Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie? *

Polecane posty

Gość wasz kokuś
zreszta na FB tez byla proba wlamania, ale zakonczyla sie niepowodzeniem, nie wiem jak jest na NK, na razie omijam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kokus , na Twoim miejscu niezle bym sie wkurzyl...Podpadles komus??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wasz kokuś
podpadlem faktycznie.. ale klopoty ksztaltuja charakter, wymuszaja zmiany.. nic nie jest dane czlowiekowi raz na zawsze.. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
udalo sie, ale nie bylo latwo.. musialem najpierw zalozyc konto mailowe na tlenie (na diabla mi kolejne konto pocztowe..) zalozyc sobie komunikator w tlenie (psu na bude) i dopiero jak podalem te dane to moglem zalozyc nowy profil na kafeterii.. Droga przez meke.. ale mysle ze warto bylo, bo nie zamierzam was opuscic. Z drugiej strony rozumiecie, ze nie moge pisac o wszystkim, co sie ostatnio u mnie wydarzylo.. a dzialo sie, dzialo.. Pozdrawiam serdecznie wszystkich :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no.....! bo juz sie martwilam.... dobrze, ze jestes back.. czyli wszystko wrocilo do normy..tak jak w zyciu co jakis czas trzeba przystosowac sie do nowej normy..... i jest OK. u nas leje i jest zimno-niektorzy wlaczyli nawet ogrzewanie, duzo osob sie zaziebilo--ja tez, ostatnio-tydzien temu bylam na wystawie dziel salvadora dal- podoba mi sie -jest oryginalny i ciekawy- surrealizm wyjatkowo do mnie przemawia---rozumiem te rozne skojarzenia i przeobrazenia... oczywiscie nie do konca, bo kazde wrazenia sa indywidualne, no i.... on ma cos wspolnego z polanskim-- umieja przekazac to czego nie ma , ale jest.. baci kokus--napisz jak bylo w skalkach?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej.. ja tez ciesze sie z powrotu na topik.. Zanzibar, przypomnialas mi o zaleglosciach.. Z Polski na Slowacje pojechalo siedem osob (w tym jedna kobieta). W Preszowie dolaczyl Slowak, speleolog a potem jeszcze geolog sprawujacy nadzor na kopalnia. Kolo poludnia bylismy na miejscu, przebralismy sie w odpowiednie ciuszki i wchodzimy. Od razu ogarnia nas zimno i zimny powiew. Ledwo przeszlismy kawalek i juz pierwsze zimowe pozostalosci - lodowe sople wielkie jak pol czlowieka. Dalej w rozszerzeniu chodnika lodowe stojace kolumny - jedna szeroka ze zniszczona juz gorna czescia - zdjecie jest na FB, lampka podswietlilem lod a swiatlo rozeszlo sie po calej objetosci tworzac ten efekt jak z horroru :D natomiast drugi kawalek lodu to jak igla grubosci meskiego ramienia i wysokosci blisko 170 cm. Geolog oprowadzil nas po trasie turystycznej, czynnej normalnie dopiero w lecie, pokazal studnie i szyby prowadzace w dol i w gore. Cala kopalnia ma chyba 14 poziomow polaczonych platanina, doslownie, chodnikow, szybow, czasem sa ogromne komory ze slupami skalnymi dla bezpieczenstwa, jak w gotyckim kosciele. Trzy albo cztery dolne poziomy sa zalane woda, bylismy w takim miejscu, ze woda juz opadla a wysoko wzdluz sciany byla tylko linka, dzieki ktorej ktos na pontonie plywal po zalanej kopalni. Zalane kopalnie to specjalnosc dla mnie nie do pojecia, nie odwazylbym sie na taka dawke adrenalinki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dalej znalezlismy miejsce, gdzie za wprowadzenie naszej grupy mielismy odbudowac mur skalny. Otoz takie mury i sciany z kamieni stawiali gornicy w miejscach wyeksploatowanych, po to, zeby nie wynosic na zewnatrz ogromnej masy bezwartosciowej skaly. Postawilismy mur