Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mam takie małe pytanko

Kto mi podpowie jakie mogę zrobic ciasto z galaretką na kakaowym biszkopcie?

Polecane posty

Gość mam takie małe pytanko

Mam ochote na coś takiego:ciemny biszkopt,na to cienka warstwa bardzo sztywnej galaretki,a na wierzch polewa,coś a'la ciastka delicje.Ale to co napisałam to troche mało,a nie mam pojecia co jeszcze moznaby dodać,moze jakis sztywny krem albo pianke...Macie jakiś pomysł??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
placek szampański mi się od razu kojarzy , ale przepisu nie dam bo zapodziałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smakosz i koneser
kup zakalca jakiegow cukierence czy ciastkarni jakiejs to nie przypalisz blachy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam takie małe pytanko
Znalazłam przepis,ale tam dodaje się szampan albo białe wino,ja wolałabym wersje bezalkoholową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sugerujęęęęęęęęęęęęee
żebyś między biszkopt, a galaretkę dodała warstwę bitej śmietany, a żeby ci Ci się ta śmietana nie rozjechała, to jak już ją ubijesz(ale nie na sztywno)to dodaj do niej galaretkę rozpuszczoną w 1/3 szkl. wody wtedy będzie się pięknie trzymać pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdzieś chyba tu na forum było, ale nie chce mi się szukać tematu :) Na szczęście mam w notatkach :) brzoskwiniowo nugatowe Biszkopt czekoladowy: 8 jaj 1 szklanka cukru, cukier waniliowy niepelna szklanka maki pszennej 1/2 szklanki maki ziemniaczanej 3 lyzki kakao 1,5 lyzeczki proszku do pieczenia 3 lyzki oleju Bialka ubic, dodawac cukier i zoltka, wsypac make z proszkiem i kakao, wymieszac delikatnie lyzka drewniana, dodac olej wymieszac dokladnie. Mase rozdzielic na dwie czesci i upiec 2 biszkopty. 2 galaretki brzoskwiniowe puszka brzoskwin Galaretki rozpuscic w 2,5 szklankach goracej wody,wystudzic. Brzoskwinie pokroic w kostke. Wymieszac z tezejaca galaretka. Masa nugatowa: 1 maslo 1maly sloiczek nutelli spirytus dodatkowo : 2 paczki okraglych biszkoptow. Maslo utrzec dodawac nutelle i spirytus. Krem: 1 sniezka 1 galaretka brzoskwiniowa Sniezke ubic wedlug przepisu na opakowaniu,galaretke rozpuscic w 1 szklance goracej wody, do sniezki dodac tezejaca galaretke. Przelozenie: biszkopt - tezejaca galaretka - biszkopt - masa nugatowa - okragle biszkopty ulozone na sztorc - sniezka - wierzch posypac starta czekolada Bardzo smaczne, robiłam na imieniny i wszyscy się zachwycali. No i bardzo łatwe. Jedyne co zmieniam to zamiast śnieżki używam śmietany kremówki bo mi się po tej śnieżce strasznie odbija.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam takie małe pytanko
Chyba zrobię tak,że do bitej śmietany dodam galaretkę,a biszkopt przetnę na pół i druga warstwa będzie na wierzchu,a śmietana i galaretka w środku,a na to polewa.Ale czy to może być zwykła Śnieżka??Nie ubijałam nigdy kremówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pewnie że może być Śnieżka chociaż ja z kremówką wolę. Tylko pamiętaj żeby galaretkę dodawać jak już zacznie tężeć, a broń Boże ciepłą. Ja by CI za rzadkie wyszło to zawsze możesz schłodzić żeby się ścięło i zmiksować jeszcze raz. Na prawdę pyszne ciacho. Mój mąż wyczaił że komuś przepis podałam i teraz się domaga żeby mu zrobić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×