Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mrówka-ewa

mrówki i koniki polne

Polecane posty

Gość mrówka-ewa

znacie bajkę o mrówce i koniku polnym? Mrówka przez całe lato pracowała, zbierała na zime zapasy. W tym czasie konik polny speczał czas na zabawie. Kiedy przyszła zima mrówka korzystała ze swych zapasów, a konik... no cóż. Ta bajka odzwierciedla mnie i moja znajomą, a jeszcze bardziej naszą wczorajsza rozmowę. Najpierw zyła z dnia na dzień, niczym sie nie przejmujać, wydając wszystkie zarobione pieniadze na ubrania, kosmetyki, kosmetyczki, fryzjerów, imprezy itd. A teraz kiedy przyszły cieższe czasy pozostaje płacz i lament jakie to zycie jest niesprawiedliwe. Oczywicie wszystko jest dla ludzi, ale ...ja z domu wyniosłam że pomimo wszystko zawsze trzeba mysleć o przyszłości i tym że nie zawsZe jest kolorowo, bo fortuna sie kołem toczy. Zawsze trzeba miec choc minimum odłozone na cieżkie czasy,nieprzewidziane choroby albo stratę pracy by na spokojnie szukac innej. Jak pocieszyc osobę o której myslę że sama jest sobie winna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, wydaje mi sie ze musisz jej uswaidomic ze sama je st sobie winna i sama do tekiej sytuacji doprowadzila, ale zebys jej tym nei dobila "] to pokaz jej tez ze ma szanse sama sie z tego wyrwac, ma rece nogi i inne urzadzenia potrzebne do pracy. Moze sama sie za siebie wziasc isc do pracy, wiadomo na poczotku jest ciezko ale to minie., wiec niech cos zrobi a nie liczy ze ktos ja za roczke poprowadzi albo ulituje sie nad nia. Musi sei sprezyc powiedziec sobie ze da rade i dzialac, anie oplakiwac nieszczescie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×