we wskazanym miejscu, dzieki czemu poprawilo sie bezpieczenstwo wchodzenia na wyzszy poziom. Potem zajrzelismy jeszcze w chodnik, ktory na poczatku tylko w dolnej czesci, a potem juz caly, ze wszystkich stron pokryty jest krysztalami siarczanow o ksztalcie kalafiorow - tak jakby ktos rozebral kalafiory na drobniejsze rozyczki i przymocowal do scian i stropu. Czesc tych kalafiorow z powodu wilgoci ulega roztopieniu i tworzy skupienia coraz nizej. Kolory zaleznie od domieszek innych mineralow - od calkiem bialych przez kremowe, maslane, pomaranczowe, zolte az do prawie czerwonych. W dwoch czy trzech miejscach zielone, wsrod nich znalazlem kilkucent. zielony sopelek zwisajacy z sufitu. A propos zwisania to widzielismy spiace jeszcze nietoperze. Z kopalni wyszlismy po poludniu, pojechalismy jeszcze do doliny, gdzie przed I wojna byly zabudowania przerobki wydobywanego szlachetnego kamienia z kopalni oraz dom wlascicieli (zostaly tylko betonowe fundamenty) oraz na gore, gdzie miejscowi postawili pomnik zmarlej wlascicielce kopalni, po smierci ktorej wszystko upadlo i zamarlo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wieczorem z naszymi przewodnikami posiedzielismy w miejscowej knajpie - klimat zupelnie jak za PRL :D , takie same pijane geby z kuflami piwa, tyle ze palic papierosow nie wolno. Inna sprawa, ze na Slowacji kazda wioska ma swoja knajpe i jak ktos chce sie napic to nie siedzi na przystanku autobusowym, ktory potem zdemoluje. Nocleg.. w takim miejscu nigdy w zyciu nie nocowalem wczesniej :D otoz koledzy juz poprzedniego dnia odwiedzili opuszczony i czesciowo zdemolowany budynek administracyjny kopalni i kamieniolomow, opuszczony kilka lat temu jak rozpadly sie panstwowe firmy na Slowacji. Weszlismy przez okno i na pietrze wybralismy sobie nieco czysciejsze pokoje biurowe.. spanie na podlodze na karimacie i w spiworze, ale chociaz sucho bylo i dosc cieplo :D wyobrazacie sobie? w takich warunkach spi sie dopoki czlowiek jest zmeczony, a potem przewraca sie z boku na bok czekajac na swit i haslo do pobudki. Gdybym chociaz wypil kilka kieliszkow wiecej, to moze bylbym lepiej znieczulony..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po sniadaniu i zaladunku wyruszylismy w gory. Po drodze napotkalismy ekipe filmowa robiaca jakas reklamowke, mieli rozlozony sprzet na drodze (szyny do plynnej jazdy kamery) i prosili o czekanie.. Tak bardzo sie nam nie spieszylo, kolega zdazyl zagotowac wode na zupke z torebki i kawe, popatrzylismy na prace ekipy, spacer w lesie.. Godzine pozniej dojechalismy do miejsca gdzie zostawilismy samochody i dalej pieszo. Na duzej polanie byl domek na drzewie, zbudowany przez mysliwych i obok pola orne gdzie chyba sieja kukurydze czy jakies zboza dla przywabiania zwierzat. Na tych wlasnie polach obciazylismy sie kamieniami, ktore byly jednym z celow naszej wyprawy. I z tym obciazeniem poszlismy na strome zbocza pokryte bukowym lasem, zeby szukac wejsc do opuszczonych sztolni.. Po dwoch godzinach, umordowani, dalismy spokoj i powrot - moze gdyby byl z nami znajomy Slowak to bysmy znalezli ciekawe miejsca a tak wedlug mapy to nie dalismy rady.. W drodze powrotnej obiad, jadlem zupe czosnkowa z zoltkiem oraz zapiekany ser w panierce, pyszne bylo i duzo :D , potem juz droga do kraju.. I to by bylo na tyle.. Zapraszam jeszcze do sluchania piosenek z Peru, ktore niedawno odkrylem, na YouTubie. Trzeba wstukac w wyszukiwarce nazwe zespolu Corazon Serrano, jeszcze dodac rok 2012 albo wokalistke, ktorej glos robi na