Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość możnawiedziecoczymmowisz

Tabletki do zmywarki - pytanie

Polecane posty

Gość możnawiedziecoczymmowisz

mam mała zmywarkę 45 cm i tak się zastanawiam czy nie lepiej używać połowy tabletki do zmywania???? Jak jadę do rodziców i widze ich ogromną zmywarkę a potem moją maleńską to się zastanawiam po co użwyać całej tabletki? Bardzo często po wymyciu mam osad na szklankach, kubkach itp. i tak się zastanawiałam co to takiego. Może te tabletki są za duże na takie małe zmywarki. Czy macie jakąs koncepcję na ten temat :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MOJA KONCEPCJA JEST TAKA ŻEBY
ZMIENIĆ TABLETKI NA PROSZEK I SYPAĆ ILE CHCESZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a dlaczego masz osad na szklan
-kach ? moze nie dajesz płynu nabłyszczającego ?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość możnawiedziecoczymmowisz
nie no płyn oczywiście daję, uzupełniam jak świeci lampka, tak samo jak sól, no ale właśnie nie wiem skąd ten osad :-O myslałam, że to może od wody? że jest taka kamienista czy coś? Bo ten osad wygląda jak sproszkowany kamień (który można zauważyć w czajniku) Ale jak się nad tym zastanowiłam to myslę, że to te tabletki... dostałam duży zapas tabletek więc chciałabym je zuzyć a nie wyrzucać, bo to jednak trochę kasy kosztuje. A poza tym chciałabym rozwiązać problem, bo jednak tabletki są wygodniejsze w użyciu :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość osad na naczyniach w zmywarce
to dlatego ,ze nie wlewasz płynu nabłyszczającego .Daje sie go nawet wtedy gdy producenci twierdzą,ze ich tabletki zawierają wszystko !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wygodniejsze i osad zostawiają
:p a serio, sprawdź jak ams zustawiony pobór nabłyszczacza, pewnie masz twardą wodę i trzeba podkręcić na więcej. Co do tabletek które chcesz zużyć i kroić - faktycznie będzie Ci wygodniej :D:d :p - lepiej sprezentuj je rodzicom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość osad na naczyniach w zmywarce
a może tego płynu jest mniej niż powinno ? Otwórz ten pojemniczek na płyn i zobacz na jakiej wartości jest ustawione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość możnawiedziecoczymmowisz
no muszę zobaczyć jak jest ustawione, ale płyn zawsze jest, a ja zaczyna go brakować, to miga lampka. Właściwie to przeciez nawet nie jestem sama w stanie sprawdzić ile jego jest bo tego po prostu nie widać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale wiesz że ona nie
rany, czytaj uważnie w miejscu do którego wlewasz płyn nabłyszczający jest takie pokrętełko z numerami weź instrukcję i znajdź tabelkę dot twardości wody. Zmywarki mają ustawienie fabryzne na średni pobór, wystarczy przerkęcić strząłkę na większą wartość I już

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość osad na naczyniach w zmywarce
ok wiemy o tym ale otwórz pojemniczek i przestaw go np na 3 jak masz na 2 i zobaczysz ze nie bedzie osadu .Nie wazne ze wlewasz płyn i dolewasz itd ale w czasie mycia nie idzie go tyle ile twoje naczynia potrzebują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość możnawiedziecoczymmowisz
ok przetestuję jak wrócę do domu. dzięki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja w swojej
zmywarce używam tylko tabletek-nie dodaję osobno soli,ani płynu,też mam małą-45 cm,wkładam całą tabletkę,nie mam żadnych osadów ,ani zacieków-czyli jak widać,ta opcja,że za mało płynu niekoniecznie jest prawdziwa,może masz byle jakie tabletki? nie chcę robić tu za pańcię,która szasta pieniędzmi,ale ponieważ mam zmywarkę już 9 lat,przetestowałam sporo tabletek i powiem tyle,że jednak po tych z tzw.wyższej półki,efekt jest zupełnie inny niż po takich np. z lidla i jeszcze raz powtórzę-nie stosuję już dodatkowo soli,ani nabłyszczacza-sama tabletka świetnie sobie radzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam tez mala zmywarke 45cm.urzywam tylko tabletek calgonit 5w1.kiedys dosypywalam soli,ale juz nie sypie i daje jedna tabletke,wszystko sie ladnie domywa,czasem mam zacieki jak wstawiam na program szybki,ale tylko wtedy.zmywarke mam 6 lat,wieec troche tych specyfikow przetestowalam i naprawde lepiej dolozyc troche na lepsze tabletki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmm..a ja mam drugi dzien zmyware i nie doczytalam dokladnie,zamiast plynu kupilam proszek nablyszczajacy;( wsypalam go troche a dzis kupilam plyn i dopelnilam zbiornik.Bardzo sie wszystko spienilo i co najgorsze dalej swieci mi sie \"brak plynu\"!!!!!! co robic???? pomocy pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maniakzmywarek
do zmywarki cm kupuj sopat perfet zel bo jest o najepszy lub proszek calgonit i w zmywarce masz dozownik15 lub 25 syp15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam 45, używam tanich tabletek z Lidla z serii W5 i nic więcej (wszystko w jednym) naczynia są czyste i bez żadnych smug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość figklo
ja używam niemieckich najlepiej dreft all in 1, są rewelacyjne, super się rozpuszczają i mają cytrynowy zapach !!!! polecam ja kupuję na allegro od sprawdzonego sprzedawcy jest tanio i dobrze http://allegro.pl/listing/user(...)?us_id=25151710

