Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ja pomogę ci na

20 tydz. Ułożenie miednicowe. co oznacza?

Polecane posty

Gość ja pomogę ci na

myslałam ze sobie siedzi głowa do góry a wyszło ,ze ułożenie jest miednicowe, czyli na dole jest w miednicy usadowiony. Czy to normalna pozycja? i dziwię się ze rączki zamiast miec przy głowie to wcisną je między uda i sie skulił. Dziwna pozycja-moze mu w tym połozeniu ciasno? czemu nie wysunie siezmiednicy i wtedy by miał luz w rękach i nie byłby skulony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to dopiero 20 tc
do 40 tc jeszcze swoja pozycje zmieni z kilkanascie razy . moja tez w 22 tc ciazy miala ulozenie miednicowe ,a w 29 tc juz byla odwrocona glowka do dolu . nie stresuj sie bo to szkodzi dziecku . gdyby bylo cos niepokojacego na pewno lekarz by ci o tym powiedzial .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W 20 tygodniu dziecko może być ułożone w dowolny sposób. Może być miednicowe, poprzeczne, skośne, każde. Ważne żeby po 34 tygodniu było główkowe, bo jeśli po 34 tygodniu będzie inne, będzie to wskazaniem do cięcia cesarskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mi sie zaczoł 34 tc i dziecko jest w poprzek, kazuja sie nie martwic to sie nie martwie wazne ze duze i zdrowe, najwyzej skonczy sie cesarką, poród jak każdy inny, tu ból i tu ból nie ja pierwsza nie ostatnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ach, a Ty chyba źle rozumiesz samo pojęcie ułożenia miednicowego.... Oznacza to, że dziecko jest ustawione pupą w kierunku kanału rodnego, czyli głowę ma na górze a pupę na dole. Tutaj jego stosunek do Twojej miednicy kostnej nie ma w tym określeniu żadnego znaczenia. Macica zaczyna się w miednicy kostnej, a potem rośnie do góry, dno macicy pewnie sięga Ci trochę poniżej pępka. Gdzieś pomiędzy dnem a szyjką macicy jest dziecko, nie kuli się na samym dole macicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×