Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pracownica

czy każą mi oddać pieniądze jeśli źle przelano mi wypłatę

Polecane posty

Gość pracownica

Wczoraj dostałam wypłatę, prawie 300 zł więcej niż zwykle. Mam wypłatę stała, niezależną od ilości dni itp. Postawa + premia uznaniowa która zawsze jest taka sama. I wczoraj sprawdzam ostatnie transakcje, a tu wypłata wyższa niż zwykle. Opcje są dwie, albo mój szef sam z siebie nagle sypnął mi wyższą premią co wydaje się mało prawdopodobne, albo kadry przelały mi nie moją wypłatę. Oczywiście kadry nie miały jeszcze dzisiaj gotowych pasków, ale mnie zastanawia jedno: jeśli faktycznie przelali mi nie moją wypłatę to każą mi to oddać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pracownica
domyślam się że będą chcieli zastanawiam się kiedy się zorientują prawdopodobnie jeśli ktoś zgłosi obiekcje że dostał za mało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pracownica
zastanawiam się tylko czy mogą mi kazać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie moga ci kazac
moja matka kiedys przelala o 5k za duzo, w sumie nie jej wina- program nie poodliczal skaldek i podatkow itd gdyby nie to ze facet byl w porzadku i oddal to ona musialaby oddac ze swoich, a wtedy nie mialysmy kasy .... oczywscie za bledy sie placi ale...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teoretycznie nie moga cie zmusic do oddania tych pieniedzy, bo odpowiada za to osoba, ktora wyplate naliczyla/przelala na twoje konto. ale wiadomo, ze pomylki sie zdarzaja, wiec na pewno beda cie prosic o zwrocenie tych pieniedzy. zorientuja sie na pewno, chociazby sprawdzajac wyciag bankowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pracownica
Nic mu nie robię, mówię poważnie. Nic pozostaje mi poczekać na pasek:) pewnie jak się pomylili to się i tak przyznam, bo wrodzona szczerość mi nie pozwoli siedzieć cicho, że za dużo dostałam. Choć jak tak myślę, to jest zawsze jakaś opcja, że dostałam coś więcej, bo ostatnio strasznie dużo było na mojej głowie i może wreszcie mój szef docenił, że się staram. Tylko takie to dziwne, że tak sam z siebie by coś dał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kupiłem sobie Traktor
Może dał na zachęte ? Zastanów się bo jak mu dasz ognistego sexu, to może jeszcze więcej Ci odpali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poinformowany
nie ma prawa żadac ale jak nie oddasz to wiesz ... masz przesrane. napisz oswiadczenie zeby ci potracili z kolejnej wyplaty a tera bierz i szalej !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pracownica
hahha za 300 zł to chyba specjalnie nie poszaleję:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kurcze gdzie Ty za 330 robisz
???????????????????????????!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basia co miała orgazm właśnie
300 -zl to niezła imprezka jest piwko , kolega , muzyczka i....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w 100 mają prawo
kazać ci zwrocic pieniadze, moj chlopak kiedys zamiast 2000 wyplaty dostal 20000 bo komus sie pewnie zera pomylily i to byla jego ostatnia wyplata w tej pracy bo akurat konczyla mu sie umowac, zorientowali sie po 2 tygodniach i przyslali list z podstawami prawnymi z ktorych wynikalo ze jest on zobowiazany oddac ta kase. dobrze ze jej nie wydalismy:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basia co miała orgazm właśnie
