Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ..Cit...

Czy PIT-y trzeba przechowywać????

Polecane posty

Gość ..Cit...

czy to jest konieczne??? zgubiłam 2 rozliczenia za rok 2003 i 2005.....czy bede miec jakies problemy w przyszlosci??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ..Cit...
juz ich raczej nie znajde bo jestem po przeprowadzce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ..Cit...
?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ..Cit...
tzn mam te dokumenty od pracodawcy ale nie mam kserokopii pitow ktore sama wypelnialam i wysylalam do skarbówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ..Cit...
halo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ..Cit...
eno ludzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eliza82
Nie trzeba, nie ma takiego przepisu. Ale ja zawsze sobie kseruję i trzymam wszystkie odkąd pracuję, czyli od 5 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ..Cit...
eliza a mnie dzis mama ochrzaniła i powiedzila ze moge mieć problemy z uzyskaniem emerytury

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eliza82
z tego co wiem, nie ma takiego prawnego przepisu, który nakazuje przechowywanie PITu, przecież składasz do w US, więc oni go tam mają. Ale tak jak mówię, ja sobie co rok kseruję i trzymam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ..Cit...
dzieki Eliza w sumie tez z jakiegos powodu kserujesz... a moze ktos wie cos konkretniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eliza82
o jednak znalazłam... Uff, dobrze, że to trzymam... Pięć lat na przechowywanie PIT to fikcja Grażyna Leśniak 20-09-2007, ostatnia aktualizacja 20-09-2007 08:47 Chociaż dokumentację podatkową powinniśmy przechowywać najwyżej pięć lat, to skarbówka może żądać wcześniejszej. To efekt luki w prawie Wprawie podatkowym nie ma przepisu, który nakazywałby podatnikom przechowywanie wszelkich dokumentów mogących mieć wpływ na rozliczenia z fiskusem dłużej, niż wynosi okres przedawnienia zobowiązania podatkowego. Nie trzeba też rokrocznie składać oświadczeń majątkowych. Mimo to w praktyce skarbówka może zażądać szczegółowych informacji o dochodach nawet sprzed kilkunastu lat. Pozwala na to luka prawna, którą fiskus skwapliwie wykorzystuje. Aby odczytać dalszą część artykułu zaloguj się. Rzeczpospolita

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ..Cit...
no to pieknie!!!kurde a ja nie mam 2 lat moich rozliczen:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eliza82
czyli jest obowiązek przechowywania PITów przez 5 lat. Zawsze możesz iść do US i poprosić o udostępnienie lub skserowanie, myślę, że to możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eliza82
spokojnie, przecież nie mają powodu żądać od Ciebie teraz rozliczeń. Masz te z 2 ostatnich lat, teraz złożysz 3, jeśli wszystko jest OK to nie panikuj, jeszcze 2 lata i tamte się przedawnią :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ..Cit...
oby oby:) uf i tak ciesze sie ze nie trzeba tego trzymac az do emerytury bo wtedy to mialabym nieciekawie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eliza82
aha, nie masz 2 lat rozliczeń, źle przeczytałam. Spokojnie, nie mają podstaw wymagać od Ciebie rozliczeń, przecież chyba nie masz jakiejś pracy nielegalnej. Oni mają tyle roboty, że nie będą się zajmować akurat Tobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×