Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ona ...

Bordowe ściany do pokoju dziennego... ? ? ?

Polecane posty

hej. a wiec.... mam pokój... mam ciemno-bezową wykładzine i ecru-bordo łóżko. I mam problem z doborem koloru ścian. A wiec zaczne od tego ze pokój jest od strony północnej czyli raczej ciemny. No i chcialam go (tzn malarz) jakos... fajnie i pomysłowo polalowac. planowałam 2 sciany- naprzeciwko wejscia (okno) i sciane z drzwiami pomalowac na czerwono-bordo- tak jaka jest moja wersalka a pozostałe boczne sciany i sufit- na jasno-ecri, jasny bez. W tym 1 sciana jasna byłaby prawie w całosci zakryta przez meble. No i... mam maly problem. Czy takie ,,malowanie\" nie bedzie za ciemne? skoro w sumie zostanie mi tylko 1 sciana bezowa no to sie boje ze bedzie... mrocznie w moim pokoju. A moze Wy macie jakies pomysły, z własnego zycia jak to mozna fajnie zrobic? Bo nie chce mieszac jakiegos rózowego koloru scian bo nie bedzie do niczego pasował. To ma byc pokój dzienny- do sluchania muzyki, do spania.... nauki- dla młodej osoby A moze macie jakies inne pomysły? np jakies bordowe pasy tylko na scianach? Jakos wtedy co potrzeba, nic mi nie przychodzi do głowy... :( Pomózcie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i tez nie wiem, czy warto wyskakiwac z tego typu kolorami? Ze sie np znudzą za 2 tyg i dopiero bede miała problem..... A sciślej co to tego bordo- to miał byc cos posredniego z czerwienia i bordo... jakis zywszy bordo.... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jakie masz meble??? Ja ostatnio malowałam pokój córce-ciemna czerwień+ jaśniutki beż. Na jednej scianie wyrysowałam dwa ogromne prostokąty-od sufitu jest tylko pasek jasnego beżu na szerokość taśmy.Te prostokąty są czerwone-a reszta ściany jasna.Między nimi jest pas jasnego-tak ok60cm.Na tych czerwonych prostokątach rozstawiłam po jednej części mebli-a na jasnym tle stoi duży wiklinowy flakon z jednym ogromnym kwiatkiem-wyżej zaś wiszą dwa obrazki. Jeszcze na drugiej scianie zrobiłam taki czerwony prostokąt-i tam stoi biurko.Też bałam się,że będzie za ciemno-ale jest wspaniale.Twój dobór kolorów jest bardzo dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm, meble... meble mam stare i w niedalekiej przyszłosci- być moze bede je zmieniac. Ale jesli o to chodzi, są takie... rudawe? rudawo-czerwonawe. A dodatki- karnisz i żyrandol mam... ciemny brąz hehe, teraz to sie wydaje totalne bezguscie bo wszsytko w innych kolorach ;) ja jednak chce sie skupic na moim bezowo-bordowym łóżku, ciemno bezowej wykładzinie i dosyć ciemnym pokoju..... od północy:( :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to może pod te meble zrób jasne prostokąty-a resztę ściany pomaluj na bordo??? A jak meble zmienisz-to może na ciemne-i nadal będzie dobrze. Ja też rozstawiałam córce stare meble-i wyszedł całkiem nowoczesny pokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pokój północny jest ciemny, nigdy nei zagląda tam słońdce... w życiu nie dałabym ciemnych ścian w ciemnym pokoju ja w ogóle lubię jasne, ciepłe, proste wnętrza, nawet jasne pokoje mam pomalowane na biało czy blado żółto, a juz północny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ale... bezzowa, delikatna wykladzina, bezowe łozko i bezowe sciany to bedzie strasznie mdło... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawsze na tym bezowym tle mozesz walnac jakis bordowy czy bordowozloty ornament od szablonu a - np secesyjny - a dolem i gora bordo paski. Jesli masz troche kasy to bez nie musi byc nudny http://www.cap.pl/pliki/img/galeria/marmorino-zyly03.jpg http://www.dresslerstencils.com/images/uploads/4453_3836_large.jpg http://www.weknowfaux.com/images/graphics/marmorino.jpg - tyle ze bezowy http://www.naturaboya.com/venedik_coskusu/extra/immagini/grassello_di_calce_pastiglia.jpg http://www.commercialecolori.com/documenti/Image/DSCF0001.JPG Nie wiem jak dokladnie wygladaja Twoje barwy ale nawet fiolet moze pasowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dla ożywienia zawsze możesz wykorzystać dodatki, które mają mocne kolory, ale nie aż tak duża powierzchnię, jak ściana - np. poduchy ba ta kanapę jakieś ostre - fiolet, bordo właśnie, ew. nawet zasłony, bo te w razie porażki łatrwiej i taniej wymienisz, rośliny w ciemnym zielonym kolorze liści też ożywią wnętrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Coś mi nie wyszło :( Wejdź w kolory dekoral-tam są pokazane przykłady różnych połączeń kolorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje wam kochane za rady. Kurcze, cos musze z tymi kolorami wymyslić zebym za 2 tyg nie załowała ze poglam pomalowac n 1 normalny kolor i byłby spokój. Ale jesli ktos miałby jakies propozycje jeszcze- bardzo chetnie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielonomiii
A czy ktos moglby poradzic mi, jaki kolor scian do jasnych sosnowych mebli lub ciemnych sosnowych mebli (pseudo-dab, kolor zimny) z rattanem? Myslalam o zieleniach, chcialabym miec relaksujacy pokoj. Prosze o linki, bo czytajac, ciezko mi bedzie sobie to wyobrazić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moze..jakis seledyn..albo pistacja? A ja sobie wymysliłam cos.. tylko nie wiem czy to wyjdzie. Oczywiscie Ty mozesz równiez mój pomysl zastowowac;) A wiec wymysliłam- szablony ścienne;] tzn sobie omaluje pokój jednak cały (tylko jeszcze nie wiem czy sufit na biało czy tak jak reszta) ja jasny ecri, śmietankowy... no taki delikatny a na scianie gdzie bedzie wersalka będzie bordowy kwiat- szablon ;] taki.. dosyc duzy, tak sobie wyobrazam 1m/1m :) To bedzie na srodku i po bokach mogą byc równiez bordowe/bordowo czerwone 2 pasy do sufitu.. taka jakby ramka do tego kwiata. A szablon, pewnie kupie jaki mi sie spodoba w supermarkecie budowlanym ale cos takiego : http://dekormania.pl/product_info.php/products_id/840 tylko ze to jest naklejka a ja chce szablon, zeby go potem ,,pokolorowac, wypełnic\",. na scianie, oczywiscie na czerwonkawo.. jakis motyw kwiatowy. I dzieki temu pokoj nie bedzie jednolity, mdły tylko własnie taki.... oryginalny ;) Tylko teraz mam pytanie- co myslicie o takim pomysle? czy po bokach, tak w odległosci 50 cm od brzegów tego kwatka po obu stronach zrobic te pasy? czy niepotrzeba i ,,przedobrze\"? i jakie macie ewentualnie doswiadczenia z tego typu malunkami ;) ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak najbardziej. Zerknij sobie na projekt Bellevue w sklepie https://www.meblezagrosze.pl/forte,210.html. Tam w propozycjach są brązowe meble w połączeniu z czarną ścianą. Wygląda to mega nowocześnie więc nie jest powiedziane że meble muszą być jasnego koloru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×