Zwrot nadpłaconego wynagrodzenia Przypomnijmy, że bezwzględnie obowiązujące przepisy prawne, dotyczące ochrony wynagrodzenia, nie zezwalają na swobodne potrącanie z niego należności przysługujących pracodawcy. Zgodnie z art. 87 par. 1 k.p., pracodawca może bowiem potrącić bez zgody pracownika, tylko ściśle określone należności wymienione wyczerpująco w tym przepisie. Ograniczenia te bezwzględnie wiążą pracodawcę, niezależnie od istnienia uzasadnionego roszczenia wobec pracownika. Sytuacja taka może powstać w sytuacji, gdy pracownik otrzyma zbyt wysokie wynagrodzenie, naliczone np. na podstawie nieprawidłowej ewidencji przepracowanego czasu czy omyłkowo przyjętej stawki godzinowej. Taka pomyłka nie jest łatwa do wyprostowania, skoro na straży praw pracownika stoją bezwzględnie obowiązujące przepisy prawa, chroniące wynagrodzenie za pracę. Jeśli pracownik wyrazi zgodę W myśl art. 87 par. 1 k.p. pracodawcy nie wolno zrekompensować nadpłaconej kwoty z przyszłego wynagrodzenia pracownika ani też potrącić jej w formie zaliczki na poczet następnej wypłaty. Zakaz wynikający z tego przepisu doznaje jednak wyjątku, a mianowicie uchyla go zgoda pracownika na potrącenie takiej należności z jego wynagrodzenia. Pozostałe należności mogą zatem zostać uregulowane na podstawie potrącenia umownego, którego źródłem jest umowa zawarta w tej sprawie pomiędzy pracownikiem a pracodawcą. Jednakże z istoty umownego potrącenia z wynagrodzenia za pracę wynika, że w momencie zawierania takiej umowy wierzytelność musi istnieć, a jej charakter, z uwagi na konieczność wyrażenia przez pracownika zgody, powinien być znany. W przypadku omyłkowego obliczenia wynagrodzenia, trudno takie sytuacje przewidzieć, dlatego umowa między pracownikiem i pracodawcą nie może być podstawą potrącenia nadpłaconych kwot wynagrodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pracownica
nigdzie za 330 zł nie robię dostałam o trzy stówy więcej niż zwykle jedyna opcja jest taka, że przelali mi czyjąś wypłatę a nie że mi się coś zdublowało czy w ogóle jest taka opcja, żeby mi przelali czyjąś a mnie od jakiegoś innego pracownika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basia co miała orgazm właśnie
W przypadku wypłaty pracownikowi zbyt wysokiego wynagrodzenia pracodawca nie może samowolnie potrącić nienależnej kwoty. Chcąc odzyskać różnicę pomyłkowo wypłaconego wynagrodzenia, może jedynie wystąpić do sądu z powództwem cywilnym przeciwko pracownikowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basia co miała orgazm właśnie
jest taka opcja np. zbieżnosc nazwisk lub safanduła jakaś w dziale płac jest roztrzepana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moze premia swiateczna
??? moj slubny na boze narodzenie i teraz dostal bony z pracy, moze tez dostalas swiateczna premie:) nie denerwuj sie tak tylko normalnie spytaj sie co i jak, wyjdziesz na porzadna dziewczyne:) pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pracownica
premia pewnie nie u nas nie ma takich rzeczy jak już coś dają to bony nie no poczekam aż zobaczę pasek, tajemnica się wyjaśni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anq
Masz obowiazek oddac pieniadze. Pracodawca moze scigac cie sadownie jak odmówisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mysle ze to z okazji swiat
dostalas wiecej moze dostalas wyzsza premie uznaniowa albo cos... w kazdym razie jesli ktos sie faktycznie pomylil to pewnie przy kolejnej wyplacie dostaniesz mniej o 3 stowy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikt się nie pomylił
normalnie mój szef sam z siebie dał mi wyższą premię, normalnie jestem w szoku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grzesiek co właśnie konia wali
Ja dostałem raz przelew 2.000 wiencyj i nie oddał żem, bo to przeciesz moje. Wydałem na koniobijkę ałtomatyczną , bo jak sie jej używa to renka nie boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fsvgsafv
gównożerca Viktor ---- czego sie wpierniczasz z tym swoim syfem baranie? to nie jest temat o Wiktorze. załóż sobie swój dzieciaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×