywajcie sie od czasu do czasu! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no pustki...tutaj nikt nie pisze.. ja remontuje dom, i tak sobie mysle o tych powiodzianach i o Kokusiu+rodzina, ze tam w dodatku ciagle jeszcze pada. i doszly do tego te usuwiska. domy sie zapadaja pod ziemie..-- .niespotykane zjawisko w polsce- we wloszech natomiast zdarza sie to bardzo czesto, bo tutaj jest w wiekszosci teren gorzysty i w zimie duzo pada. kokus--co u ciebie? pewnie masz juz dosyc wszystkiego? ale... bedzie lepiej...musi byc lepiej.. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zrobmy liste kto skad pochodzi
chyba ze nie chcecie tu juz nowych? ja londonnn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowe- lepsze wiadomosci z zatoki, udalo sie czesciowo zablokowac wyciek. bagatelka, jak wyglada sytuacja lokalnie w mobile, czy jest tak, jak przedstawiaja to media?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xoxoxo - w sumie na razie chyba najbardziej Luisiana ucierpiala ... plaze Alabamy i Florydy ponoc nadal sa bezpieczne, ale wiadomo jak to jest - przy dalece zakrojonej katastrofie nigdy nie ma pewnosci, gdzie sa granice bezpieczenstwa :( Oby zaczelo isc ku lepszemu ... sezon huraganow sie tez zbliza, to dopiero bedzie czad, wole nawet nie myslec :o Jejciu, ciesze sie jak male dziecko, bo byc moze na BN-NR pojedziemy do Portugalii :D Znajomi (starsza para, ale mlodziezowa jak nastolatki) wyprowadzaja sie tam na emeryture, szczesciarze... Jak tam pieknie, to nawet nie bede wspominac... Milego weekendu drodzy topikowicze, starsi stazem i nowo przybyli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
portugalia, brzmi fantastycznie! pewnie, przywieziesz jakies nowe przepisy na dobre jedzonko:)...no i lokalne winko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej wszystkim! Slyszalam, ze nowa fala powodziowa zagraza juz zalanym miejscom! Komusiowie, trzymajcie sie!!! :) bagatelka - ale fajnie jakby Wam wyszlo z tymi wakacjami! Portugalia jest piekna! Do tego pyszne jedzonko i winko! :D :) xoxoxo - a co tam ciekawego u Ciebie? :) mieszkam w Melbourne - witaj na topiku i dzieki za pozdrowienia! Tutaj jeszcze nie ma nikogo z Australii. Napisz nam cos wiecej o sobie! :) Zycze wszystkim milego weekendu! :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co widze to i wy poza Europe 'porozrzucane' daleko jestescie.. A ja tu w AU sobie pomieszkuje od paru miesiecy dopiero, studia, praca, podroze, czas szybko leci... cwiercwiecza jeszcze nie mam, brak mi troche jezyka i rodakow ostatnimi dniami, jakis kryzys w ogole.. I tez sledze powodziowe newsy, na szczescie rodzicow w PL (jeszcze?) nie zalalo.. Jest moze ktos z Italii??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie, ja juz tydzien po wakacjach i znow na stare smieci.... lato cala para w ND, cale 60F a nawet ponad:-) sasiad powiedzial mi ciesz sie naszym 2 tygodniowym latem, czad nie..... wakacje byly super udane...pojezdzilismy troche z Krakowa wyjechalismy a nastepnego dnia zamykali drogi dojazdowe, tak podali w telewizji...smignelismy do Kijowa a po powrocie lubelszczyzna zalana..tragedia... Kokus- widzialam zdjecia domu..mam nadzieje ze uda sie wszystko wysuszyc.... wybaczcie ze nie pisze, na razie cos mi chodzi po glowie, i troszke przejsciowych- mam nadzieje trosk wrocilo i mnie troche odsunelo od komputera... pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MajkaKowal
Hej dziewczyny! Kilka dni temu znalazłam ciekawy portal dla Polaków za granicą - można znaleźć innych Polaków z miasta w którym mieszkacie. Jeśli któraś z Was byłaby zainteresowana, podaję adres: http://www.zagraniczni.net Pozdrawiam, Majka K.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciao melbourne- ja jestem z italii. 102-widze, ze mialas ciekawe wakacje, pelne wrazen. ja tez mam nadzieje, ze kokus jakos wyjdzie obronna reka z tego strasznego balaganu. no wlasnie dziewczyny--- a...co z ta plama ? co sie mowi w USA ? ciao bagatelka. margot, xxoxo, joaska. u nas robi sie goraco, wczoraj bylam na ciekawej wystawie obrazow impresjonistow; od Corota do Moneta. faktycznie mieli ogromna wrazliwosc i zdolnosc przedstawiania kolorowo-zielonej , pieknej natury.... to chyba byli pierwsi ekolodzy??? cos na ksztalt greenpeace? :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kryspina - uwielbiam impresjonistow, kolorystycznie przypominaja mi o lecie i o beztrosce. I ta gra swiatla? Ktory z obrazow podobal Cie sie najbardziej? Ja chyba wole prace impresjonistow z drugiej polowy 19 wieku... sa takie dopracowane tzn technika jest doszliwowana i efekt ich pracy budzi zachwyt :) Monet, Renoir, Pissario to chyba wiodacy malarze tego okresu i ich obrazy najbardziej pozapadaly mi w pamieci :) Kokusiowi i rodzinie zycze rychlego powrotu do domu i jak najmniejszych strat ...trzmam kciuki zeby sie wszystko udalo :) mieszkam w Melbourne - a probowalas moze szukac jakichs grup jeszcze ze starej emigracji... ja poznalam 3 osoby (Polakow tam urodzonych) z Australii i co prawda plynnie po polsku nie mowia, ale mozna sie z nimi dogadac :) Jak chcesz moge sie ich zapytac czy naleza do jakiejs grupy emigracyjnej albo czy mieli by ochote sie z Toba spotkac :) Bagatelka, w ktora czesc Portugalii sie wybierasz? Bylam tam w ubieglym roku i 2 lata temu i za kazdym razem kraj ten coraz bardziej mi sie podoba. Mozna tam cos nowego odkryc :) A to malutka plaze, o ktorej wiedza tylko okoliczni mieszkancy, a to opuszczony klasztor na wzgorzu... albo ciekawa zabudowa/architektura jeszcze ze sredniowiecza.... a jedzenie jakie pyszne :) W tym roku jedziemy na wakacje do Hiszpanii na Costa del Sol... licze na tydzien lenistwa z mnostwem slonca... taki mam plan :) Oki skonczyl mi sie lunch wiec musze wracac do pracy... Pozdrawiam serdecznie i milego tygodnia zycze :D 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiulena - na samym prawie poludniu Portugalii :) Ale na 100% jeszcze nie jestem pewna czy pojedziemy, bede musiala rozpracowac sytuacje biletow ... tu moze byc male bu-bu, bo wolalabym nie wydac 4 tys dolcow na sam przelot ;) Mam nadzieje, ze jednak os taniego sie wykluje po drodze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bagatelka> no mnie tez te tysiace za przelot do europy skutecznie blokuja, ale Portugalia? mniaaaaaam .. moj ulubiony kraj ja sie zastanawiam nad costa rica, wiem malo egzotycznie hihih ale bilety nie takie drogie ostatnio jedna ze znajomych polecila mi spirit airlines i trzeba by wyleciec z myrle beach ale to tylko 90 mil stad.. rzucilam okiem na ceny i calkiem przystepne, ale tylko karaiby i troche ameryki pld niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×