Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

pepsimaniak

wyniki TSH

Polecane posty

Gość martulkaaaaa
zależy, czy masz objawy niedoczynności, czy nie jeżeli masz, zrób jeszcze ft4 i ft3, przeciwciała i USG tarczycy w młodym wieku THS powinno wynosić mniej więcej 1, powyżej 2,5 plus objawy można już wprowadzić hormony, ale to zależy od lekarza - dodatkowe badania, które napisałam, jeżeli wyjdą źle, będą kolejnym argumentem do rozpoczęcia leczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normy pokazują że wynik jest w
normie, ktos pozwyzej pisze bzdury, ze tsh powinno byc kolo 1. twoj wynik jest jak najbardziej w porzadku, ale prawda jest, ze jezeli masz objawy to warto zbadac takze ft3 i ft4, w niektorych typach niedoczynnosc/nadzczynnosci tsh moze byc w normie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martulkaaaaa
normy dla TSH są zawyżone i od dawna wielu specjalistów postuluje za ich obniżeniem i wypraszam sobie z tymi bzdurami, poczytaj o chorobach tarczycy, a potem krytykuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam 27 lat. Leczyłam się w wieku szkolnym u endokrynologa. Ostatnio (no nie tak ostatnio, bo 2 lata temu) zrobiłam USG tarczycy wyszło : \"gruczoł tarczowy o zachowanej płatowej budowie, położony na szyi, dyskretnie niejednorodny, bez uchwytnych zmian ogniskowych. Prawy płat13x18x29mm.Lewy płat 18x11x30mm. Cieśń szerokości do 2,6mm. Węzły chłonne szyi niepowiększone\" Wyniki TSH jak napisałam na początku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martulkaaaaa
Na USG widać jednak pewne nieprawidłowości. Nic wiecej nie pomogę :-) przeciwcała, ft3 i ft4 i z wszystkimi wynikami do endo. Zwłaszcza, jeżeli masz jakieś dolegliwości, które mogą być związane z tarczycą. A wiek masz taki, jak dagnozowana obecnie większość osób z Hashimoto, czyli przewlekłym limfocytarnym zapaleniem tarczycy (dlatego trzeba też zbadać przciwciała tarczycowe).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martulkaaaaa
o rany ;-) w pierwszym poście napisałam "zależy, czy masz objawy niedoczynności, czy nie jeżeli masz, zrób jeszcze......" jak nie masz objawów, to nie ma się c\zym teraz martwic a objawem jest niedoczynnosć tarczycy i wszystko, co się z tym więże, czyli zimno, wypadanie włosów, tycie itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×