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak naprawdę wszystko zależy od twardości wody. To właśnie do niej powinniśmy dostosowywać wszystkie parametry naszej zmywarki-pobór soli i środka nabłyszczającego. Jeśli chodzi o tabletki, to nie powinno się ich przełamywać na pół. Muszą być całe aby w pełni wykorzystać substancje w sobie zawarte. Jeśli żal Ci całej tabletki na jedno mycie spróbuj maksymalnie załadować zmywarkę i wymyć jak najwięcej naczyń. Niektóre tabletki rzeczywiście nie wymagają dodawania soli i nabłyszczacza, jeśli jednak pojawia się osad trzeba zacząć ich używać,bo później bardzo trudno się go pozbyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie używam tabletek tylko proszku - łatwiej dozować, poza tym zawsze pojemniczek po myciu jest pusty, a tabletkom zdarza się w ogóle nie rozpuścić :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akssss
a mnie te w5 z lidla sie własnie nie zawsze rozpuszczały :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Każda zmywarka reaguje inaczej na różnego rodzaju środki czyszczące. Są zwolennicy talbetek i zwolennicy proszków. To prawda, że czasem tabletki się nie rozpuszczają do końca, należy wtedy włożyć nową tabletkę i jeszcze raz ustawić program myjący, gdyż często na naczyniach osadza się osad z tabletki. Tak naprawdę trzeba próbować i testować, co najbardziej przypadnie do gustu naszej zmywarce ;) W końcu chodzi o to,żeby naczynia były czyste i błyszczące :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam zmywarkę 60 cm. i chociaż kupuję dobre tabletki Finish lub Fairy, to sól i nabłyszczacz też dodaję, tylko już nie te z górnej półki. Jeśli na naczyniach robią się zacieki to przyczyną może być też nieumyta zmywarka ! Zmywarka musi być umyta raz na miesiąc lub półtora specjalnym płynem do mycia zmywarek,który usuwa tłuszcz, brud i kamień. Gdy zmywarka jest nieumyta spada jej wydajność, czyli stąd mogą być zacieki na naczyniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Zdzisław
Od lat przecinam tabletki na połowę do mojej zmywarki na 9 zestawów. Nie ma sensu ładować całej kiedy efekt mycia jest ten sam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majka87

Ja uzywam wszystko w 1, nabłyszczacz, ochrona mytych naczyń + skuteczne mycie. Uzywam tabletek Herr Klee silver line. Niestety cięzko je kupić w Polsce bo są dostępne w Niemczech ale można je nabyć np tutaj przez internet: euroshop24h.pl/pl/p/Herr-Klee-C.G.-Tabletki-do-zmywarki-Silver-Line-102-szt/2351

Jak byłam w Niemczech to tam je przetestowałam bo na mieszkaniu były 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Nie ma zmywarki, więc ja tylko płynu do naczyń używam :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Najlepsze tabletki to ekologiczne, kupuje je z biozym.pl . Cena jest okej, jak za taką jakość. Na naczyniach osad nie zostaje i wyciągam je czyste ze zmywarki.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×