Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie? *

Polecane posty

ciao--- dobrze, ze piszecie---- kieprka-widzialam zdjecia.zawsze chcialam pojechac na wycieczke do norwegii-autokarowa. przerazal mnie tylko program , ze pod kolo biegunowe trzeba jechac po kilkanascie godzin dziennie przez ponad tydzien...(liczac tez powrot) chyba bym nie wysiedziala. wiem, ze latem jest tam ladnie i zielono ale bardzo wilgotnie.. moze kiedys ..tam dotre. chociaz duzo wlochow stad, gdzie mieszkam wybiera sie tam camperami...w czasie wakacji. musze przyznac, ze: nie posadzalam ich az o taka fantAZJE... zdjecie nr. 9---kawalek skalnego wybrzerza---do zludzenia przypomina ---przyladek dobrej nadziei....w RPA. tam tez miejscami jest taki piekny wodno-skalno-kamienisty krajobraz...konczacy sie bezkresnym blekitnym oceanem.... poki co wygladam przez okno i widze......apeniny... takie sobie sredniej wysokosci gorki- pozdrawiam wszystkich piszacych i nie. czytajacych i nie. ps. w grecji nigdy nie bylam i jakos mnie tam wcale nie ciagnie---moze dlatego, ze dosyc mam wszelkiego rodzaju starozytnych pozostalosci o ktore ciagle sie potykam???? :) :) who knows?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nena - masz nowego nicka? co ciekawego u Ciebie? Zanzibar - faktycznie perspektywa jazdy autokarem pod kolo podbiegunowe nie jest zachecajaca, ale czy czasem takie autokary nie maja miejsc sypialnych? jakos mi sie cos takiego kojarzy.. Kosilem dzisiaj trawniki, po raz pierwszy w tym roku :D juz bylo co kosic..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie, witajcie zanzibar jest tu u nas tyle narodowosci ale jesli chodzi o Wlochow to jakos jak na lekarstwo, praktycznie nie widuje, moze to tak w tych rejonach malo :) ciesze sie ze zagladacie do galerii, niedawno bylismy ze znajomymi na wycieczce malej, niestety aparatu nie wzielam, poniewaz bylo to nieplanowane ale widoki sa tak nieziemskie ze juz planujemy pojsc tam znowu wiec jak tylko u nas sie wypogodzi to ruszymy ;) a wiec zdjecia tez beda; ja osobiscie w tamtym roku zastanawialm sie nad malym wypadem do Wloch ale w ostecznosci nic z tego nie wyszlo, mam tez znajoma jedna z Włoch i dawno, dawno temu poznanego Wlocha z Cerignoli ;) zanzibar tak Cie ciekawi daleka pólnoc ze chcialas na te wycieczkę pojechac? ja zapraszam Cie do siebie jesli nadal jestes ciekawa Norwegii :) jest tu na co popatrzec i co pozwiedzac ;) w lecie faktycznie jest wilgotnie i woda w morzu nie dosc ciepla (jak dla mnie), ja jeszcze ani razu nie odwazylam sie wykapac :P witaj Nena i Szafa wszechweidzaca :) a tak a propos Szafa skad pomysl na taki nick :))) kokus ach ja juz mialam okazje napawac sie zapachem swieżo koszonej trawy, jakis tydzien temu, uwielbiam ten zapach!ale nie ma to jak samemu zadbac o wlasny trawnik :) sluchalam Ya no te quiero mas - Corazon Serrano 2012 Nueva Integrante :) Ty napraawdę lubisz peruwiańskie rytmy :) byles tam kiedys? mnie sie Peru od raqzu kojarzy z Machu Picchu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plany na weekend? a slyszalyscie, jaki w Polsce szykuje sie dlugi weekend? wystarczy wziasc trzy dni urlopu i mozna miec dziewiec dni wolnego: wtorek - 1 maja - swieto i czwartek - 3 maja - swieto. Do tego dwie soboty i dwie niedziele. No tak, ale to tylko niektorym moze sie zdarzyc. Ja mam jutro wolna sobote :D ale w poniedzialek pracuje. Potem sroda wolna bo wykorzystam nadgodziny z kwietnia ale piatek i sobota za tydzien sa juz pracujace. Oczywiscie zalezy od klientow, czy bedzie pracy na caly dzien, czy moze skonczymy wczesniej znowu wykorzystujac wypracowane wczesniej nadgodziny. Wracajac do konkretow czyli jakie mam plany to jeszcze nie wiem, moze na niedziele wreszcie pojade gdzies z wykrywaczem :D Kiperka - juz tydzien temu? no popatrz, to mimo, ze mieszkasz daleko bardziej ode mnie na polnoc, to wiosna nadeszla do Ciebie wczesniej. Przypuszczam, ze to wplyw morskiego klimatu i cieplego Pradu Zatokowego. W