Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Co na katar

Katar i kaszel u dwumiesięcznego dziecka. Proszę o rady.

Polecane posty

Gość Co na katar

Witam :) Mój dwumiesięczny synek ma dziś piąty dzień katar i kaszel. Katar ma taki, że nic mu z noska nie leci, jednak ma go cały czas pełny i "bulgocze" mu w nim. Co jakiś czas mały także ma kaszel. Dwa dni temu byłam u lekarza, ale Pani doktor powiedziała, że gardło ma ładne i kazała stosować wodę morską. Ale mały jeszcze wtedy nie miał takiego kaszlu. Obecnie daję mu tę wodę morską ( disne mar) i smaruję pod noskiem maścią majerankową. Nic więcej. Czy jest coś jeszcze co mogę mu bezpiecznie podać i co mu pomoże? Czym Wy zwalczyłyście katar u tak małego dziecka? I jak długo taki katar może potrwać, bo malutki się strasznie męczy a ja już nie mogę na to patrzeć, tak mi go szkoda :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bym poszła znowu do lekaża, od kataru u tak małego dziecka szybko o inna infekcje zreszta mój synek tak miał, pan doktor mówił że nic mu niejest, za dwa dni przestał jeść iiiiii zapalenie ucha, też miał około 2 miesięcy i właśnie przez to ucho przestał doić cyca, bo tak go bolałao