mnie ogromne wrazenie - Thamara Gomez. Jeszcze raz ciesze sie, ze wrocilem na topik :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eee---kokus super!! opowiesc. czuje sie jakbym tam byla razem z toba. faktycznie ciekawa wyprawa- a na tym pontonie w zatopionej kopalni to ewentualnie ...mozna by sprobowac.. ile by sie wytrzymalo i dalo wyprodukowac adrenaliny :) kopalnie to bardzo fascynujace miejsca. chyba dlatego, ze prowadza nie wiadomo gdzie.. ja w swoim zyciu bylam w kopalni soli w wieliczce, w kopalni srebra w...nie pamietam-gdzie- kolo tarnowskich gor i w koplalni diamentow. najfajniej i najbardziej atrakcyjnie bylo w wieliczce... a jakie kamienie zbieraliscie???? baci e abracci a tutti

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich z nad fiordów :) chwile mnie nie było, czas w PL pędzi jak oszalały, załatwianie spraw, lekarze, odwiedziny i tak mija 2 tygodnie....sami pewnie tez tak macie miło się was czyta, szczególnie po takiej przerwie, mąż czasami zagląda mi w ekran jak jestem na forum, bo sam jest ciekaw co nowego u Was słychać ;) kokus zabawna historia z tym Twoim kontem :) no i zazdroszcze tej adrenaliny w wyprawie do kopalni buber jeśli chodzi o Patagonie to troche faktycznie znajome krajobrazy:) ja też lubie fotografować i podróżować...nie ma nic przyjemniejszego :P despina jestem pewna że z czasem odnajdziesz sie w nowej roli, ja mnie wiecej w tym samym wieku urodzilam córcię, dzis nie wyobrażam sobie że mogłabym jej nie mieć :) jeszcze nie zdecydowałiśmy ostatecznie z mężem gdzie pojedziemy ale na 90% bedzie to Rodos, okolice Kalithei, stosunkowo blisko jest do Rodos, ciekawi mnie dolina motyli i meteory tak bardzo zachwalane :) choc znając sama siebie jeśli znajdę coś jeszcze to nie zawaham sie zmienić lokalizacji, czy orientujesz sie w tych rejonach, jesli tak napisz co warto tam zobaczyć, jaki jest klimat...co tylko wpadnie ci do głowy i z góry dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odkurzyłam swój profil na fotoalbum .eu link powinien pojawić się w stopce gdyby ktoś chciał zajrzeć ;) narazie tylko kilka starych z Norwegii wrzucilam (zdjęcia są robione tam gdzie obecnie mieszkam)ale z czasem będę powiększac galerię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiperka :) przecudne zdjecia :) wiele z nich ma taki klimat, jakby to sie snilo ... ale na wspomnienie zdjecia pt. "Preikestolen" to do teraz mnie przechodza ciarki .... w ogole to jest chyba fajny portal -- wszystko wyglada takie latwe w uzyciu i przejrzyste. bede musiala sie porozgladac ... a mozesz napisac jakiego aparatu uzywasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny.. W Wieliczce kilka lat temu pracowali dwaj koledzy, z ktorymi bylem teraz na Slowacji. Wchodzili w miejsca, gdzie od sredniowiecza nikt nie zagladal i robili dokumentacje chodnikow, drewnianych maszyn, porzuconych narzedzi, wszelkich zjawisk, ktore moga miec wplyw na stan zachowania kopalni, w tych czesciach gdzie nie wchodza ani turysci ani nawet gornicy zabezpieczajacy nieuzywane chodniki.. Z kontem na fotosiku to nic wesolego, kilka tysiecy zdjec zostalo wykasowanych, bez nich wiele watkow na innych forach jest bezwartosciowych. Zdjecia z kamieniolomu Regulice kolo Krakowa byly ogladane ponad 7 tys razy do konca grudnia ub. roku. Pozdrawiam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokusiu, a kto ci cos takiego zrobil? tez caly zamet, ktory opisujesz, jest wrecz za trudny do ogarniecia ... czy ktos przejal w posiadanie twoj komputer?