Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

007agnieszka

Co jest moim różom? Pomocy!!!

Polecane posty

Zauważyłam, że niektóre listki moich krzewów różanych mają żółte brzegi lub całe są żółte. Szukałam po internecie co to takiego ale nie znalazłam. Opryskałam więc Topsinem na choroby grzybowe a dwa dni później Decisem. Może mieliście podobne problemy ze swoimi różami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znam przędziorka- liście otulone nitkami pajęczyny. Nie widziałam niczego takiego. To chyba nie to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość albo grzyb albo za długo
rosną w tym samym miejscu. Róże bardzo wyjaławiają glebę, po kilku latach jest praktycznie do wymiany, albo róże do przesadzenia. Możliwe tez, że musisz po prostu posadzić nowe, bo te sa stare, zniszczone, kilka razy przymarzły, złapały np. jakąś chorobę wirusową liści. (tak, wirusy atakuja tez rośliny) Najbezpieczniej jest je wykopać, spalić i w innym miejscu, albo w nowej ziemi zasadzić nowe. Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawsze myślałam, że róże są długowieczne. Żal mi je tak wykopać i spalić po prostu. Poczekam na rozwój wypadków. Będę stosować opryski- może pomoże.Te róże zadbane są- kupuje specjalne nawozy, podsypuję ziemią, okrywam na zimę, przycinam....Jeśli to faktycznie wirus i nic nie można zrobić to rozstane się z nimi zwielkim żalem. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za linka- byłam tam. Czym dokarmiam róże? nawozem do róż, kupionym w sklepie ogrodniczym- firmy nie pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak masz możliwość zrobienia gnojówki z pokrzyw, to tą gnojówką możesz podlewać wszystkie rośliny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ela65
Sposobem na ładne róże nie jest przesadzanie.Najpiękniej róże rosną na oborniku, no ale nie każdy ma dostęp do tego złota. Dobre efekty osiągnąć można podlewając rośliny kompostem. Taki niedojrzały kompost(jeszcze nie przerobiony całkowicie np robiony w ubiegłym roku) zalać wodą, wymieszać, odczekać 2godziny i podlewać róże oraz inne kwiatki i warzywa. Ktoś pewnie powie a proporcje. Nie istnieją. Ja biorę 4 łopaty i zlewam 15 litrami wody. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ela65
Agnieszko myślę że twoje róże miały mszyce. Moje tej wiosny też zostały zaatakowane przez mszyce i pryskałam Decisem. Pomogło. Po przycinaniu wiosennym róż zawsze dobrze jest schlapać je środkiem grzybobójczym. Ja róże podlewam gnojówka z mlecza, iglaki te mniejsze również. Szybciej rosną i są bardziej okazałe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję za rady :) Zaskoczona jestem tym obornikiem. W sumie mogłabym skombinować. Obawiam się co na to domownicy? klomb jest tuż przy drzwiach na taras. Jak długo to śmierdzi? Dzień czy dłużej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mjki
a jak sie robi ta gnojuwke z pokrzyw?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość URSZULA66
A jak się robi gnojówkę z mleczy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O gnojówkach postaram się napisać wieczorkiem. Pozdrawiam🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wyciąg z mniszka lekarskiego : 250 g zmielonych korzeni lub 400 g świeżych liści, zalać 10 l .ciepłej wody.Po dwóch godzinach odcedzić i wykorzystać do oprysków , przeciwko - mszycy , wciornastków , chrząszczy , gąsienic motyli. 1 kg. świeżych pokrzyw ( przed kwitnieniem) lub 200 g suszonej, zalać 10 litrami wody. Należy to poddać fermentacji tlenowej tzn. w ciepłym miejscu bez szczelnego zakrycia.Okres fermentacji trwa 2-3 tygodni w zależności od temperatury. Przed zastosowaniem należy to przecedzić, a następnie rozcieńczyć w stosunku 1 do 10. WSZELKIE GNOJÓWKI - sporządza się w pojemnikach drewnianych lub plastikowych , n i g d y w metalowych. Gnojówką z pokrzywy nawozi się rośliny , wzmacnia je, zawiera dużo azotu , żelaza , fosforu i magnezu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×