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj wiesz co ja już niepamiętam co mu wtedy podawałam na kaszel, wiem że mieliśmy inhalacje na katar z soli fizjologicznej,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Co na katar
No bo niby ta woda morska na zatkany nosek mu pomaga, ale nie wiem czy ten kaszel jest dlatego, że mu to potem spływa i podrażnia czy z innego powodu. Dlatego nie wiem, czy czegoś jeszcze mu na kaszel nie podawać. Teraz przez weekend do lekarza nie pójdę.... Poza tym dziwi mnie to, że jemu nic nie cieknie z tego noska. Czy dzieci mają właśnie taki katar, że nie leci im z nosa tak jak np dorosłym? I jak długo taki zwykły katar może trwać u dziecka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klarentina
Moje dziecko tez tak miało, katarek był, ale jakby własnie takie chrapanie w nosku i do tego kaszel. Synek miał wtedy tylko 4 tygodnie. Generalnie jeśli nie ma gorączki, czyli u dzieci poniżej 37,3 to jest ok. Sól fizjologiczna do noska, odciągnąć albo na brzuszku położyć tak żeby wszystko ładnie wyleciało. Nam pediatra poradził na ten kaszel syrop Pini, do kupienia w aptece bez recepty 2-3 łyżeczki dziennie. Ale pamiętam, że panikowałam jak mały miał właśnie te 37 stopni a to podobno normalne... Katarek tak trzymał chyba 2 tygodnie. No i trzeba dużo wietrzyć pokój, nie przegrzewać dzieciaczka, ale to pewnie wiesz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mimo wszystko nie lekceważyłabym tego kaszlu. Kaszel jest zapewne dlatego, że katarek spływa. Mój synek tak miał też mając ok. 2,5 miesiąca, poszliśmy do pediatry, a ta powiedziała, że takich rzeczy u maluszków lekceważyć nie można po można się nabawić zapalenia oskrzeli albo płuc. U maluszków dzieje się ponoć to bardzo szybko. My również używaliśmy disnemar, bardzo dużo synek leżał na brzuszku i mieliśmy w miejscu gdzie miał główkę podniesione łóżeczko (zresztą do tej pory mam podłożone dwa tomy słownika języka polskiego ;)). Do noska dawaliśmy nasivin, poza tym dostaliśmy syrop eurespal i hascosept, no i zwiększyła nam dawkę cebionu. Ale i tak mimo wszystko poszłabym ponownie do pediatry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka gusiak
Zakropl nosek ( wodą morską) maluszkowi a po chwili połóż na brzuszku żeby spłyneło ,a na kaszel proponuje syrop Prawoślazowy jest na bazie naturalnych składnków i na prawdę skuteczy i można stosować u maluszka. Sprzedawany w aptece bez recepty około 3zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co na katar
Dziękuję Wam bardzo za rady i wskazówki !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość papryczka12
syrop eurespal jedyny syrop dla takich maluszkow:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gratuluje coreczki.
moim zdaniem do lekarza! nasz 2-miesieczniak mial kilka dni katarek i przyplatalo sie zapalenie pluc :-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta 123
moja córka miała katarek w wieku 2,5 mies, lekarz przepisał krople nasivin, ale można je stosować tylko max 7 dni,więc później musiałam jej psikac 3 razy dziennie preparatem homeopatycznym Euphorbium(czy jakoś tak). oprócz tego kilka razy dziennie po uprzednim zakropieniu noska solą fizjologiczną odciągałam ten katarek takim specjalnym aspiratorkiem Marimer, można go kupić w aptece za ok.25 zł. Teraz córcia ma prawie 5 mies i znowu ma ten katarek. podawałam jej dokładnie to samo,ale i tak pójdę do lekarza za jakis czas sprawdzic czy wszystko jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ivoneczka25
Mój synek miał katar własnie w wieku 2 miesięcy.Lekarz nie bardzo chciał mu pomóc ale uparłam sie i zagroziłam że nie wyjdę z gabinetu ;)Dostałam Nasivin stosowałam 3 dni bo więcej nie można i przeszło.Polecam też gruszeczkę co jest okropne ale naprawde pomaga dziecku.Alternatywne rowiązanie to maść marejankowa do posmarowania pod noskiem lub kropelki z zielarskiego do pryskania w poduszke.Maśc najlepsza i najmniej szkodzi pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkasiutka
witam mój maluszek ma 2 miesiące i złapał infekcje od brata byłam u lekarza i przepisał mi antybiotyk Duomox 125mg,kaszel ma mokry i troche odkrztusza ,antybiotyk bierze dopiero od 2 dni czy ktoświe kiedy zacznie działać-boje sie że nie pomoże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Autorko, idź koniecznie
do lekarza jeszcze raz. U takiego malucha od sporadycznego kaszlu do zapalenia oskrzeli to może być kilka godzin zaledwie. Na katar - rozrzedzaj wodą morską, oczyszczaj katarkiem (najskuteczniej), kładź na brzuszku, podawaj Cebion, zawieś na łóżeczku posiekany czosnek w gazie. Po konsultacji z lekarzem możesz coś więcej (bez nie, bo nawet Nasivin jest od 3 miesiąca). Do lekarza idź koniecznie, bo taki maluch jest bardzo zagrożony zapaleniem ucha (przy nieschodzącym katarze oraz zapaleniem dolnych dróg oddechowych).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Autorko, idź koniecznie
A i kup nebulizator. Rób nebulizacje z soli fizjologicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama89
Cześć mój dwumiesięczny synek też miał takie same objawy katar i kaszel,poszliśmy z tym do lekarza i kazał uzywać wody morskiej i sopelka do odciągania resztek z noska. Układałam synka wyżej żeby główka była wyżej,męczyliśmy się z tym katarkiem i kaszlem ze dwa tygodnie ale mu przeszło i nic mu już nie dolega:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Syrop prawoślazowy no litości przecież to z alkoholem jest poczytajcie ulotkę a nie dajcie złote rady na forum .dziewczyna jeszcze da dziecku i wyląduje na ojomie z marskością wątroby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja polecam, zestaw katarek, który podłącza się do odkurzacza ( do kupienia w aptece) do odciągania wydzieliny z nosa, jest bardzo dobry, wydzieline trzeba usuwać żeby nie poszła w ucho bo wtedy mogą być problemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Idz bez wzglednie do lekarza Moj synek trz mial taki dziwny katar,chwilami kaszel jago pediatra twierdziła ze to lekkie przeziebienie Maly mimo tego mial apetyt i był wesoły Przez przypadek zbadał go inny lekarz i natychmiast dostaliy skierowanie fo szpitala.Zapalenie oskrzeli wchodziło juz na pluca Kaszel byl dlatego słaby no przykleil sie juz mały mial wtedy taki masaz w szpitalu robiony przez rehabilitanta(drenaz).10 dni bylismy s szpitalu Pediatre zmienilismy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam do odciągania Kataru KATAREK do odkurzacza. Super szybko i skutecznie odciągnie wydzielinę z noska malucha. Dzięki niemu unikniesz powikłań gdyż ściągnie katar zarówno z zatok jak i gardełka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natavenilla
Fakt, że u takiego maluszka trudno poradzic sobie z kaszlem. Syropów jeszcze raczej podawać nie można.... Ale może warto spróbować z inhalacjami? Na stronie http://www.kaszeludzieci.pl/inhalacje-dziecka.html jest sporo informacji na temat inhalacji dla dzieci. Może warto sprawdzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziś pójdę do apteki i zamówię nawilżacz powietrza, bo rzeczywiście mamy w domu ciepło i to może też być tego przyczyną. Do noska używamy wody babycap w spray, bardzo dobra moc sprayu tak w sam raz, bo przy niektorych jak psikniesz od razu wszystko wypływa ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Bezproblemowo nam chodzi inhalator Familino. Udało się go znaleźć na novamed.pl/novama-familino-by-flaem-z-dozywotnia-gwarancja. Samego producenta to mi z kolei podpowiedziała przyjaciółka. Tutaj gwarancję mam dożywotnią, więc teoretycznie inhalator będę mogła jeszcze swoim wnukom kiedyś oddać :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Jak inhalator podaje lek w wymaganej dawce to już można uznać, że dobry zakup robisz. Sporo akcesoriów masz w Novama Familino Pro, w tym maseczki dla osoby dorosłej i dziecka. Opłaca się, bo niezawodne i bardzo dobrze zaprojektowane. Włoskie know how, od znanego producenta. Nawet lekarz potwierdził, że używam bardzo dobrego inhalatora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gośc
Dnia 9.05.2019 o 12:48, Gość Gość napisał:

Bezproblemowo nam chodzi inhalator Familino. Udało się go znaleźć na novamed.pl/novama-familino-by-flaem-z-dozywotnia-gwarancja. Samego producenta to mi z kolei podpowiedziała przyjaciółka. Tutaj gwarancję mam dożywotnią, więc teoretycznie inhalator będę mogła jeszcze swoim wnukom kiedyś oddać :))

Świetny inhalator tez go polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×