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bagatelko zdjęcia sa stare, prawie wszystkie, robione starym aparatem np te z Preikestolen, teraz mam Lumixa fajnego dość, kompaktowka ale jestem z niego bardzo zadowolona wiec nastepnym razem kiedy bedziemy na Preikestolen to dopiero porobie zdjecia, bo miejsce dech w piersiach zapiera! a co do portalu to jak najbardziej polecam, mam jeszcze konto na ateliora, tez bardzo fajny i przejrzysty ale tez juz dawno nie zagladaalm, a ze jest dosc nowym portalem fotograficznym to pierwsze miesiace tylko mialy byc darmowe, nie wiem jak jest teraz, ale fotoalbum.eu jest godny polecenia :) dodam dzisiejsze zdjecia bo niesamowicie wygladaly sasiadujace wyspy w dzisiejszym sloncu, na pewno zdjecia nie oddadza tego co my widzielismy, bo byly na duuuzym zoomie ale nie jest źle :) ja oglądam wlasnie amerykanska komedie Sylwester w Nowym Yorku i calkiem fajnie sie zapowiada :) pozdrawiam wszystkich:) ;) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Wam🖐️ W Wieliczce bylem.....och chyba 12 lat temu... Kiperka mieszkasz w pieknym kraju tylko troche zimnym :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie:) iperka Rodos to bardzo piękna wyspa i jest co zwiedzać na niej.Jedzcie tam bo warto:) W dolinie motyli zachwyci Cię widok tysięcy wielobarwnych motyli:D Warto zobaczyć Muzeum archeologiczne w mieście i starówkę a najlepszy widok na nią będziesz miała z wieży zegarowej. także ruiny starożytnego miasta Kamiros() i wiele innych miejsc. A najlepsze miejsce na plażowanie to właśnie Kalithea() Faliraki () Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Despina dziękuje pięknie za wpis :) tak właśnie słyszałam o Rodos, że nie będę żałować, i o tej plaży w Kalithei że jedna z lepszych wiec nie pozostaje mi nic innego jak się zdecydowac, chcemy pojechaać z córcią i własciwie ze wzgledu na nia wybralismy Rodos, chcemy jej pokazac te motyle:) u nas słonko juz kolejny dzien z rzedu az sama nie wierze! miło, słonecznie oby tak do końca dnia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny.. Chcialbym odpisac na kazdy post, ale w tym oknie ponizej juz ktorys dzien z kolei sa te piepszone reklamy. Kiperka - u Ciebie pogoda, mam wiec nadzieje ze i do mnie dojdzie, bo poki co to jest taki kwieniowy przekladaniec: slonce z przelotnymi opadami i zachmurzeniem. Bagatelka - kompa chyba mi nikt nie opanowal, z fotosikiem juz uregulowalem sprawy i mam nowe konto, z nowa nazwa i zaczynam wgrywac zdjecia. Zaczynam od tych z wyjazdu na Slowacje, bo koledzy sie upominaja. Widzialyscie na FB zimowo-kwietniowe zdjecia od Maji ze stanu Nowy Jork? Maja pisala kiedys na naszym topiku, pamietacie? studiowala anglistyke w Opolu i wyszla za maz za Amerykanina. Dzisiaj w wiadomosciach widzialem wiecej migawek ze Stanikow, ciekawe czy siegnelo Chicago. Od dluzszego juz czasu pasjami slucham myzyki zespolu Corazon Serrano z Peru, zwlaszcza utwory z nowa wolkalistka Thamara Gomez :D Pewnie widzicie te fascynacje po wpisach na FB. A tak a propos FB to przez dlugi czas nie mialem przekonania do tego portalu, dopiero teraz. Nawet wpisuje sie na hiszpansko jezycznych stronach Corazon Serrano korzystajac z internetowego tlumacza.. mam nadzieje ze takie tlumaczenia sa zrozumiale :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokus, tak, mniej wiecej zauwazyc twoja fascynacje :D ale to fajnie, ze znalazles sobie takie mile zajecie :) a fotki GNU tez niezle - taka zima pod koniec kwietnia! 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×