Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Harpik

Implanon - kto ma?

Polecane posty

Czesc kobietki. czy ktoras z was ma lub miala implanon? za miesiac przy nastepnej @ zamierzam sobie go zalozyc ale nie jestem do konca przekonana czy to odopwiednia metoda dla mnie: do tej pory nie stosowalam zadnej antykoncepcji hormonalnej, jedyna antykoncepcja do tej pory byly gumki no ale wiadomo facet czasem chce bez i jak sie ulegnie to latwo o wpadke jesli zle sie wyliczy dni plodne, a poza tym no ilez mozna w tych gumach:) jednak w przypadku implanonu zastanawia mnie to ze moga wystapic czeste krawienia przez okolo rok ( tak mnie poinformowal lekarz) wiec jaki ma kurcze sens zakladanie tego jesli ciagle moj facet bedzie musial plywac po morzu czerwonym - to nie wrozy udanego zycia erotycznego. Druga sprawa to przyrost masy ale lekarz twierdzi ze moze on wyniknac nie z tego ze do organizmu wydzielany jest hormon tylko dlatego ze po prostu wzrasta apetyt i chce sie wiecej jesc. A jak z Waszym libido? wzroslo? spadlo? Pomozcie mi podjac decyzje please:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc! Mialam i nie polecam. Bardzo dlugie krwawienie tuz po zalozeniu ( u mnie trwalo 2 miesiace codziennie), potem pare tygodni przerwy i znowu, nieregularne krwawienia, plamienia, poza tym ogromny przyrost wagi. Jadlam tyle, co zawsze, a w ciagu kilku miesiecy przybylo mi 10kg. Ogolnie wytrzymalam z Implanonem 8 miesiecy i go wyjelam. Od razu lepiej sie czuje, schudlam i rownowaga hormonalna wrocila. :) No faktycznie, implant to wygoda, ale niestety nie dla mnie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tym apetytem, to nie prawda. Po prostu cialo puchnie od tego hormonu i dlatego jest sie grubszym. Od razu gdy wyjelam implant, schudlam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanko30
Harpik ja chcialabym sobie zalozyc taki implant czy mozesz mi napisac jak to sie nazywa po angielsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość masakra nie polecam
mialam 7 miesiecy.dopuki karmilam piersia bylo ok, jak przestalam, po miesiacu dostalam okres i mialam go prawie 4 tygodnie, do tego tak bolala mnie reka w ktorej byl implanon ze nie dalam rady spac , nie mowiac juz cokolwiek zrobic. czulam sie slaba jak niemowle pewnego dnia obudzilam sie w kaluzy krwi i polecialam do family planning centre wyjac to g....krwawienie przeszlo po 2 dniach, reka przestala bolec w momencie jak pielegniarka wyjela implant po dwoch dniach od wyjecia zeszlo ze mnie 2 kilo, w kolejnym tygodniu jeszcze 1 (dodam ze wczesniej bezskutecznie probowalam to zgubic , nic nie dzialalo) a w obwodzie talii 4 cm libido bylo normalne nie tyle nie polecam, co stanowczo odradzam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aat
ja mam 6 miesiecy jush. Jutro mam wizyte w family planning , bede mi go wyjmowac. Przyczyna, mam dosyc reguralne okresy co 4 tyg ale trwaja 6 tyg za kazdym razem. Najpier jest krwawienia , pozniej lekki spotting i pozniej znowu sie zaczyna, ja jush nie moge. W przypadku wagi hmmmm co prawda przytylam kilka kilogramow ok 4 kg ale nie wiem czy to implanon czy no gym & take aways hehehe a libido zawsze mi spada jak urzywam antykoncepcji czy to tabsy czy implant .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmmmmyyyy
widze ze ten implanon to troche nie ciekawy, a jak zastrzyki one sa chyba co 3 miesiace? bierze ktoras? Chce przestac brac tabletki i zamienic je wlasnie na implanon lub zastrzyki ale jakos nie moge sie zdecydowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja sie chyba w koncu nie zdecyduje na implanon, jeszcze pogadam ze znajoma ktora ma go prawie rok ale nie mialam z nia od dawna kontaktu i nie wiem jak ona sie z tym czuje, podejrzewam jednak ze to nie dla mnie ale i tak sie nie wie do poki sie nie przetestuje na wlasnej skorze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość experymenty na wlasnym
Organizmie....ni boicie cie takiej ingerencji w nature?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamasitaaaa
a ja mam implanon juz 4 rok. jeden wyjelam po 3 latach i wcale nei bylo to takie strasznie jak mowi mayor. pielegniarka w sexual health cleaning dala mi znieczulenei miejscowe i go wyjela, to prawda, ze trwalo to troche dluzej niz wkladanie, ale zadnego bolu ani niedogodnosci nie czulam. odrazu wlozylam sobei nastepny. co do okresu to rzeczywiscie sa dosc nieregularne, ale np u mnie sa teraz mneij obfite. jedyne co mnie denerwuje, ze sa dosc nieregularne. jesli chodzi o przyrost wagi to moze ze dwa kilo max. ale nie wiem czy od implantu czy od pozerania fast foodow haha\\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aat
