Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Madziaczek

Czy można kogoś zameldowac bez zgody właściciela?

Polecane posty

Gość Madziaczek

Nabywca kupujący dom od mojej prababki nie dopełnił formalności nie ma aktu notarialnego sprzedaży. Moja prababka zameldowała nabywce chyba na pobyt czasowy. Czy taka osoba może nieposiadając aktu notarialnego zameldowac kogoś innego np swoje dziecko lub współmałżonkę bez zgody mojej babki? Dodam, ze babka umarła pół roku po sprzedaży nieruchomości. Proszę o odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli \'nabywca\' nie jest prawowitem włascicielem lokalu :D - nie ma aktu własności NIE nabywca nie może nikogo zameldowac!! nie jest wlascicielem lokalu, nie ma do niego praw, poza tym niedawno znieśli MELDUNEK - słyszałas o tym?? Poza tym.. co to ma do forum- Rozwodnicy, \"eks\", wdowy/wdowcy? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karmazyn
moja żona wymeldowała sie z mojego własnościowego mieszkania i po jkrótkim czasie wróciła jakby nigdy nic i poszła do gminy o zameldowanie i gmina ją zameldowała bez mojej zgody i podpisu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czegoś nie rozumię
ten nabywca zapłacił pieniądze za nabycie domu od twojej babci i jedynie nie dopełnił formalności papierowych? Czyli moralnie ma prawo. A co wy macie zamiar z tym zrobić? Oddacie mu pieniądze za ten dom po aktualnych cenach rynkowych? Czy też przeprowadzicie całą procedurę papierową aby miał papiery potwierdzające fakt nabycia domu? Czy tez chcecie wykorzystac brak formalnosci i wykopac faceta z tej nieruchomosci bez zwracania mu pieniędzy jakie zapłacił za tę nieruchomość? A tak na początek tego nieuczciwego wykorzystania sytuacji zamierzacie utrudniać mu zameldowanie swoich bliskich? Przeciez ten facet zapłacił i zakupił tę nieruchomość więc ma do tego prawo...Czy wy chcecie go okraść? Pozbawić nieruchomości i nie oddać pieniędzy jakie zapłacił za tę nieruchomość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakas taka
Niestety, można. Można się zameldować nie będąc właścicielem. Jest tylko ( ale nie jestem pewna, dawniej była wymagana) zgoda innych najemców. Meldunek nie ma nic wspólnego z własnością, to ewidencja ludności. Ma być zniesiony, ale nadal istnieje. Pomyślcie tylko o wszystkich osobach mających meldunek jeszcze na starych zasadach tzw. kwaterunek. Nie są właścicielami mieszkania, a zameldowanie mają, ku rozpaczy prawowitych właścicieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakas taka
Madziaczek. To ze nie ma w reku aktu kupna, nie znaczy, ze akt taki w ogole nie istnieje. należny sprawdzić księgę wieczysta tej nieruchomości. Swoją drogą...zawieranie takiej transakcji bez stosownych dokumentów to szczyt naiwności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieznajomaaaaa
witam wszystkich.mam pytanie.mieszkam z siostrą i z mama oraz z ojcem .jednak nie jestessmy zameldowane tylko ojciec jest ale on nie jest głównym najemcą w sensie w kamienicy są właściciele. i mam pytanie czy można sie zameldować bez zgody właściciela..? na okres tymczasowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakiekolwiek zameldowanie wymaga zgody właściciela lokalu. Tego nie przeskoczysz. Ale jest tworzony projekt uchwały znoszącej obowiązek meldunkowy. Takie są plany, a co z nich będzie .... trudno powiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×