Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość 122331223312233

płyn do mycia naczyń do zmywarki?

Polecane posty

Gość 122331223312233

zabrakło mi tabletek , czy mogę wzamian użyć zwykłego płynu do naczyń i ew w jakich ilościach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wolno używać płynów do mycia lepiej leć do marketu i kup tabsy albo ręcznie umyj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 122331223312233
oczywiście wiem że nie wolno, no ale może ten jeden raz , właściwie to co może się stać, płynu do prania ręcznego też nie wolno lać do pralki a wiem że wiele osób tak robi i nic się nie dzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ajjjjjjjjjjjjj
możesz uszkodzić zmywarkę, nie rób tego, tylko i wyłącznie tabletki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdaje się że przede wszystkim wszystko zacznie się straszliwie pienić :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no właśnie ruszający
mnie kiedys nie otworzyła sie kieszonka z tabletka i wszystko pięknie się umyło....sama wodą:) ale...zdarza mi się tez-przy duzj ilosci dosc brudnych naczyn,ze musze właczac 2 razy zmywanie bo za 1ym razem sie praktycznie wcale nie umyło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no właśnie ruszający
aha-mam 30min.programy bo na tych dłuzszych nie widze roznicy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mozna nalacale uwaga
dozuj go tyle, zeby jego pojemnosc zajela polowe przegrodki na tabletke :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość walleyyy
ja jak kiedyś wlałam pare kroper płynu to piane musiałam wybierać rekami (ok 30 cm)więc nie polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klkkkkkkhyu
Z wyrazami szacunku ale na to tylko moga wpasc kobiety, lacznie z moja tylko ze w tym wypadku skonczylo sie zepsuciem zmywarki. Takze drogie Panie zastanowcie sie co robicie,najlepiej dwa razy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja nalałam płynu
do naczyń przez pomyłke , jak juz myło otworzyłam drzwiczki i jak zwykle chciałam z butelki tak '' chlusnąc '' na wszystkie naczynia nabłyszczaczem bo do dzis nie wiem gdzie sie go nalewa i zamiast nabłyszczacza chlusnęłam płynem do naczyń , pieniło sie ale bez przesady , nastawiłam dwa mycia i za drugim było ok lepiej nalej na dno zmywarki octu i w tym myj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też raz nalałam
płynu do naczyń po jakims czasie weszłam do kuchni a tam piana była juz na podlodze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też kiedyś wlałam płyn do mycia naczyń bo mi się naczynia wydały bardzo brudne i chciałam zmywarkę jakoś wspomóc. Piana wyleciała bokiem przez drzwiczki. Lepiej umyj ręczni bo sobie bezsensownej pracy dołożysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katrem78
Takie porady zawsze sie przydają, zwłaszcza jesli rzeczywiście mamy problemy ze zmywaniem naczyń, albo wręcz tego nie lubimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jesteś jakaś nienormalna?
Nie wiedziałam że jest was więcej opóźnionych w rozwoju. :o Instrukcje nie gryzą!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nanananna
Dziwne bo ja jakoś wlałam i wcale nie musiałam wybierać płynu a wszystko się ładnie umyło !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zwróć też uwagę na to co wkładasz do zmywarki. Zapominamy często, że nie nadają się do zmywarki naczynia aluminiowe, rzeczy wykonane z materiałów termoplastycznych czy też z elementami drewnianymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GracjuszkA
Do zmywarki to tylko specjalne tabletki, czy inne nablyszczacze Plyn zostaw do mycia w reku :) mnie szkoda byłoby wylewać dobrego Fairy do zmywary :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Trolik72
A to się dołączę - a jak się mają płyny do zmywarek w dużych pojemnikach, np Fairy - w Bolszewie w Comesie jest taki za 60 zeta/5l silny koncentrat. Chętnie bym wziął, ale nie wiem czy nie przedobrzę (w instrukcji opisali, że dla mycia błyskawicznego 2-5 min.). Co do samego mycia - nie mam raczej problemów z użytkowaniem tego urządzenia - wkładam naczynia, włączam płukanie, po zakończeniu kilkanaście/dziesiąt min na odmoczenie, wyczyścić sitka i normalne zmywanie. Z tym, że wszedłem na płyny, bo tabletki potrafią się niecałkowicie rozpuścić i pobrudzą naczynia (zacieki). ostatnio wpadł mi w ręce Ludwik-płyn i był baaardzo dobry (niedrogo kupiłem). Chciałem go kupić i dziś w Tesco, ale cena już prawie dwa razy wyższa... Próbował ktoś tych gastronomicznych płynów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ffferfrefrefrf
co do płynów gastronomicznych na 3-5min. zmywania myślę, że warto kupić taki i po prostu go wlać do tego pojemnika na płyny, proszki, który otwiera się w zmywarce po wstępnym płukaniu z pierwszego brudu. Tylko czy to jest wygodne? Myślę że trzebabyłoby przelać ten płyn do litrowej butelki z dozownikiem, np. po ludwiku lub czegoś podobengo, wtedy bedzie łatwo nalewać. Pojemnik 5l jest za duży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pati55555555
Witam. Czy ktoś wie jak pozbyc sie tej piany ze zmywarki? Nigdy wcześniej zmywarki w domu nie miałam, a teraz razem z chłopakiem wynajmujemy mieszkanie i mamy zmywarke. Póki mieliśmy tabletki do niej to było ok, ale sie skończyły,w sklepie przez przypadek złapałam zamiast tabletek do zmyw. tabletki do prania:/ a że naczyń brudnych cała masa a ja jestem ostro przeziębiona i nie mam siły stać i zmywać to stwierdziłam że wleje płynu do naczyń,wlałam oczywiście tyle że wypełniło cały pojemnik i już po 5 min od wlaczenia zaczęła sie wylewać piana spod drzwiczek. Dzisiaj rano wrzuciłam juz tabletke do zmywarki, właczyłam i wróciłam spac a po przebudzeniu zastałam pół kuchni w pianie! jak sie teraz jej pozbyć? Niedługo sie wyprowadzamy do innego mieszkania, nie chce zostawic takiej pamiątki kolejnemu wynajmującemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trzeba myslec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dilili
Ratunku Ja chciałam umyć dozownik do płynu porcelanowy -wydawał mi się pusty ale po kilku minutach ze zmywarki na 3/4 kuchni wydobyła się piana. Zmywarka nie ma chęci się wyłączyć zmienić temp nic i tylko coś bulgocze i wszystkie swiatełka migają.Ratunku wyłączyłam elektryke w kuchni ale taka opcja tylko do rana. Ratunku!!!! jestem zrospaczoną blondynką przed rozwodem pomocy !!!!nie moge przyznać się mężowi bo na 100% bedzie chciał rozwód z mojej winy Co robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OLaKa
O Boże .... Gdybym odstawiła taki numer, to mój mąż razem z Panem Arkiem od naszego sprzętu AGD urwaliby mi głowę. Jednakże, sądzę, że z powodu piany poszedł bezpiecznik albo coś w module sterującym, i musisz wezwać fachowca... We Wrocławiu genialny i terminowy, a przede wszystkim dyskretny, jest pan Arek http://serwisagd.wroclaw.pl/ W innych miastach takich speców nie znam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dortii
Często wlewamy płyn do zmywarki i jest okka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gościo
Regularnie uzywam mietowego płynu do zmywarki (oczywiscie nie silnie pieniacego Farry). Ze zmywarką nic sie nie ma prawa stac - plyn w porownaniu z detergentem tabletek to pikus. A to ze instrukcja wyraznie zabrania stosowania plynu to oczywistość, ponieważ 99.9% uzytkownikow utonelaby w pianie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vitalij
Żeby nie zniszczyć aluminium, wczoraj zamiast tabletki wlałem do zmywarki płyn do mycia naczyń. W trakcie zmywania rzeczywiście było dużo piany w środku. Po skończeniu mycia piany nie było, aluminium nie było zniszczone (czyli czarne) jak to bywa po zastosowaniu tabletki. Natomiast naczynia były znacznie gorzej umyte niż normalnie. Być może przed nadmiar piany strumień wody był mniejszy niż normalnie, ale tego jeszcze nie wiem. Będę eksperymentował dalej, bo wyniki są obiecujące. Zmywarka to wspaniały Bosch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli skończy się płyn lub tabletki do zmywarki polecam 1 łyżeczkę sody i 1 łyżeczkę kwasku cytrynowego wsypać do pojemnika tam gdzie tabletka. Pięknie myje naczynia, a i bezpiecznie bez chemii. Ja tak robię od bardzo dawna dzięki temu nie kupuję tych chemicznych produktów a jaka oszczędność finansowa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jarek