ja tesh jush po wyjeciu, bylo miejscowe znieczulenie i niczego nie czulam , zajelo jakies 15 minut i po kszyku!i dotego dostalam goodie bag -34 condomy hehhe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanko 30
zalozylam sobie miesiac temu implanon i jak na razie jestem zadowolona. Okres byl taki jaki zawsze mam :) Samo zakladanie trwalo moze 3 minuty nic nie bolalo rachu ciachu i po strachu:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RedCat
ja mialalm przez 6 miesiecy. Wkladanie i wyjmowanie nie bolalo bo mialam z miejscowym znieczuleniem. Ranka sie szybko wygoila. Ja bylam tym 25 % unlucky ze krawawialm prawie non stop, Jesli mialalm okres to trwal 6 tyg pozniej 2 tyg przerwy i znowu , wiec poprosilam o wyjecie. Nie przytylam i oprocz krawienia dobrze sie czylam, nie mialam humorkow (gorszych niz przed heheh) i libido ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja z kolei nie miałam w ogóle okresu :O najpierw karmiłam piersią (założyłam jak dziecko miało 7tyg) więc wiadomo że okresu może nie być, ale przestałam karmić a okresu jak nie było tak nie ma... do tego libido zerowe :O w moim przypadku działanie antykoncepcyjne implantu polegało na tym, że nie miałam żadnej ale to żadnej ochoty na seks :O no i przytyłam bardzo dużo :( nawet po zdjeciach widać, zaraz po porodzie wygladałam lepiej niż rok później - karmiłam dziecko piersią do 14m-ca życia, przez pierwsze 3 żyłam na gotowanym kurczaku, marchewce, ziemniakach i barszczyku czerwonym czystym a waga szła w górę :( NIGDY WIĘCEJ hormonalnej antykoncepcji!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mika3040
Miałam go 3 ms.Przytyłam 8 kg.karmiąć piersią a do tego dieta niskotłuszczowa,brak miesiączek...To wynalazek nie dla każdego... Osobiście nie polecam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aggieb
mam go juz ponad rok, wymuje w nastepnym miesicu, nieregularne krawawienia, o przytyciu juz nie wspomne! a libido...bardzo niskie :((((((((((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hyena2727
a ja mam od poltora roku rzez pierwsze 8 miesiecy nie mialam miesiaczki co wogole mi nie przeszkadzalo!!!!!! od 9go miesiaca mam juz regularne ktore trwaja 3 dni w porownaniu do tego ze przed zalozeniem miesiaczka u mnie trwala 8 dni:( Nie przytylam libido normalne czasami mi sie jakis syfek na twarzy pojawi i to wszystko. Z mojej strony POLECAM ale niestety kazda kobieta jest inna i sama na wlasnej skorze musi sie przekonac czy bedzie jej to odpowiadalo. Zalozenie bylo tak szybkie ze bylam pewna ze dopiero znieczulenie mi podali. Jak komus nie pasje to po 3 miesiacach moze go wyjac choc najlepiej zrobic to dopiero po 6ciu tak mi ginekolog powiedziala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Suzan
Mam to około 6 miesięcy może nawet dłużej, ale ja już nie wytrzymuje i w czwartek idę to wyjąc, W moim przypadku przytyłam i to 10kg od miesiąca katuje się dietami, ćwiczeniami godzinnymi... i nawet porządnego kilograma nie mogłam schudnąć... mam nadzieje ze jak mi to wyciągną w końcu wrotce do swojej wagi... Myślę ze każda z nas reaguje i inaczej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam implant już 10 lat , zero skutków ubocznych , zero krwawienia , dla mnie idealna metoda antykoncepcji .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie polecam
osobiście jeżeli chodzi o mnie to odradzam i sama nie długo ide wyciągnąć to cholerstwo... mam implant od maja i już przytyłam 8 kg ! w dodatku częste i silne bóle głowy, humor zmienia mi się średnio co godzinę a okres mam praktycznie na okrągło więc jaka z tego przyjemność ??? ale wiadomo na każdego działa inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja polecam i to bardzo, mam go juz 5 miesiecy, moze dwa plamienia przez ten czas, zero boli, waga taka jak byla taka jest, nawet schudlam, ale to chyba od silowni, ochota na seks taka sama jak byla, reka nie boli, nie bolalo jak wkladali, dla mnie idealny sposob antykoncepcji, nie czuje zadnych skutkow ubocznych, ale wiadomo na kazdego bedzie dzialac inaczej, ja ze swojej strony polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam implant od 3 miesięcy i zjechałam już 8 kg. Wystarczy dobra dieta i ćwiczenia. Znajoma ostrzegała, ze można przytyć, ale jak widać implant w niczym nie przeszkadza. Plamienia są i to jedyny minus, ale za to okres skąpy. No i pełen luz psychiczny podczas stosunku z partnerem. Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×