Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość samulela anna

10 tc - co więcej można już zobaczyć na usg ...?

Polecane posty

Gość samulela anna

Cześc dziewczyny. Chciałabym się dowiedzieć, co można zobaczyć na usg w 10 tc oprócz oczywiście zarodka i bijącego serduszka? Czy jest coś węcej, na podstawie czego lekarz może powiedziec, czy dzidziuś jest zdrowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojjjjjjjjjjojjjjjjjjjj
można zobaczyć dziecko jak ma główkę rączki ,nóżki:) ginekolog może zmierzyć,zobaczyc czy wymiary są zgodne z tygodniem ciąży,posłuchać tętna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy jest zdrowy to raczej nie za bardzo ci powie, badanie usg w 12 tygodniu da ci niewielką odpowiedź, ja w 13 tyg zrobilam test PAPP-A dzięki ktoremu jestem spokojniejsza o zdrowie dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pierwsze ważne USG wykonuje się w 12 tygodniu ciąży.Ale myślę,że w 10 t.c. bada się tak zwaną przezierność karku.Na tej podstawie można stwierdzić, czy dziecko będzie miało zespół Downa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pierwsze ważne USG wykonuje się w 12 tygodniu ciąży.Ale myślę,że w 10 t.c. bada się tak zwaną przezierność karku.Na tej podstawie można stwierdzić, czy dziecko będzie miało zespół Downa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samulela anna
czyli w zasadzie oprócz tego, czy dziecko ma wymiary odpowiednie do tygodnia ciąży i oczywiście bicia serduszka (ale to już od 6 tc), niczego więcej się raczej dowiedzieć nie mozna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pomyśl nad dodatkowymi badaniami, niestety są płatne ale warto zainwestować, ja za test pappa zapłaciłam 550zł a teraz myślę nas testem potrójnym, to genetyczne nieinwazyjne badania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dla scislosci powiem tak
przeziernosc karkowa wykonuje sie miedzy 11, a 14 tygodniem ciazy (a wiec niekoniecznie w 12 tc, natomiast wykonujac test podwojny krew nalezy pobrac miedzy 9, a 11 tc i wtedy po polaczniu z wynikiem z usg, wynik kompletny testu podwojnego jest wiarygodny) Co do pytania: to moze byc juz widac malego czlowieczka z raczkami i nozkami uniesionymi do gory :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ale pierwsze istotne badanie usg robi się właśnie w 12 tygodniu i wtedy sprawdza sie przyzierność, mierzy pęcherz itp i coś na nosku sprawdzają ale nie pamiętam dokładnie o co chodzi a test podwójny robi się do 13 tygodnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poza tym wszystko jest w necie :) jak ktoś chce to sobie sam może to znaleźć, jak tylko polecam jak najwięcej badań,jedno dziecko straciłam dlatego dmucham na zimne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samuela anna
oczywiście idę na usg prenatalne w 12 tc, nad testem pappa sie nie zastanawiałam, bo żaden lekarz mnie o tym nie informował i nie do końca nawet wiem, gdzie się go robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie poinformowała moja klientka która jest ginekologiem (jestem manikiurzystką) w necie poszukasz sobie adresy klinik które to wykonują, to prawda że nie dają 100 % pewności ale zawsze jest się spokojniejszym, poza tym zawsze można zrobić bardziej pewną aminopunkcję ale to się wykonuje jak inne badania żle wyszły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dla scislosci powiem tak
magdaaa napisala: no ale pierwsze istotne badanie usg robi się właśnie w 12 tygodniu Niekoniecznie, to wszystko zalezy od lekarza. Ja mialam usg robione w 7 tc, w 11 tc i pozniej w 14 tc i wlasnie to w 14 tc bylo to badanie przeziernosci karkowej, wiec to zalezy od lekarza kiedy robi "powazne" badania jak to ujelas, bo jak napisalam np. na przeziernosc karkowa sa granice, w ktorych robi sie badanie i nie jest to tylko jedne tydzien podczas calej ciazy. To samo jest z pozniejszym badaniem polowkowym. Polowa ciazy przypada na rowne 20 tygodni, a badanie takie mozna zrobic miedzy 19, a 23 tygodniem i od lekarza zalezy kiedy je wykona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×