Dzis umylem w zmywarce naczynia na lekkim , szybkim programie programie tj. chyba 30-40 stopni. Chciałem tylko troche przepłukać naczynia, a konkretnie jeden garnek gliniany. Aby troszke polepszyc efekt .. polałem gdzie-niegdzie po szklankach troche ludwika w róznych miejscach., wg wlasnego uznania , aby nie spowodowac dużej piany.   Efekt -- program krotki ok 40stopni, żadnej dużej piany chyba nie bylo .. bo w trakcie otwieralem , aby dolozyc jeszcze jeden garnek.. Naczynia  które chcialem opłukać ,, okazało sie ze są umyte , czyste,, wiec powyciagalem.  .. Dodam ze w zmywarce uzywam nablyszczacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jarek

Dodam, ze płyn wlalem luzem .. wiec juz był rozpuszczany na samym poczatku w pierwszym płukaniu, które pewnie jest w niskiej temperaturze.  Do tego program na niskiej temperaturze.. a z  ilościa płynu tez nie przesadzilem. Gdybym wlał go wiecej.. lub gdybym wlał do klapki,, to moze bylby wiecej piany.  Płyn ktorego uzylem to ludwik. ..  Napewno tego typu mycie jest dobre na aluminiowe produkty , lub talerzyki ze złotkiem.. paski złote itp..  NA dluzszą mete nie wiem czy takie mycie jest dobre dla zmywarki.. i czy sie nie zasyfi w srodku. Ale w razie czego dobrze chyba zastosowac np.  raz na rok , albo dwa , specjalne płukanki do zwmywarki .. ktore można kupic w sklepach.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×