Peru nie bylem.. najbardziej latynoskie okolice to Tijuana w Meksyku, tuz przy granicy ze Stanami, blisko do San Diego. Natomiast z Peru mam okolo 200 zdjec od mojej siostry, rowniez z Machu Picchu, ale przede wszystkim z miejsc, gdzie turysci rzadko zagladaja. szafa wszechwiedząca - witaj na topiku :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiperka: to moze zrobimy wymiane "kulturalna" ja do nowegii ty tutaj przy dobrych checiach....moze by nam sie udalo??? kokus--w tych autokarach nie ma chyba tapczanow---spi sie raczej na siedzaco... wrrrr...... raz tak jechalam...2 dni i jedna noc przez pustynie(iracka)..... i po kilkunastu godzinach ---- przysiegalam sobie, ze nigdy wiecej.... zeby nie wiem co.... i do dzisiaj dotrzymalam przysiegi....:) :) faktycznie 9 dni urlopu, to ogromna frajda.... mozna zaszalec i wyjechac nad morze, albo w gory.... na ryby..... ja----jutro jade do rzymu--- Rome I love u!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie-najfajniejsze sa miejsca, ktorych nie odwiedzaja turysci... ja staram sie zawsze cos takiego znalezc.... i bardzo mnie naprzyklad kreca w warszawie -stare, przedwojenne niezamieszkale juz kamienice-- a na nich maloczytelne szyldy dawnych sklepow, zachowane wzorzyste posadzki na klatkach schodowych... dziwne okna i balustrady z kutego zelaza super. kiedys zaczelam fotografowac takie miejsce i natknelam sie na mala libacje w kacie podworka-- zapaszana-ledwo sie wybronilam - dziekujac i przepraszajac.... zniknelam z "zajetego" terenu.. teraz uwazam---gdzie wlaze. z innych miejsc, ktorych napewno nie odwiedzaja turysci moge wspomniec...ze zgroza.. pomylkowy wjazd samochodem-do getta czarnego w cape town... jechalismy samochodem--i po chwili zdalam sobie sprawe, ze cos jest nie tak-ze jedziemy wzdluz jakiegos ogromnego, niekonczacego sie wysypiska smieci.. tylko--mysle sobie-dlaczego te smieci sa ogrodzone drutem kolczastym i budkami strazniczymi..a obok nas jada dziwne (stare i zniszczone)samochody a w nich czarni tubylcy podejrzanie patrzacy sie na nas. i zamarlam.... buona domenica a tutti!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zanzibar jestem jak najbardziej za :) nawet w te wakacje mogłabyś wpaść :))) pisz co ty na to :D lotów musisz szukac do Stavanger(Sola) a tak po za tym to musze przyznac ze "ciekawe" sa te twoje wyprawy :)z dreszczykiem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam cos dla Was :) do galerii wkleiłam kilka zdjec wodorostów, bylismy dzis przed domem nad wodą, pierwszy raz mnie ujeły glony do tego stopnia że musiałam sfotografować:P sami zobaczcie, dla mnie są piekne, kolory tych glonów i kształty są genialne dla mnie :) wylegiwaliśmy sie dziś na słoneczku a Wam jak minał dzień ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiperka :) faktycznie piekne glony :) u nas dzis tez bylo slocznecznie, spacerowo, teraz jest idealnie piekna pogoda :) pozdrowienia dla wszystkich 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam kiperka a Wy kiedy zamierzacie odwiedzić Grecję ? Pytałaś o klimat. Więc już mamy 28-30 stopni i maj to chyba najlepszy czas na urlop w Grecji bo pózniej to już upały.Ale i czerwiec może byc idealny. zanzibar Grecja to nie tylko starożytność ;) Jest tyle wysp i miejsc, i każdy turysta wybiera coś dla siebie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
despina my chcemy wyjechac we wrzesniu, na tydzien :) wiem ze to jeszcze bedzie w sezonie :) a jesli piszesz upal to ile stopni masz na mysli? jak to jest we wrzesniu w Grecji ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiperka - jestem zaskoczony tymi glonami, ze moga tak atrakcyjnie wygladac. Te, ktore kiedys widzialem w Atlantyku, wyrwane i wyrzucone na brzeg nie były wcale ciekawe.. U mnie 32 stopnie, niedawno wrocilem z pracy, zjadlem obiad i siedze z kawa przed kompem, az mi sie nie chce myslec, ze trzeba wyjsc na ogrod i coskolwiek zrobic pozytecznego, mamy z zona sadzic dzisiaj truskawki na czarnej macie, zeby nie niszczyly ich deszcze i nie zarastaly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiperka we wrześniu pogoda to tak jak w maju, od 28-35st. Na ogół fale upałów "atakuję" w sierpniu, gdzie w cieniu powyżej 40 stopni ;) Ale zdarzaja sie i w czerwcu i w lipcu takie wysokie temperatury. We wrzesniu rzadko , chyba, że na samym początku miesiąca... Maj, wrzesien i pazdziernik to najlepsze miesiące na wakacje w Grecji :) Najmniej turystów i znośne temperatury :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
