Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ostrz_kob

Czy coś można zrobić z obeschniętego ciasta??

Polecane posty

Witam, zwracam się do wszystkich \"gospodarnych\" pań z zapytaniem. Mam dwa ciasta- babki. Mają już kilka dni i są obeschnięte. Czy można coś z nimi zrobić, jakoś przerobić, cokolwiek aby były zjadliwe?? Tylko nie piszcie, że mogę sobie w kawie moczyć:) Ah, dodam jeszcze, ze nie są to babki drożdzowe. Pozdrawiam i czekam na porady!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nnnmkki
chyba raczej nie, ja zawiozłam mamie dla kur ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moze to błąd
kiedys w piekarniach robiono chyba takie kulki z suchego ciasta dodajac jakas mase..chyba bajaderka to sie nazywało..moze w gooogle poszukac..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pokruszyć zmielić
i zrobić to co robią "starzy" cukiernicy, czyli dodają do wszystkich możliwych ciast

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość można te z zmiksować dodać
masła, wymieszać na masę i wylepić spód tortownicy, można zapiec, ale niekoneicznie i masz blat z ciasta - bazę do wszystkiego w sumie :) od sernika na zimno, po jakiekolwiek ciacho z kremem a jka ci ise nie chce teraz z tym coś robić to zamroź te pdoeschnięte baby i wykorzystaj w ten sposób późneij

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miętusek zielony
ryzykuj..zawsze to nowe doswiadczenie, ja tak nauczyłam sie dużo nowych rzeczy w kuchni...daj znac jak ci poszło..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bajaderki lub ziemniaczki
przeglad tygodnia, ale pycha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja robie tak
ciasto zmiele walkiem na mialko w misce ucieram maslo, 2 zoltka, kakao, alkohol (mozna dodac orzechy lub rodzynki, a jak ktos lubi to jeszcze dzemu) na puszysta mase do tego wsypuje roztarte ciasto ladnie wszystko wymieszam ma sie minimalnie kleic do rak , wyrabiam kuleczki obtaczam w kokosie/migdalach/zmielonych orzechach i do lodowki na ok 2 godz pychota i polezec moga z nastepny tydzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×