Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość czy to tak jest

kompromis, negocjacje w związku

Polecane posty

Gość czy to tak jest

Ostatnio pierwszy raz szczerze rozmawiałam z mamą o jej małżeństwie z moim ojcem. Powiedziała ciekawą rzecz. Całe życie myślala, że w małżeństwie trzeba iść na kompromis,że jak ona w czymś ustąpi to ojciec w "przyszłości" ustąpi jej w jakiejś innej kwestii. I ustępowała, całe życie, ojciec nigdy. Powiedziała, że wielkie kłamstwo, że kto idzie na kompromis - kompromisy to frajer i ona się tak czuje, tak traktuje ją teraz mój ojciec. Obserwuje swój związek, gdy ja z czegoś rezygnuje zaczyna być to traktowane jako mój obowiązek przy następnej podobnej sytuacji. Czy faktycznie powinnyśmy ustępować mężczynnom, czy kompromis w związku w ogóle na rację bytu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
twoja matka po prostu dala soba manipulowac i tyle, nie wyobrazam sobie zdrowego is zczesliwego zwiazku bez kompromisow :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kompromis – to metoda rozwiązania konfliktu, oznaczająca wspólne stanowisko, możliwe do przyjęcia dla stron negocjujących. Wbrew obiegowej opinii kompromis nie jest optymalnym rozwiązaniem konfliktu, ponieważ oznacza konieczność rezygnacji z części interesów każdej ze stron. Taki idealny sposób radzenia sobie z konfliktem stanowi współpraca. Zastanów się nad znaczeniem słów zanim zaczniesz je interpretować:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frufru
ustępowanie komuś to nie kompromis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ju......
Niestety taki los kobiety - musi ustępować. Zawsze, niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kompromis
kompromis jest wtedy gdy obie strony z czegoś rezygnują np ja pójdę na obiadek do Twojej upierdliwej Mamusi jeśli Ty w ramach kompromisu też zrobisz dla mnie coś na co totalnie nie masz ochoty....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frufru
"Ju...... - Niestety taki los kobiety - musi ustępować. Zawsze, niestety." jedna z większych bzdur jakie słyszałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ju......
To nie bzdury tylko sama prawda. Tylko kobiety z natury uległe tego nie zauważają. :P Oczywiście nie wykluczam, że są wyjątki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kompromis
ulegają głupie, a potem całe życie są sfrustrowane i zamieniają się w zrzędy, wiem po sobie.... im bardziej się komuś ustępuje tym bardziej frustracja narasta i kiedyś znajdzie ujście w zajebistej awanturze.... lepiej przypierdolić od razu niż zbierać pretensje całymi miesiacami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kompromis
same sie zastanówcie czego faceci nie lubią najbardziej ?! A) wymagających kobiet, które mają włąsne zdanie B) zrzęd tylko jakby się nad tym zastanowić jeśli kobieta ma zawsze ulegać, rezygnować z własnych potrzeb i własnego zdania to nic dziwnego że potem zamienia się w zrzędę.... nie zrzędzą jedynie te kobiety które nie pozwalają sobie wejść na głowe i te które robią wszysto tylko tak jak one tego chcą a nie tak jak oczekują od nich tego inni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy to tak jest
Do kompromis. Myślę, że masz dużo racji. A przez to że nie pozwalają sobie wejśc na głowe, robią co chcą są bardziej interesujące dla partnera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×