Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kciukiem

sprawdzona pomidorowka

Polecane posty

Gość mam ja robie tak
3 skrzydełaka ,kostka bulionu,duzo marchwi w talarki i troszke pietruszki gotuje, dodaje koncentrat,pożniej duzo natki zielonej pietruchy,troszke vegety soli pieprzy szczypta cukru,gruby makaron zabielam smietana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to chyba proste...rosol na udku,potem marchewka,seler,pietruszka w grube i dlugie kostki...potem koncentrat i ewentulanie smietana...osobno makaron..i natka pietruszki natka pietruszki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natukaj
Włoszczyzna, mięso lub kostka rosołowa, przyprawy, przecier pomidorowy, mąka i śmietana Warzywa i mięso wrzucasz do gotującej się wody, gotujesz jakąś godzinę, dodajesz przyprawy jakie tam lubisz do tego przecier pomidorowy dodaj stopniowo żeby zupa nie była za kwaśna. W tym czasie robisz zawiesinę ze śmietany do ktorej dodajesz 1/2 łyżki mąki, dobrze wymieszasz i wlewasz do zupy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też szukam
Najlepiej przed dodaniem koncentratu do zupy podsmazyc go na patelni... rozpuscic maselko na patelni wrzucic koncentratu ile tam Ci pasuje, dodac 2 szczypty cukru,, i smazyc tak dlugo az koncentrat zwiąże się z masłem... i od razu dodac do wywaru zamieszac pogotowac chwilke zabielic smietaną...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wege ma byc ta pomidorowka chce ja zrobic z ryzem, to kiedy mam ryz wrzucic? i ile koncentratu? sloiczek wystarczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do garnka z wrzątkiem wrzuć kurczaka i kostki rosołowe (do smaku), po 15 min pokrojone warzywa (marchew, seler, korzeń pietruszki i nać, kalarepkę, i co tam jeszcze aktualnie masz w lodówce), gotój z 30 min, potem wyjmij mięso, oddziel od kości, i wrzuć z powrotem do zupy (mięso:D ), dodaj makaron, przecier pom, można dodać do smaku trochę słodkiej śmietanki, cukier, i serek topiony. Smacznego;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natukaj
więc nie dodawaj mięsa tylko same warzywa i kostka rosołowa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie, dobrze panterka , ze przypomnialas;) o cukrze znaczy sie:P a mieso to osobno ugotuje, dlamojego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natukaj
a ryż dodaj pod koniec gotowania tak na 7-10 minut ale ryż jak w zupie będzie długo stał to "wpije" zupę i będzie taka ciapa a nie zupa więc najlepiej jeść od razu lub osobno ugotować ryż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość faszerowane jajeczko
jak wege ma być to spróbuj tak cebulę uduś do miękkości na patelni, dodaj czosnek, włoszczyznę starta na tarce, gdy będzie miękkie wrzucasz do gara zgorąca wodą lub bulionem (Twoim wege;) ) Przyprawiasz solą pieprzem, szyptą cukru, bazylią lub oregano, gdy się zagotuje dodajesz pomidory i ryż(, nie za dużo, bo ryż ma tendencję do nabierania objętości i jak zupa postoi to zrobi się pomidorowo- ryzowy kluch) pomidory najlepsze są z przecieru,ale koncentrat też moze być. Ilość sprawdzaj po trochu, żeby była odpowiednio dla Ciebie "pomidorowa" - ja lubię mocnopomidorwoą, więc wwalam cały kartonik przecieru na średni garnek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja dodam, ze u mnie zupa pomidorowa bez majeranku to nie zupa :) Na samym koncu tuz przed smietna posypuje wierz zupy taką porzadną szczypta majeranku, dodaje lisc laurowy i kilka ziaren ziela angielskiego ;) ..no i magi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość mariolka
Dużo warzyw(marchew,pietr****,seler,por)gotuję wywar razem z ryżem + 1 wędzone udko z kurczaka+ mała gałązka lubczyku+natka pietruszki pęczek,Gotować aż ryż będzie miękki,wlac sok pomidorowy(przecier sprawia,że zupa ma gorzkawy posmak)sporo tego soku,doprawić solą morską,cukrem(odrobina dla przełamania smaku,pieprz czarny,odrobina chili i nieco słodkiej papryki mielonej,na koniec zabielić śmietaną 30%,jeśli z makaronem to zupa osobno ,makaron osobno,mieso z udka kroję drobno i dodaję do zupy,ugotowane warzywa z niewielką ilościa zupy blenderuję na jednolitą papkę i dodaję do zupy,będzie smaczniejsza i gęstsza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×