Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nie wiem co z nim zrobić

Co to za drzewko?

Polecane posty

grab albo buk można spróbować wycinać go tuż przy ziemi, ale raczej będzie odbijal szkoda, że zauważylaś tak późno, że urósł tak duży ja bym wyrwala z korzeniaimi, brzózkę można zasilić od razu po tym dobrym nawozem, żeby ją wzmocnić i pewnie sobie poradzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
a mnie sie zdaje ze olcha...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem co z nim zrobić
Nie myślałam, że brzózka się w ogóle przyjmie, bo to była jedna z kilku, które przesadzaliśmy i tylko jedna przetrwała. Więc nie zwracałam uwagi na jej sąsiada :) To i tak szczęście, że ta jedna brzózka się przyjęła, więc pewnie da sobie radę. A może jakbym wyrwała sąsiada z korzeniami, to da się wyrwać tak, żeby go jeszcze potem posadzić dalej? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem co z nim zrobić
Nie, to na pewno nie brzoza :) Ma zupełnie inne liście i widać, że gałązki brązowe :) Ewa, a czym mogę nawieźć brzózkę, jakim nawozem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobry byłby tzw. krowieniec, ale możesz np. takim do roślin balkonowych czy zielonych, najlepiej naturalny zapytaj w ogrodniczym o biohumus, to dość popularny nawóz, bardzo dobrze się spisuje trzeba rozcieńczyć z wodą wg przepisu i podlać wczesnym rankiem lub wieczorem (lepiej rano) i za 2 tygodnie jeszcze raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w sumie młode liście brzozy też tak wyglądają podobnie, może być inna odmiana w każdym razie trzeba to usunąć, żeby się drzewa nie podjadały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi się wydaje, że to również brzoza.Młode gałązki brzóz są właśnie takie brązowe. Olcha ma zaokrąglone liście, a te są wyraźnie ostro zakończone. Brzoza na bank. Jak nie chcesz mieć dwóch , to wyrwij po prostu. Tej dużej nie uszkodzisz. W tej chwili jest już niestety za późno, żeby przesadzać drzewka - wegetacja trwa . A w kwestii pielęgnacji - polecałabym zrobienie takiej misy wokół drzewka ( zerwanie darni ) , zasilenie wieloskładnikowym nawozem ( fructus, azofoska) i wyściółkowanie korą. Misa ułatwia podlewanie, kora utrudnia parowanie ( i rymy częstochowskie przy okazji powstają ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem co z nim zrobić
Dzięki, Ewa :) Jak tak patrzę na liście brzozy na wikipedii, to faktycznie podobne... Może się wysiała sama... Ale jeśli to brzoza, to może nie wyrywać, duże brzozy w naturalnych warunkach często rosną jakby z jednego miejsca w ziemi... takie rozchodzące się 2 pnie... Zagwostka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowości w kuchni
A to nie jest odrost od korzenia albo raczej bardzo nisko usadowiony nowy konar już rosnącej brzozy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to jest gałąź brzozy. jeżeli ta brzoza jest szczepiona tzn. ma koronę ładnie uformowana na górze i stoi na tzw. kiju to na 100 % sa dzikie przyrosty i trzeba je jak najszybciej obciac. takie przyrosty powinnas wycinac juz w zarodku, bo nie pozwalaja roslinie rosnac zabieraja jej sole mineralne i korona nie bedzie ładna. jezeli natomiast brzoza jest zwyklym drzewem to taki przyrost to n ormalne ale jesli chcesz mozesz go obciac bo bedzie nie ladnie wygladal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×