Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Uhu-09

Co zrobic z sowa na strychu ???

Polecane posty

Gość Uhu-09

Poradzcie prosze..... mamy sowe na strychu i nie wiem co z tym fantem zrobic ?! Moze sobie tam siedziec, czy sie meczy i zdechnie, czy mi poniszczy rzeczy jakie skladujemy na strychu ? Sama mam cykora sie do niej zblizyc...:-) Nie mam pojecia skad sie tam wziela ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zakładam, że masz jakieś uchylone okno, albo prześwity pod dachówkami . Sowy to cudne ptaki - w dodatku pod całkowitą ochroną i bardzo rzadkie. Ona z pewnością poluje w nocy, a przyfruwa na strych, żeby spokojnie przespać dzień - bo sowy to nocne marki :) Nie zniszczy Ci niczego. Najwyżej pozostawi odchody i tzw. wypluwki. Ciekawe, jaki to konkretnie gatunek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Uhu-09
Kupilismy ten dom koncem ub. roku i mieszkamy w nim od grudnia. Sama sie jeszcze na strych nie wdrapalam, bo bylam w ciazy a teraz moje chlopaki odkryly nowego mieszkanca. Corka czasami mowila, ze slyszy jakies odglosy ze swojego pokoju a ja myslalam, ze marudzi. Teraz mysle, ze to moze sowa. Chcialabym, zeby sie dobrze u nas czula ale nie wiem czy nie jest tam uwieziona. Z drugiej strony skoro jakos weszla, to musi miec tez mozliwosc wyjscia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
One polują na owady, drobne gryzonie, więc ona na pewno wylatuje na zewnątrz. Na wszelki wypadek sprawdź te ewentualne okna... Byłoby szkoda mieć sowę na sumieniu. Aż zazdroszczę - ten bezszelestny lot i pohukiwania... Niezły klimacik w domku macie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mieszkanka lasu
Ale Ci zazdroszczę tej sowy :). Chciałabym mieć takiego mieszkańca. Ja to bym do leśniczego po radę poszła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Uhu-09
Dzieki za rady. Dzwonilam dzisiaj do Towarzystwa Ochrony Zwierzat, ale w srody nie urzeduja. Tak jakby zwierzat nie trzeba bylo chronic w srody.....:-) Zadzwonie jutro raz jeszcze i ciekawe co powiedza. Zawsze chcialam mieszkac w starym domu i trwalo troche zanim znalezlismy odpowiedni. Nie mam pajeczyn , ale mam stare zegary, ktore jak tykaja to ma sie wrazenie, ze odmierzaja czas inaczej jak te dzisiejsze.... :-) Moze ta sowa sobie nas upatrzyla nie bez powodu.....-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aggula3
ojej jesteście wybrańcami , sowa na strychu , no no ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×