Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moje biedne kwiatki

Czy dobrze zrobiłam przesadzając kwiaty do doniczek ceramiczn.? Marnieją mi!!!

Polecane posty

Gość moje biedne kwiatki

Jakiś czas temu kwiaty rosły w plastikowych "otoczkach" włożone do ceramicznych doniczek, ale korzenie zaczęły rozpychać więc je przesadziłam do tych donic, niestety nie mają one dziurek w dnie czy to może być problemem? Jak zrobić jakieś otwory czy nie popękaja mi donice?? Liscie kwiatków zółkną i wiszą bez życia POMOZCIE!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oczywiście bo korzenie są
bez powietrza i do tego woda nie ma odpływu. Przy wierceniu dziur mogą popękać, chyba że zrobi to ktoś kto się na tym zna i ma odpowiednie wiertło - zależy jakim szkliwem są pokryte te donice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moje biedne kwiatki
no to pięknie :( zaryzykuje jedna doniczke z tym najbardziej biednym kwiatkiem może mąż przewierci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość s.ensitive
stało sie tak, bo przesadziłąs kwiatki nie do doniczek a do osłonek na doniczki :-( też tak kiedyś zrobiłam :-( kosztowało to życie jednego, pięknego kwiatka :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kiedyś w szale powrotu do natury przesadzałam do doniczek ceramicznych/nie osłonek/ i straciłam sporo kwiatów.Zbyt szybko same wciągają wodę.Udają się przeważnie kaktusy. A jeśli nie mają otworów w dnie do bryndza,droga koleżanko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teraz jest 23.50
kwiaty powinny rosnac w ceramicznych a nie w plastiku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tylko te ceramiczne marnieją
Ceramiczne doniczki w kontakcie z ziemią i wilgocią prędzej czy później niszczeją, długotrwały kontakt z wilgocią to powoduje. Jedne wcześniej inne później. Nie sądzę, żeby przesadzenie do ceramicznej powodowało zmarnienie kwiatka bo zabierają wilgoć roślinie. Musiała być inna przyczyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba tylko brak odpływu tu zawinił. Zalane korzenie zgniły i tyle. Dziurki trzeba robić, ale delikatnie, najlepiej wiertłem do szkła, zacząć od wiertła cieniutkiego. Szklarz zrobiłby to najlepiej - jeśli doniczki są na tyle cenne, że warto się do niego pofatygować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×