Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość khjhgsa

Czy posiłki ciepłe, gotowane sa niezbedne dla człowieka...

Polecane posty

Gość khjhgsa

czy mozna zyc na ''suchym'' czyli zimnych posiłkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość khjhgsa
chodzi mi o nie gotowanie obiadow. czy mozna cały zcas jesc dania surowe, typu kanapki np.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Surowe kanapki
Chleb jest pieczony wedlina-zywnosc przetwarzana.. . Jedz s rowe mieso owoce warzywa zboza...mleko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja wole moja mame
ja pierdziele,co za pytanie :O ,nie,nie mozna absolutnie.po pol roku niejedzenia gotowanych posilkow sie umiera w strasznych meczarniach!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asdfghjhgfdsa
ja jem zadko iepl posilki same kanapki za zwyczaj albo wogole raz na dwa dni jem i mam duze problemy ze zdrowiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość masz problemy ze zdrowiem
Bo byle co jesz, tzn nieodpowiednie dla Twojego organizmu. Ciepłe posiłki nie są potrzebne do prawidłowego funkcjonowania i ich brak wcale nie szkodzi zdrowiu. Jak ktoś powyżej napisał, można jeść tylko surowiznę (mięso, tłuszcze, żółtka) i mieć zdrowie w porządku. Nadmiar węglowodanów jest szkodliwy dla zdrowia człowieka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kodeks karny chyba o tym nie wspomina, to może i można... :P A podczas studiów różnie człowiek jadał a żyje ;) Tylko po jakim czasie nie będziesz już mogła patrzeć na chleb i porobią ci sie złogi w jelitach, wylecą włosy i przytyjesz to inna sprawa. Myślę że jakby się naprawdę postarać, to można zdrowo żyć na \"zimnym\" jedzeniu - chociaż chyba nie na samym \"suchym\". W końcu kanapki też można robic nie tylko z serem czy kiełbasą ale z róznego rodzaju pastami - rybnymi, warzywnymi itp a chleb jeść nie tylko pszenny ale czasem razowy, czasem chrupki. Albo zamiast kanapek zjeść jakąś sałatkę makaronową, czy twaróg z pomidorem i ziołami. Ale czy nie prościej juz cos ugotować ciepłego? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość masz problemy ze zdrowiem
Spoko, po co za raz salatki. Można się odżywiać tym co dają puszki - rybne, warzywne, mięsne i po co zaraz mieszać, żeby nadawać inny smak. Myślę, że wędzone ryby, wędliny tak "z kawałka", owoce, warzywa surowe - spoko, można jeść, byleby nie za dużo węglowodanów szczególnie z postaci mącznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sa niezbedne dla naszego meta-
bolizmu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Organizm sam ogrzeje
Napewno gorace nie sa zdrowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak zwykle mam racje
cieple posilki sa niezbedne do dobrego funkcjonowania blony sluzowej zoladka . Ja jak nie zjem sobie raz dziennie zupy to caly czas chodze glodna , drugiego dania nie musi byc ale zupa to mus!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bzdura calkowita
Ciekawe spostrzeżenie - niby jaki związek ma ta ciepła zupa z działaniem błony śluzowej żołądka? Jakieś poparcie naukowe poproszę. Wiele osób nie je zup i jakoś z tego powodu nie chorują ani nie umierają. Przyzwyczaiłaś się i tyle. A jak żyją ludzie co jedzą tylko surowe mięso i tłuszcze? Bez jakiejkolwiek obróbki termicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rozne kultury roznie jadaja
W Japoni zywia sie produktami z morza glony wodorosty...w Tajlandii jedza robale...pajaki. ZYJA?? i calkiem niezle!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
skoro zwierzęta jedzą tylko zimne/surowe i żyją to czemu człowiek nie może? Może, jeśli robi to z głową... nie tylko kanapki, ale sałatki, koktajle, owoce, na upartego mięcho też możesz wpieprzać surowe ;) a jak nie to będzie to raczej dieta wegetariańska poza cieniutkimi plasterkami szynki na kanapce... konserwy i gotowe dania ze słoiczków odradzam. może lepiej naucz się gotować jak wyjeżdżasz z domu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×