despino dziękuje za info:) ja już się cieszę na tę wycieczkę :))) Grecja marzy mi się już jakiś czas... czy u Was też czas grillowania? rozpoczęliście już sezon? my owszem, pogoda nam sprzyja, własciwie przez cały tydzień było wspaniałe słonko a więc grill musiał być, było nawet ognisko!jako pierwsze zresztą:) God helg!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiperka Też wszyscy grillują :D Zresztą tradycyjnie w Wielkanoc piecze się barana :D W ogóle to polecam Wam odwiedzenie kiedyś Grecji w okresie świąt wielkanocnych. To bardzo uroczyste i najważniejsze święta w całym roku !Bardzo się różnią od polskich więc warte są przeżycia.. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiperka Też wszyscy grillują :D Zresztą tradycyjnie w Wielkanoc piecze się barana :D W ogóle to polecam Wam odwiedzenie kiedyś Grecji w okresie świąt wielkanocnych. To bardzo uroczyste i najważniejsze święta w całym roku !Bardzo się różnią od polskich więc warte są przeżycia.. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć wszystkim, jak tam u Was pogoda? ja wczoraj wygrzewałam się na plaży i robiłam baby piaskowe z córcią a dzisiaj brrrrrrrrr..... wieje, leje, buro i przeraźliwie zimno :/ nosa nie chce się z domu wyściubić :P opowiadajcie jak Wam minął weekend, przegońcie ciszę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc 🖐️ U mnie tez mozna chodzic na plaze:D bo ju z nie ma upalow, a woda ciepla....Tyle tylko ze wczesnie robi sie ciemno:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buber - wczesnie czyli o ktorej godzinie? Kiperka - na poludniu Polski bylo zimno przez ostatnie trzy dni, ale od jutra ma sie znowu ocieplic do okolo 20 stopni, i ciut ponad. Jesli dobrze zrozumialem prognoze, to to cieplo od Ciebie przesunelo sie nad Rosje, ale bedzie pozytywnie wplywac na Polske. Jutro do Polski przybywa krolewska para z Norwegii, w tv widzialem rozmowe z krolem i krolowa, bardzo fajni oboje :D Bylem u mojej ulubionej fryzjerki wreszcie, troszke za krotko mnie ostrzygla :D ale udalo mi sie trzyrotnie zatrzymac na sobie spojrzenie mlodych kobiet.. az sprawdzalem w lusterku samochodowym, czy moze mam cos dziwnego na twarzy.. ale nie.. wychodzi na to, ze dobrze wygladam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a no właśnie Buber, wczesnie czyli jaką godzinę masz na myśli?:) kokus a no fakt przyjechała para królewska, też widziałam w wiadomościach, wiesz tutaj oni praktycznie nie udzielają się w mediach dlatego sama byłam ciekawa jak oni wyglądają :D a tak po za tym to rozbawił mnie Twój wpis :))) jak sądzę ta fryzjerka musiała nawet bardzo dobrze Cie ostrzyc skoro panie od razu pożerały wzrokiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc wam 🖐️ Kiperk, kokus, no o tej porze roku to slonce u mnie zachodzi po 17 , tak jak dzis ok. 17.20. U mnie zbliza sie pora sucha albo zima jak kto woli:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie przyszla :D biblioteki raczej dyskretnie omijaja ;) osobiscie tez nie czytalam. kiedys mnie takie tematy nawet jaraly, a teraz byc moze uznalabym za nudne. naprawde nie wiem .... no i pozdrawiam wszystkich, ale nie pisze nic, bo nie wiem co ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AGA1212
Mieszkam w Grays, jeżeli są jakieś mamy chętne do wspólnych spacerów, zapraszam okosaga@yahoo.pl moja córa ma 3 latka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×